Kitajska medicina - celje

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hvala, kar dobro vem, kaj je placebo in vem, da je zate to vsa alternativna medicina in vse ljudsko znanje o zdravilstvu, ki se je nabiralo tisočletja. Zate je resnično zdravilo samo to, kar je dokazano z dvakrat slepimi raziskavami z vsaj 5000 udeleženci.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Nimaš pojma...

Pa da ne bo trololo dalje, ti narišem.

Vse kar ima učinek večji, kot ga ima placebo, je zdravilo. Pa ni važno kaj je to. Ja, kamilice niso placebo. Prav tako ni placebo žvečenje lubja od vrbe, ampak zakaj bi, če imamo 10x boljšo stvar v koncentrirani obliki-aspirin.
10^23x s tresenjem razredčen kofein pa NI zdravilo proti nespečnosti, ampak je placebo. Ker ima učinek enak, kot katerokoli drugo placebo.
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
To sem mislim da že nalepil:
https://www.sciencebasedmedicine.org/acupuncture-doesnt-work/

Ne trdim, da je res kar piše. Definitivno pa gradivo vsebuje veliko virov, ki so preverljivi.

Na vsak način pa je zelo težko dokazati (znanstveno) da nekaj ne dela. Ampak za akupunkturo nekako ni na voljo veliko znanstvenih (2x sem napisal, da ne bi kdo potegnil ven študijo s 73 bolniki, kjer so ugotovili 72% uspešnost) raziskav, ki bi potrjevale hipoteze, da akupunkuta deluje.

Kar se pa tiče 5.000 letne zgodovine, pa morda v branje tole:
http://www.jcimjournal.com/jim/FullText2.aspx?articleID=jintegrmed2013008

Celo slavni bronasti kipi (zemljevidi), ki jih je naročil kitajski cesar sam, okoli leta 1020, dobijo povsem drug pomen, če vemo, da je bil cesar takrat star 12 (ni bil niti teenager) let:).
In od 400 kitajskih cesarje, o katerih je kar nekaj zapiskov, ker Kitajci so radi pisali in so celo imeli papir za to, jih je bilo zdravljenih z akupunkutro bore malo (manj kot 5). Niso bili bolni? No 1822 jo je Dau Guang, takratni cesar, prepovedal, ker naj ne bi bila primerna za zdravljenje cesarja.

Skratka tradicija morda le ni tako močna, kot se sedaj predstavlja
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko sem ti zgoraj nalepil link iz najuglednejše medicinske revije, pa nekako ne najdeš komentarja.
Res je tudi, da je zdravilo vse, kar ima večji učinek od placeba. Pa nekako ni denarja, da bi delali dvakrat slepe raziskave za vsako od nekaj deset tisoč snovi, ki naj bii imele zdravilni učinek. Dokler tega ni, je pa zate placebo.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
KSZ

Jao, ker vidim da je zopet vse po starem
grims-1.gif
pa naredimo en PREIZKUS.

Sama osebno se bom prijavila na ta pregled!! Takoj po dopustih.
Načeloma sem popolnoma zdrava, nič me ne boli, nimam nobenih težav. 3 mesece nazaj me je osebna zdravnica dala na preventivni pregled krvi (holesterol, sladkor,...) ker pač že kar nekaj let nisem bila. In je bilo popolnoma vse BP.

Toej načloma sem zdrava. Ne kadim, nimam kroničnih bolezni, itd.

Pa da vidimo kaj bo gospod rekel, oz kaj ugotovil.
Bo ugotovil kako bolezen in bom "postala bolnik"...ali bo vse OK.

Javim kako bo!!
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Le zakaj se mi je zdelo, da vse, kar bom našel v tej temi, bo spet ena nova kregarija?
wink-1.gif

Tudi meni je bilo to jasno pred klikom na to témo
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Ok nima veze, ta téma je odšla nekam, upam da je puma dobila kak odgovor.

Placebo - zakaj pomaga? To me bolj zanima kot akupuntkura.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Ker je kar nekaj problemov psihične narave. Pri takih placebo lahko pomaga.
Pri fizičnih problemih placebo direktno ne pomaga, lahko pa posredno(Recimo če si pod stresom, lahko imunski istem oslabi. Proti stresu lahko pomaga placebo in če ti pomaga, se ti lahko izboljša imunski odziv). Zato se pri določenih zdravljenjih lahko poleg pravih zdravil pomaga tudi s placebom.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Pa sej kitajska medicina ni samo akupunktura. Kitajska medicina slovi po diagnostiki, pa če ti še to ni všeč so tukaj še ventuze. Če pa je to zate placebo pa ne razumeš osnovnošolske fizike. Ker to dela kolega vem, da tja hodijo tudi zdravniki, kirurgi, farmacevti. Po kaj hodijo tja? Ja zrihtat si pridejo težavo. Dober primer je napreimer karpalni sindrom. Klasična medicina naredi operacijo - rez v zapestju potem pa čisti tist kanal. Bolniška pol leta potem še druga roka. Itak se potem vse ponovi. Kolega zadevo reši v 20 minutah in se ne ponovi nikol.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Klasična medicina naredi operacijo - rez v zapestju potem pa čisti tist kanal. Bolniška pol leta potem še druga roka. I tak se potem vse ponovi. Kolega zadevo reši v 20 minutah in se ne ponovi nikol.
Debela, nemarna laž.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Klasična medicina naredi operacijo - rez v zapestju potem pa čisti tist kanal. Bolniška pol leta potem še druga roka. I tak se potem vse ponovi. Kolega zadevo reši v 20 minutah in se ne ponovi nikol.
Debela, nemarna laž.
kaj pa če roko odseka?
evil.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
In kje je tukaj laž? Včeraj sem bil na kavi z enim našim zelo znanim kirurgom, ki prav tako operira tudi zapestne kanale. Ko sem mu pokazal tole tehnologijo z ventuzami, je rekel hmmm zanimivo, bom poslal kakšnega mojega pacijenta, me prav zanima.

Ampak dohterji na alterju so bolj pamenti ...
wink-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Itak, en tretma s toplo posodico z malo podtlaka reši vse težave in za vedno prepreči vnetja
cheer.gif

Sej ni problema, za malo slave si boste pa že zrihtali eno konkretno študijo, da ne bo vse v stilu "sosedov prijatelj mi je rekel, da to full pomaga, pa kao full dohtarjev tja hodi"

P.S. Tudi dohtarji niso imuni na neumnosti. Nekateri pa samo malo pasejo firbec
wink-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Ni problema, razsvetli me. Pa čudež, ki prepreči ponovitev vnetji me tudi zanima.

edit. V bistvu bo dovolj, če poveš, zakaj misliš, da je ta masaža boljša od 100+ drugih masaž.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Pa sej kitajska medicina ni samo akupunktura. Kitajska medicina slovi po diagnostiki, pa če ti še to ni všeč so tukaj še ventuze. Če pa je to zate placebo pa ne razumeš osnovnošolske fizike. Ker to dela kolega vem, da tja hodijo tudi zdravniki, kirurgi, farmacevti. Po kaj hodijo tja? Ja zrihtat si pridejo težavo. Dober primer je napreimer karpalni sindrom. Klasična medicina naredi operacijo - rez v zapestju potem pa čisti tist kanal. Bolniška pol leta potem še druga roka. Itak se potem vse ponovi. Kolega zadevo reši v 20 minutah in se ne ponovi nikol.

Kako pa? (me zanima, ker mama čaka na operacijo)
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Mislim, da ti ne želiš, da ti kdo kaj novega pove, ampak bi se rad mal kregal po forumih. Men se kregat ne da. Vseeno pa ti bom poskušal razložit princip.
Vzrok težav v karpalnem kanalu nikoli ni v zapestjih, tam se javlja posledica. Vzrok je ponavadi višje in največkrat je to na cervikalnem delu kjer veje živčevja izhajajo. Tisti, ki imajo težave s karpalnim kanalom imajo zelo pogosto tudi delo takšno, ki jih sili da je glava nagnjena naprej in sklonjena. Zaradi okluzije je tam slabša lokalna regeneracija tkiva. Vsi tisti, ki vas zanima za žene, tašče, prijateljice, ki imajo težave s karpalnim kanalom, lahko naredite en takšen zelo preprost test. Malenkost podrgneš ali samo pritisneš kožo na vratu in opazuj, če bo ta takoj postala rdeča in flek nekaj sekund ostane na koži. To je tipična histaminska reakcija in kaže na to, da je tkivo na tem mestu zategnjeno in polno medceličnine. Vsa ta gmota pa pritiska na vegetativno živčevje pri izhodu in ovira komunikacijo naprej. Telo ima razvito ogromno enih uravnalnih zank, refleksov in sistemov za uravnavanje, vse pa poteka po živčevju. Če je to živčevje ovirano, komunikacija poteka slabše in ena izmed težav, ki lahko nastopi je utesnjen karpalni kanal.
Rešitev težave je da tisto tkivo najprej sprostiš. To odlično napravijo ventuze. Podtlak, ki ga ustvarijo povzročijo, da popokajo kapilare vsa medceličnina in metaboliti pa potegne v kožo. Koža ima to lastnost, da lahko veliko tega zadrži, potem pa se to v parih dneh resorbira z limfnim sistemom. Zadeva ni podobna masaži ampak kr malenkost boli, podtlak, ki ga ventuze ustvarijo sploh ni majhen.
Kapialere v tkivu se takoj vzpsotavijo na novo, tkivo pa je razbremenjeno pritiska in tako tudi ne pritiska več na živčevje. Bistveno razliko ljudje opazijo takoj, potem pa se v parih dneh še popravi. Včasih ko je zadeve v tkivu res veliko, je potrebno terapijo ponoviti dvakrat, problem je namreč kapaciteta materijala, ki jo je moč spraviti v kožo.

Na podoben način smo reševali tudi plantarne fascitiste le da je bilo treba v tem primeru ventuze uproabiti na križnici.

Prpenjam par fotk. Fant je dvigovalec uteži. Težava je bila v zapestju in nikakor ni mogel sunt več kot 120 (zaradi bolečine v zapestju), že isti dan je imel treing in sunka čez 160.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
sunek je snatch po eng?

160kg je sila impresiven rezultat, kdo je ta mladenič?