Kitajska medicina - celje

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Jaz čudeža, ki prepreči ponovna vnetja tukaj ne zasledim. Ker tudi če bi vse napisano držalo, se s časoma vse lepo nabere nazaj in težava je ponovno tukaj.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Vnetje karpalnega kanala je skoraj poklicna bolezen. Tako da če ne odpraviš giba (šivilje, mesarji in pazi to - računalničarji) ne bo bolje.

Pa to je rekle nekdo, ki jih je operiral kakih 100 - na leto. In mi svetoval večjo miško, podlogo in tipkovnico z oporo. Ni lepo, boli pa tudi ne več.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Tako da če ne odpraviš giba (šivilje, mesarji in pazi to - računalničarji) ne bo bolje.
Točno to. In tega dejstva ne bo spremenila nobena vakuum terapija.
Ker tudi če bi ves prej napisani špeh držal, se kapilare s časoma spet po svoje razrastejo, medceličnina bi se spet nabirala,... In si na začetku.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Vidiš to sem pa res pozabu napisat. Na koncu sem na vrsti jaz. Najprej naredim reedukacijo enih gibalnih vzorcev, potem pa še korekcijske vaje. Tiste korekcijske vaje je potrebno potem nekaj časa delat. Ampak... sej je pomoje je brezveze da to pišem kajne?

V tem svojem poslu sem že 20 let in sem se že naučil, da se vsem ne da pomagat. Vse kar sem napisal sem napisal iz izkušenj, ki so se velikokrat potrdile. Pomagal sem že tudi nekaterim na tem forumu. Poskusil sem res napisat čim bolj poenostavljeno, da bi res lahko razumeli, ampak to je za nekatere 'špeh'
smile-1.gif
. U glavnem vso srečo vsem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Torej se v 20min terapije ne odstrani težave za vedno, kot si prej kotalil buče in pljuval po medicini. Potrebne so dodatne vaje.
Enako je pri operaciji-z vajami in spremembo navad se težava ne ponovi. Če delaš po starem, se lahko ponovi v obeh primerih.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
20 minut traja terapija, večina jih je to razumela. Bolečin od takrat ni več. Seveda je potrebno to vzdrževat. Nevem pa kje si ti tukaj videl buče in pa pluvanje po medicini. Sej to je medicina...

Ej, sicer pa .. Ti vse veš. Ti si najbolj pameten. Ne grem se več
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Da te spomnem:
Citat:
lasična medicina naredi operacijo - rez v zapestju potem pa čisti tist kanal. Bolniška pol leta potem še druga roka. Itak se potem vse ponovi. Kolega zadevo reši v 20 minutah in se ne ponovi nikol
Klasika bedna, se itak vse ponovi, kolega reši v 20 min za vedno.
Itak
smirk-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In zato, ker nič ne pomaga, jo je tudi naša skrajno konzervativna medicina sprejela med svoje storitve.
bonk.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Medicinska akopunktura res nima efekta in se bistveno razlikuje od kitajske tradicionalne. Za to ne rabiš raziskave delat. Zanimivo pa je kaj so v zgornji raziskavi merili. Merili so kemnično spremembo pri vbodu igle. In ta je bila ista, kjer koli so jo zabodli in kdorkoli jo je zapiču.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Medicinska akopunktura res nima efekta in se bistveno razlikuje od kitajske tradicionalne.
Oboje je isti drek z enakim končnim rezultatom. Pa če še tako probavaš lagati
evil.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Dober argumentiras, s tem res pokazes svoj nivo. Kazes nato da si trd ko lešnnik. Sam dohtrji majo prav pa farmacija. Jaz pa vsak dan delam z ljudmi in uporabljamo najrazlicnejse metode. Na koncu pa so ljudje zadovoljni. To so zgodbe kjer jim niso pomagali zdravniki, fizioterapevti...
Ampak s tabo itak nima smisla razpravlat, kajne? Dej se drugic sam odvadi tistih besed 'lazes'. Ni mi vsec ce mi kdo to rece, sploh ce je brez vzroka.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Pomagate toliko, kot pomaga placebo-le ta lahko v določenih primerih pomaga tudi tam, kjer dohtar ne more. Sej to je fajn, ni pa lepo to predstavljati kot nekaj več, ker ni.
In ja, špikanje z iglicami spada pod placebo in je popolnoma vseeno, če je to kitajsko, evropsko ali marsovsko.

P.S. Sej veš, alternativa, ki dokazano deluje, ni več alternativa, ampak klasična medicina
wink-1.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Prodam kitajsko vodo ki zdravi vse od glavobola do raka, cena 100€ na liter.

zala.jpg


hysterical-1.gif


Nekomu bo zagotovo pomagala
bonk.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Pomagate toliko, kot pomaga placebo-le ta lahko v določenih primerih pomaga tudi tam, kjer dohtar ne more. Sej to je fajn, ni pa lepo to predstavljati kot nekaj več, ker ni.

bonk.gif

Sploh razumeš, kaj si napisal? "Placebo lahko pomaga, kadar pacient ne ve, da je to placebo. In zato ga ne tako uporabljat."
bonk.gif


Placebo v uradni medicini velja kot nekaj več, kot predstavlja njegova kemična sestava. In se ga zelo veliko uporablja.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Placebo v uradni medicini velja kot nekaj več, kot predstavlja njegova kemična sestava. In se ga zelo veliko uporablja.

Placebota se nekako ne uporablja v uradni medicini
rolleyes-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Ah ja... Ne, to ne drži.
Placebo bo vse tisto, kar na slepih testih ne daje drugačnega rezultata od drugega placeba.