Kia EV6

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Edini razlog zakaj jst ne gonim po AC najmanj 200 skoz (poleg CPP in razloga, da ima moj avto blokado na 190 km/h) je ker se pač goni preveč goriva takrat. Če bi avti gonil 6L na 200, bi jaz gonil 300 kjer se le da (torej če bi imeli nemške AC in temu ustrezne predpise).

Ne pomeni pa to, da sm jst en manijak na cestah, recimo ni šanse, da bi jaz vozil preko 50 km/h po vaseh in podobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Se strinjam da ni potrebe, mi je pa smešno da dajo v avto skoraj 600km in ga omejijo na 185. Ajde recimo zaradi pospeskov, pa se to ne pride toliko do izraza do te hitrosti.
Pa mi je hitrost kar blizu. Sem imel motor ki je v prvi prestavi dosegel 160kmh.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Sam sem v Nemčiji brez kakršnihkoli težav vozil prek 200 km/h (to je na AC čisto umirjena vožnja, brez naprezanja); v bistvu sem bil edina težava jaz in se moral umakniti na desni pas, da so me lahko prihiteli vsi ostali normalni vozniki:cowboy: Absolutno ne vidim težav v hitrejši vožnji, če je cesta temu primerna in so seveda prometne razmere ustrezne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sam sem v Nemčiji brez kakršnihkoli težav vozil prek 200 km/h (to je na AC čisto umirjena vožnja, brez naprezanja); v bistvu sem bil edina težava jaz in se moral umakniti na desni pas, da so me lahko prihiteli vsi ostali normalni vozniki:cowboy: Absolutno ne vidim težav v hitrejši vožnji, če je cesta temu primerna in so seveda prometne razmere ustrezne.
Fopaš; tudi jaz v Nemčiji probam vozit preko 200, pa je vedno manj šans zaradi omejitev in gostote prometa; predvsem pa zaradi "poženščenja" voznikov - več let nazaj ni bilo šans, da se folk vozi pa levem pasu konstantno 120-140km/h, si prehitel in nazaj na vozni pas, ker je vsake toliko priletel "izstrelek" z 200+ mimo. Sedaj pa folk dejansko vozi 130 po prehitevalnem in ne hebejo 5 posto.

Gori na severu se še najde kak odsek, ampak doli do Frankfurta ni šans za hitro vožnjo.

Aja zadnjič sredi dneva Mb-Sl. Bistrica 200 z lahkoto - 500m, pol pa žlajf. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.752
2.357
113
Pomurje
Edini razlog zakaj jst ne gonim po AC najmanj 200 skoz (poleg CPP in razloga, da ima moj avto blokado na 190 km/h) je ker se pač goni preveč goriva takrat. Če bi avti gonil 6L na 200, bi jaz gonil 300 kjer se le da (torej če bi imeli nemške AC in temu ustrezne predpise).

Ne pomeni pa to, da sm jst en manijak na cestah, recimo ni šanse, da bi jaz vozil preko 50 km/h po vaseh in podobno.
Blokado imaš na 180, stevec ti kaže 190
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
kar je čez te hitrosti tako in tako ni niti varno niti prijetno, čeprav bojo alter dirkači zgroženo trdili drugače
:valjamse:
Recimo LJ-Beograd, štart ob 1:30, avto S klasa dizel. Res totalno neprijetno in nevarno vozit 200+ na praznih odsekih.
:valjamse:
Res ne vem, kje take pobirate.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.833
113
Res ne vem, kje take pobirate.
pobiramo iz vsakodnevnega drlinkanja po slovenskih avtocestah, kjer tudi ob najbolj obremenjenih urah urah takih blendajočih padalcev nikakor ne manjka

pa itak nisi dojel, da je neprijetno in nevarno za druge udeležence v prometu in ne za dirkača
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
pobiramo iz vsakodnevnega drlinkanja po slovenskih avtocestah, kjer tudi ob najbolj obremenjenih urah urah takih blendajočih padalcev nikakor ne manjka

pa itak nisi dojel, da je neprijetno in nevarno za druge udeležence v prometu in ne za dirkača
?????
Imaš prav. Nisem dojel. Sedaj mi pa razloži, zakaj bi ti omejil drugim najvišjo hitrost na 160, če jo drugi uporabljajo takrat, ko ni problematično.
In če misliš, da bi s tako omejitvijo rešil trenutne bedake, se motiš. Ker ne vem kje v Sloveniji je pri tej gostoti prometa možno vozit v obremenjenih urah več kot 160. Tako da tem bedakom bo tudi 160 dovolj za sranje delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Hanzi

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.330
113
V vsakem primeru bi bilo manj slabe volje, beri blendanja in dajanja levega smernika, če bi se prehitevalci po zaključenem manevru odstanili na vozni pas. Tako se pa vsi vozimo v koloni, drug drugemu za ritjo tistih varnih 125 km/h za vsak slučaj.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Ma zamočil sem. Sem bil povsem
prepričan da imam ta teden v ponedeljek, je pa šele naslednji teden :bonk:Tako da ja, v ponedeljem kaj več napiše
 
  • Jezen sem
Reactions: ales85