Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ne, bi bil pa dovolj cel datum rojstva... No saj pol imaš pa praktično že emšo...

Jaz bi raje možnost, da 6. in 7. cifro spustim :cool:
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Tolk bolni ljudje umrejo ze zaradi navadne driske, pa nisem se nikjer prebral da je koga ubila driska ?
Ce imam vec bolezni, pa zaradi napredka medicine se nekako lahko zivim, sedaj me pa pobere se zadnja kaplja cez rob, corona virus, sem umrl zaradi prejsnjih bolezni ali corone? Kaj pa ce me ob istem predhodnem scenariju sedaj do smrti zbije avto? Smrt zaradi prometne nesrece ali zaradi predhodnega stanja?
Mislim, da bo sirsa slika cez 5-10 let izgledala popolnoma enako, kot pred virusom. Letno umre toliko in toliko ljudi. Lahko bi poenostavili in rekli, da vsak umre, ko napolni 90 let. Letos umrejo ti, drugo leto bodo tisti, ki so sedaj 89 in tako naprej... Corona malo pomesa strene, pa umrejo letos tudi nekateri stari 89, pa 88, pa 87... Ko se bo stanje normaliziralo, bo tisto leto umrlo manj 90-letnikov, ker jih je nekaj ze umrlo med corono... Pogledas statistiko, po x letih bo spet vse enako.
Jeba bo, o (ce) pride do situacije, ko recimo 30-50 let staremu ne bodo mogli pomagati, ker so aparati zasedeni z zivimi mrtveci, to je 90+ letniki s pridruzenimi boleznmi ze od prej... Takrat bo jeba...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
280
113
Ja, če verjameš.
Zakaj pa potem sploh rabijo moj emšo? A letnica rojstva nebi bila dovolj?

dej povej kako bi nekdo lahko zlorabil tvoj EMSO? kaj si bo znjim lahko pomagal?

valda more bit cel emso, to je tvoja serijska cifra. in da bojo podatki karseda tocni, je vnos podatkov mozen le preko EMSOta, zato da ne podvajamo info. ker letnica rojstva no samo tvoja letnica. pa tudi tvoj rojstni datum ni samo tvoj.

sej ce se pa bojis za svoj emso pa pac ne izpolnes. zadeva je prostovoljna in nikogar ne sili.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Mogoče že blo pa nisem opazil...

Ali je še komu čudno da se je virus šele februarja začel širit po evropi glede na to da je bil na kitajskem že konec novembra in da je verjetno v vsakem trenutku tam več mio evropejcev? Malo razmišljam, če je možno da je veliko ljudi corono prebolelo že v januarju in februarju glede na število bolnih takrat?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
To sem tudi sam razmišljal, ker smo kle doma pocepal vsi, najprej se je začel na grlu, pol prehladek, pol je šlo mal na pljuča, pa nenavadno dolgo se je vleklo. Zaćel se je pa, ko smo pršli z novoletnih počitnic, kjer smo si WCje delil z Italiani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
Drugače ravno sem poslušal avstrijsko tiskovko, tako, da je potrebno tudi podatke s strani coronavirus update jemati zelo z rezervo, sami pravijo, da jih dejansko pri njih potrebuje pomoč 13% obolelih
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
To pomoč v smislu, tok mi je hudo, da grem k zdravniku, ali da morajo na intenzivno nego? Tvoji podatki bodo verjetno blizu prve roke.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ce imam vec bolezni, pa zaradi napredka medicine se nekako lahko zivim, sedaj me pa pobere se zadnja kaplja cez rob, corona virus, sem umrl zaradi prejsnjih bolezni ali corone? Kaj pa ce me ob istem predhodnem scenariju sedaj do smrti zbije avto? Smrt zaradi prometne nesrece ali zaradi predhodnega stanja?
Mislim, da bo sirsa slika cez 5-10 let izgledala popolnoma enako, kot pred virusom. Letno umre toliko in toliko ljudi. Lahko bi poenostavili in rekli, da vsak umre, ko napolni 90 let. Letos umrejo ti, drugo leto bodo tisti, ki so sedaj 89 in tako naprej... Corona malo pomesa strene, pa umrejo letos tudi nekateri stari 89, pa 88, pa 87... Ko se bo stanje normaliziralo, bo tisto leto umrlo manj 90-letnikov, ker jih je nekaj ze umrlo med corono... Pogledas statistiko, po x letih bo spet vse enako.
Jeba bo, o (ce) pride do situacije, ko recimo 30-50 let staremu ne bodo mogli pomagati, ker so aparati zasedeni z zivimi mrtveci, to je 90+ letniki s pridruzenimi boleznmi ze od prej... Takrat bo jeba...
A ti locis med boleznijo in prometno nesreco? Ocitno ne. Preberi si kaj je paliativna oskrba. Za 2 umrla vem da sta bila paliativna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Mogoče že blo pa nisem opazil...

Ali je še komu čudno da se je virus šele februarja začel širit po evropi glede na to da je bil na kitajskem že konec novembra in da je verjetno v vsakem trenutku tam več mio evropejcev? Malo razmišljam, če je možno da je veliko ljudi corono prebolelo že v januarju in februarju glede na število bolnih takrat?
Ne to ni možno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
še en interaktivni prikaz

Se tisti mali grafi zgoraj lahko povečajo?


Končno so razdrobili podatke po starosti, čeprav drugje je interval na deseticah, pri nas ravno na sredi 5, 15, 25,...

Pa število okuženih na sekundarno os premaknili takoj na naslednji predstavitvi ko sem jim malo povprašal po znanju excela :evil:
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
noro da pride "cel svet" pomagat italjanom medtem ko EU gleda.
saj jasno kitajci so zaje*bal in edino prav da pridejo pomagat (čeprav jim v končni fazi nebi bilo treba), ampak rusi, kubanci? evropa pa gleda...

Kubanci stalno pomagajo celemu svetu z zdravniki.

Rusi se pripravljajo na pi... doma. In nekje je potrebno dobiti izkušnje. Preverit če je tvoja oprema vredna pol k... Pa še dobro si vpisan pri drugih.
Članice EU pa gasijo prvo vsaka pri sebi.

Si pozabil da je na začetku ko je nastala pi... na Kitajskem USA in Rusija takoj ponudila isto pomoč kot je zdaj v Italiji ?
Samo tam niso prišli zraven.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
To sem tudi sam razmišljal, ker smo kle doma pocepal vsi, najprej se je začel na grlu, pol prehladek, pol je šlo mal na pljuča, pa nenavadno dolgo se je vleklo. Zaćel se je pa, ko smo pršli z novoletnih počitnic, kjer smo si WCje delil z Italiani.

Pri nas ravno tako. Nekje v začetku februarja me je najprej vse bolelo, potem 38 vročine, prehlad, si vzamem v petek fraj in čez vikend sem bil do ponedeljka ok. Potem sta dobila oba otroka, nato pa še žena celo začetek pljučnice z stiskanjem v prsih. V šoli je manjkalo 2/3 učencev in učiteljica pravi, da v svoji 30-letni karieri ne pomni takega osipa.
Tako da ne vem, ali je to bilo naključje, ali pa je res kaj na tem.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Lastnik alibabe spet pošilja pomoč:



Lastnik Amazona pa prosi da pomagamo njegovim zaposlenim z denarjem:



?!?
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
Še ena dohtarska ?

Najbolj zaskrbljujoče je dejstvo, nadaljuje Logarjeva, pri enemu izmed okuženih pacientov, ki ni imel stika z nikomer od bolnih, praktično nikjer ni bil – a je zbolel. Pet pozitivnih so imeli v Trbovljah – 3 iz Litije ter po enega iz Zagorja ter Hrastnika. Dva od potrjenih sta imela tipične simptome, kot iz učbenika. Ostali pa ne.