Kje bi raši živeli

Rajši bi živel v


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja

Živim na vasi, 4ha zemlje, imam dva soseda,
5 minut do bencinske pumpe, trgovine, gostilne, 6 minut do avtoceste, 10 minut do mesta (kjer tudi delam), 15-20 minut do večjih nakupovalnih centrov.

Na banko grem preko interneta, na pošto mimogrede na poti iz službe.

Včasih bi mi pasalo živet malo bolj v "vukojebini", da rabiš kake pol ure do civilizacije.
Blok ni variante. Mogoče kakšna hiška ob robu mesta, z veliko parcelo.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
No, da dopolnim moj prejšnji post. Okoli 15 let sem živela v mestu - v bloku in nimam nobenega namena iti nazaj. Obupne težave s parkingom, zoprni sosedje, 30 bližnjih sosedov, ki morajo nujno sesati/razbijati v soboto ob 07.00 zjutraj, mulci na sesalcih in občasno "brazilci". Ne, hvala. Tudi to, da sem imela pošto, bankomate, trgovine, trafike, lokale v radiju 100m me ne prepriča, da pridem nazaj.
Na vasi je veliko bolj sproščujoče, kar se kaže tudi v tem, da ne silim vsak vikend iz mesta, kot sem imela navado v bloku.
Sicer pa tudi nisem v neki vukojebini, imamo na vasi tudi svoj merkator in gostilno.
grin1.gif

Če pa hočem v shopping se pa odpeljem do BTC-ja kar traja od 05 do 20 minut - odvisno od prometa oz. nedeljcev na cesti, do službe pa imam pol ure do 45 minut - spet odvisno od počasnih slovenskih voznikov.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Poznam obe situaciji, življenje na podeželju in v mestu. Saj ima vsaka svoje prednosti in pomanjklivosti.



Če živiš na vasi je veliko več miru, sproščenosti, narava okrog tebe, svež zrak ... vendar pa je vse zelo oddaljeno, kakorkoli že greš, se moraš odpeljati z avtomobilom, kar je še poseben problem pri mladoletnih in če so slabe povezave z avtobusom.



Življenje v mestnem bloku ... vse imaš na dosegu rok, nič ni več kot 10 minut oddaljeno, lahko greš kamorkoli peš in se ne boš utrudil. Vendar pa je potem problem s sosedi, s parkirišči, ni miru, ko bi ga hotel ipd.



Včasih si želim, da bi živela na vasi, včasih pa na podeželju in zato se mi zdi, da bi bila nekaj najboljša rešitev neko predmestje. Še vedno ne čisto mestni vrvež, da imaš nekaj zasebnosti, da se lahko nemoteno sprehodiš po dvorišču ali vrtu, da se naužiješ svežega zraka (sicer je to v današnjih časih vprašljivo, pa pustimo to zdaj ...), da lahko neovirano parkiraš svoj avto in bo ostal cel, pa da še vedno do prve trgovine ni predaleč.
 
Nazadnje urejeno:

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Citat:
Uporabnik Anamarija pravi:
Jaz pa v vinorodnih krajih. Konkretno - Trška gora. Takoj bi mela gor eno zidanco
cheer.gif

Trška gora? Ti si pa iz naših koncev.
cool-1.gif

Sicer pa je Trška gora res super lokacija, so close, but yet so far.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Iz mesta ne grem pa če je ne vem kaj, mogoče tam po šestdesetem letu, ko ne bom več potreboval dinamike mesta. Jst, za razliko od drugih, ki vam je dovolj že bližina trgovine, pošte in ene pumpe, rabim tudi še sto drugih stvari. Če se mi glih zahoče (ker ne planiram vsega teden dni naprej) skočm na bowling, v biliardno, kolosejčka, na argentinski stake.............................................................................................................................................................
Te možnosti rabim vsak dan, po mir (ki tudi noro paše) se pa zapeljem na kakšen izlet.

Vsak ma svoje prioritete.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
točno to...kaj naj v vukojebini naredim, ko se mi ob 21.30 zlušta kebap
17758-icon_confused.gif


ne grem ven iz betona, ni varjante. Živim na robu štajerske prestolnice, do mesta imam 10 min peš, do narave tudi tu nekje, zemlja ni vsa v teglih,..., nič mi ne manjka. Včasih grem k kolegu na obisk na selo, meni se meša že po 2 urah. Druga stvar pa je da pa spet ni šanse da se v blok selim, pol že rajši vukojebina
aplauz.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi: točno to...kaj naj v vukojebini naredim, ko se mi ob 21.30 zlušta kebap
17758-icon_confused.gif
imaš prav...tako zanič kebab se dobi samo v slovenskih "velemestih"...hja, tudi podgane se selijo iz podeželja v "velemesto", ker je lažje dobit futer...

Citat:
Uporabnik Steve pravi:Včasih grem k kolegu na obisk na selo, meni se meša že po 2 urah.
ja, vem kako je to....to je zaradi zmanjšanje koncentracije smoga...drugič ko te bo tak prijelo samo glavo zraven auspuha dej, se boš prec boljš počutu
bonk.gif


ontopic:
definitivno podeželje. 40 minut do šihta (ampak to zaradi jutranjih zastojev - ne zaradi kilometrine). trgovine 5 min, pošta 5 min, ZD 5 min, banka 5 min, občinski urad 5 min....
čist fajn...
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Tudi jaz se bi odločil za podeželje če bi imel to možnost. Betonska narava me enostavno ne privlači.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
551
313
63
Živim v vasi (oz. manjšem mestu), ki ima sicer več ali manj vso infrastrukturo (sicer bureka ne maram, ampak imamo tudi burekarno - a žal ne kebaba), 15 do BTC-ja ... Ampak je pa tudi polna prometa, hrupa in asfalta, tako da nimaš tistega pravega vaškega miru, ki naj bi na vasi bil.
Se pa čez kako leto preselim v 1,5 km oddaljeno vasico (nekje 30 hiš). Sicer bodo zelo zanimivi sosedi (2/4 so bližnja žlahta), infrastruktura bo oddaljena kilometer in pol, pot do BTC-ja za 2 minuti daljša, ampak bo pa mir, velik vrt, ki se bo podaljšal v sosedov travnik, odličen razgled, veliko potk za trimčkanje ... kar mi odtehta ostalo.

Si pa nekoč želim živeti v kakšni zaspani kraški vasi, kjer se nad ozkimi cestami dvigujejo stare kamnite hiše.