kje bi najraje ziveli (blok, hisa)?

Kje bi najraje ziveli?


  • Skupaj glasov
    147

deejay2

Zelenc'
14. jan 2008
28
0
1
No takih, ki bi sli iz bloka v hiso je v bistvu kar nekaj, obratno pa dvomim da veliko.
 
Nazadnje urejeno:

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Blok, veliko svetlo stanovanje, blizu vseh potrebnih stavb za življenje, trgovina, lekarna, pošta itd. Hiša se mi ne zdi obvladljiva in kot control freak bi bila v njej izgubljena (ter večno prisiljena na rihtanje okolice, kurjave in čiščenja ogromnih površin).
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Sem že napisal nekaj hib lastništva stanovanja v bloku/stolpnici. Dodajam!

V moji neposredni bližini je zdravstveni dom, 200m dlje pošta, mečkator, nlb, cvetličarna, biljard, kup kafičev... pa vseeno. Okoli zdravstvenega doma je za pop'izdit. Fol, ki tja hod zaparkira praktično kompletne bližnje ulice, pa če misliš, da imam tam zdravnika, se motiš. Tam je čakalna doba, če si naročen, cca par ur. nlb - waste of time also. mečkator - šrot (itak vse preplačaš, pa še s 'klošarji' se moraš skor fajtat). Kafiči - eden južni, drug preveč obiskan (skoz kak pacient najeda folku). Biljard - miza za en 'parlament'. Cvetličarna - jah, vsaj to je še kolkrtolk uredu.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
KSZ...

Definitivno v hiši, kje malo bolj na vasi. Trgovino rabiš samo 1x tedensko ali pa še manj, banka obstoja elektronska, ... Mora biti pa dovolj dobra in pogosta povezava javnega prometa z LJ največ ene 6km od bivališča. Tam kjer zdaj živim je kar ok.

Sveda mora imeti hiša spalnico z dobrim razgledom na zvezde, večerna romantika
cool-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.330
113
Hmmm, kombinacija obojega meni najbolj ugaja.
cheer.gif


Malo mestnega vrveža v spodobni soseki, potem pa kakšen vikend med pašniki.
grin1.gif


Vseeno dam prednost satnovanju v kulturnem okolju. (Bežigrajski dvor, Koseze, itd.)

Drugače pa plan za prihodnost, definitivno VELIKO mansardno stanovanje, najraje v bližini strogega centra.
cheer.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Jaz živim bolj na podeželju.. in te lokacije ne zamenjam za nič! Imam grozen odpor do večjih mest, ne predstavljam si, da bi živel v bloku, da ne bi imel okoli hiše dvorišča in vrta, da bi se moral stalno nekaj gužvat, imel okoli hordo čefurjev (še posebej Ljubljana .. ) in podobnih izrodkov ter razno raznih barab.. če že rabim kaj z mesta, se pa že zapeljem tistih 10 kilometrov, kein problem.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kaj pa vem, meni povsem ustreza. lokacija mi je namrec zelo pomembna, zato sem pripravljen zivet tudi v bloku, saj v centru "tezko" dobis hiso:) ce pa hocem mal zelenja grem pa domov, 10km do doma ni ravno veliko:)
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Jaz sem od rojstva živel v bloku 18 let. Potem pa smo se preselili v hišo. Šel bi živet v blok, kjer je generacija ljudi ista kot moja. Se pravi da bi bili vsi mladi. To je v blokih, ki so se pravkar zgradili in se vselijo mlade družine. To bi še mogoče, za nekaj časa. Drugače pa najraje hišo malo ven iz glavnega mesta.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
živel v hiši do pred enega leta. sedaj v bloku in mi je kr kul. sprememba okolja pa ful manj dela kot v hiši. pa filing da nisi edini vradiju petdeset metrov je kr kul. sicer ko bom starejši bom mel bajto, ker mi je ul če maš vsaj mal okolice kjer si lahko vržeš ležalnik pod čejšjo pa mal začiliraš.

lp
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Najraje bi živela v tri- ali več sobnem stanovanju v bloku nekje za Bežigradom ali pa nekje malo izven strogega centra LJ. V bloku sem že od majhnega in mi je zelo OK. Je ful varno, ne rabimo skrbeti za nobeno vzdrževanje, redno nam čistijo notranjost bloka in pa okolico, vse imam na dosegu roke, tko da je super!

V glavnem sem zelo zadovoljna z mestnim življenjem. Ne bi se mogla navaditi predmestja, dolgih voženj v službo, oddaljenosti trgovin, ipd.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
V glavnem sem zelo zadovoljna z mestnim življenjem. Ne bi se mogla navaditi predmestja, dolgih voženj v službo, oddaljenosti trgovin, ipd.

Glavni razlog je verjetno predvsem problem oddaljenosti trgovin (pa ne tistih s hrano)?
tongue-1.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
ksz.

Spomnila sem se, kje bi morda nekoč najraje živela v bloku. Grosuplje, tisto novo naselje blokov -Sončni dvori. Waaaa, kako mi je pa tam všeč..Ampak jutranja gužva je pa tud neznosna
uf-1.gif

Am, pa v Domžalah seveda -tisti bloki, ki so v bližini fitnesa (kako se mu že reče, ufff..) in kitajske restavracije pa Kalliste je tud tam... ((Pikapoka, ti bi mogla vedet js sm že izven sedem let))

No, ampak Sončni dvori so mi pa res všeč.
srce-1.gif
A kdo živi tam?
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik excalibur pravi:
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
V glavnem sem zelo zadovoljna z mestnim življenjem. Ne bi se mogla navaditi predmestja, dolgih voženj v službo, oddaljenosti trgovin, ipd.

Glavni razlog je verjetno predvsem problem oddaljenosti trgovin (pa ne tistih s hrano)?
tongue-1.gif

Parkrat na mesec res
grin1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Najbrž si mislila Krizant? Ne vem, tisto mi je preveč nabito vse skupaj. Bolj mi je všeč naselje Bistra
cheer.gif


Sončni dvori....folk jamra, da imajo stalne poplave v kleteh - naselje je namreč postavljeno na močvirnih tleh
bonk.gif
 
Jaz sem celo življenje v hiši, se pa selim čez par mesecev v blok (s težkim srcem). Najprej bo treba kupit eno močno ozvočenje, da preglasim sosedov cigumigu. Potem bo treba pa še pogledat vse tiste "upravljalce" bloka in pobanat par lenuhov, ki živijo od mojega denarja in zame ne naredijo nič.

Me je že kar malo strah, vem da se bom prvi teden skregal z vsaj 50% sosedi. (ciljam na 70%
evil.gif
)
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Ja ja, Krizant ja.. Ne vem, men je tm simpatično. Da bi pa mogla it v SPB, si dam pa raj štrik okol vratu
uf-1.gif

krizantpomanjsana.png


Tole je Bistra ne?
bistra.jpg
 

deejay2

Zelenc'
14. jan 2008
28
0
1
The_Red_Devil s takim odnosom se ti bo blok se bolj in zelo hitro zasral. Ne mores uletet tja z enim hudim ozvocenjem in pricakovanjem, da se bos takoj skregal. Jest sem v naselju, kjer je precej juznjakov, ampak niti ne slisim kaksne muzike od njih recimo. Kregam se z nobenim ne, ker ne vem zakaj bi se.
 
Sej ne grem tja z namenom, da bi se kregal. Ne grem pa tudi z namenom, da bi poslušal sosedovo sranje in plačeval ljudi, ki zame ne naredijo nič (to drugo bo Mision Impossible).

Mene ne motijo južnjaki, moti me prekomerna uporaba harmonike, trube in razvlečenik besed ala KUČOOOooOOOOooOOOOOO MOOOOJAAaaaaAAAaaaaAAAA
crazy1.gif


Glede na to da blok poznam in tudi vem da se temu ne bo dalo izogniti, bo pač treba poskrbeti da bom slišal svoje nabijanje, ne sosedovo. Jaz nočem motiti sosedov ampak jebat se pa tudi ne bom pustil.

No pustimo se presenetiti.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
ksz.
No, ampak Sončni dvori so mi pa res všeč.
srce-1.gif
A kdo živi tam?

jst mam to srečo da sm se lahko preselu tja. morm rečt da sm zlo zadovoljen. mir je, parking tud (dokler ne bo poslovnih prostorv spodi), narava dost blizu, soseda mam v štuku samo enga. do ljubljane pa sem bil itak navajen se vozit.

ampak celo življenje pa ne bi žvel v bloku, ker mi je bajta še vedno majka. vrt, bazen, češne, svoje dvorišče, muzika kokr češ naglas, ... sam problem je ker so stroški večji. tko da bo treba še mal počakat.

lp