Kje bi raši živeli

Rajši bi živel v


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Najboljša je neka vmesna situacija, nedaleč stran od trgovine, banke, pošte, službe, šole, vrtca ... pa še vseeno ne čisto v centru, da imaš vsaj malo prostora zase in za oddih. V predmestju
grin1.gif
 

vejca

Pripravnik
Že od rojstva živim na vasi in vseskozi imam željo da bi živela v mestu.Do sedaj se mi to še ni uresničilo in verjetno se tudi nikoli ne bo. Mogoče je ta želja tako močna prav zato ker imamo zelo daleč do prve pošte, trgovine, gostilne, šole....
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Jaz živim bolj na podeželju.. in te lokacije ne zamenjam za nič! Imam grozen odpor do mest
smile-1.gif
ne predstavljam si, da bi živel v bloku, da ne bi imel okoli hiše dvorišča in vrta, da bi se moral stalno nekaj gužvat, imel okoli hordo čefurjev in razno raznih barab.. če že rabim kaj z mesta, se pa že zapeljem tistih nekaj kilometrov, kein problem.
 
Nazadnje urejeno:

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
cheer.gif


Nimam predstave, da bi živel v mestu. Tu je vse kar nujno potrebujem, drugo dobim, če se 10min peljem do KR.
Večji problem so lahko le dejavnosti otrok do 18.leta. Mene so morali vedno nekam vozit zaradi slabih avtobusnih povezav. Vendar ima po 18.letu tako ali tako 90% ljudi svoj avto! Če bi imel možnost, bi šel še kakšen km bolj v hribe
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vsega se človek navadi. Mesta, vasi, študenta,...



Vsaka lokacija ima svoje prednosti in svoje slabosti.



Npr. greš žurat v center LJ, pa se ti ni treba sekirat, ali se ga boš nalil ali ne, ker itak peš odmaširaš na Židovsko v stanovanje. In tržnica je za vogalom, in ko študiraš vzameš laptop in greš peš na plažo na kavo - pa ti to ne vzame več kot 5 minut.



V hribih je pa mir. In ni pokozlanih avel stanovanj. In dnevno ropotajočih tovornjakov za smeti.



Po mojem mnenju je fino biti pri starosti med 20 in 30 in pri več kot 60.let v centru mesta, v vseh ostalih obdobjih pa izven.

(to nad 60 nisem najbolj ziher).
 
Nazadnje urejeno:

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Jst sem za predmestje. Se pravi za območje kjer je asfalt, pa tudi da kdaj pa kdaj slišiš ptičke pet.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ja a ti misliš, da na podeželju pa ni asfalta
hysterical-1.gif


No resno, sam živim na podeželju oziroma na vasi in mi ta stil življenja zelo odgovarja. Posebej mi je všeč, da je naša vas odmaknjena od glavne ceste kakšen km, tako da je tudi prometa zelo malo. Poleg tega imam še službo oddaljeno samo 3 minutke. Par let nazaj sem eno leto delal v Lj, prav tako pa sem na faks tja hodil in si ne predstavljam, da vsak dan potrebuješ v službo in nazaj najmanj pol ure. če pa hočeš iti po službi na sprehod v naravo pa moraš iti v avto in zopet v gužvo. Mene je že po enem letu vsakodnevne gužve začelo ubijati, tako da občudujem vse tiste, ki to prenašajo celo življenje. Glede trgovine je pa tako, da tudi Ljubljančani vsi hodijo v trgovine z avtom in če se že vsedeš v avto mi ni velika razlika, če se pač moraš peljati 15 minut več. Bi se pa strinjal, da je najbolj nerodno za srednješolce, ki še nimajo izpita in se morajo zato prilagajati avtobusu, samo ko se navadiš, te to ne moti več kaj dosti. Pa še včasih smo imeli na busih prave žurke, al pa smo domače naloge delal
grin1.gif


Tako, da absolutno za življenje na podeželju.

Aja še to imam tudi to srečo, da se s sosedi super razumemo
cheer.gif
(naj tako tudi ostane) in se tudi srečujemo eden pri drugem, kar pa kolikor mi je znano v mestih skoraj ne obstaja več.

lp
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
To se ti sedaj zdi, ko pa bi živela v mestu bi hitro videla, da je boljše na deželi, oziroma kje v predmestju. Govorm iz lastnih izkušenj. Imam možnost bivanja v mestu in bolj na deželi (predmestje) in kr paše it čez vikend malo na odmor iz gužve! Čeprav imam na obeh lokacijah vse storitve blizu... Tudi na deželi imam blizu AC, pošto, trgovino, itd

Imamo tudi eno zidanico, ampak me vinogradnišvo ne veseli preveč, to ima raje foter! Jaz raje spijem kakšen pir!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mesto. Preveč navajen, da imam vse na dosegu roke. Kasneje, ko bo družina pa mogoče kaj na robu Lj..., blizu obvoznic.

Si ne predstavljam živeti kje bogu iza nogu...preveč stran od vsega.
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Zaenkrat (študij in kariera) ne zamenjam svojega bivanja v centru Lj. Vse na dosegu roke. Pošta, banka, trgovine, lokali,... Vse opravke lahko opravim na dosegu roke.
Kasneje pa bom imel hiši v predmestju (ne vem še katerega (slo) mesta).
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
ksz,...najraje nekjena obrobju večjega mesta (fajn,če je LJ, samo se brez problema preselim tudi kam drugam), tako da sem med zelenjem, obenem pa vseeno v roku pol urice v centru
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jst pa živim v zelo mladem mestu in sem čist zadovoljna, ne bi šla drugam če pa bi se selila bi šla v tujino (London). Vse kar človek potrebuje (trgovine, šola, zdravstveni dom, šport ...) imam največ 10 minut stran (peš), hkrati pa okoli mene ne manjka narave.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Najboljše je bit na podeželju, blizu mesta (kot sem trenutno).
cool-1.gif




Na žalost blizu napačnega mesta (NG) ...
rolleyes-1.gif




Dobra ideja!



Kaj če bi vprašanje malo dodelali?



Bi kdo raje živel DRUGJE kot živi danes?



Ker imam občutek, da tule "vsak berač svojo malho hvali".
grin1.gif




Če začnem sama - živela sem tako v mestu (center LJ in še ene par velemest v tujini), kot v primestju, pa tudi v "bogu izza nogu" (kjer je bilo bolj nujno imeti avto kot pa kopalnico). Vsaka od teh reči je imela svoje prednosti in slabosti in če bi tako naneslo (da npr. zadanem apartma ob Ljubljanici s pogledom na grad, ali pa veleposest v dolini Soče v okviru TNP), bi se bp selila. Malo bi bilo sicer krize s šihtom (predvsem v smislu organizacije), ampak bi se že kako znašla. Ker mi je še povsod OK. (Lokacije kot npr. 10 m stran od čistilne naprave seveda niso v igri).



Skratka, težko rečem, da mi je nekaj absolutno bolje kot drugo. Ker mi je v bistvu vseeno, kje sem. Dokler ni zraven prej omenjene čistilne naprave...
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Mesto, natačneje mesto, a izven centra, da je nekaj zelenja okoli. Vas: živel, hvala ne, zgubiš preveč časa pri vožnji sem in tja (če seveda predpostavljam, da delam v mestu, kot sedaj) ...
Dokler je malo zelenja okoli in parkirišče pred hišo ali stanovanjem, je super ...