Ker se danes začne...

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
daj stardec reči atiju naj te malo v avstrijo zapelje in si tam poglej omejitve in stanje na cestah.Čeprav je pri njih večina omejitev cest v naseljih 70 ali 80kmh, se tam dost manj ljudi ponesreči.zaradi tega ker so tam omejitve smiselne se jih tudi ljudje dost bolj držijo.
Se pravi, je pri nas zato tolko nesreč, ker so omejitve pri nas v naseljih večinoma 50km/h? Torej, ti ponujaš tako rešitev češ, dejmo dvignit omejitve v naseljih 70 ali 80km/h pa bo nesreč manj?
Ej, kakšen inštruktor praviš da si ti?
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
TAKO JE!!
Če bi bile omejitve pri nas bolj logične,bi se jih več ljudi držalo in bi promet potekal bolj tekoče z manj riskantnimi prehitevanji.Tudi divjanja bi bilo manj verjemi mi saj bi se dalo že z normalno vožnjo po predpisih lepo peljat.Saj ti pravim povej atiju naj te pelje v avstrijo in naj se drži omejitev.Boš videl kako prijetna vožnja bo
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Omejitve so popolnoma logične, samo ti jih nisi, kot tudi večina slovencev, v stanju sprocesirat. Jaz sem se jih sposoben držat, kakršne že so.. Če se jih nisi ti, pejd na pašo ovce past, ne pa otroke inštruirat.
Skoz tupite kako so naše ceste kolovozi in bolj zanič napram Avstrijskih, omejitve bi pa radi takše kot v Avstriji al pa še višje.
Ti pa si mi nek učitelj vožnje. Kdaj pa ti učiš vozit, če pa si skoz na internetu? A ni posla? Čudim se ne.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
daj stardec reči atiju naj te malo v avstrijo zapelje in si tam poglej omejitve in stanje na cestah.Čeprav je pri njih večina omejitev cest v naseljih 70 ali 80kmh, se tam dost manj ljudi ponesreči.zaradi tega ker so tam omejitve smiselne se jih tudi ljudje dost bolj držijo.
Na obvoznicah mimo naselij v A je omejitev 70, v naseljih (kjer so hiše) je pa ogromno con kjer je omejitev 30, tudi pri nas je v mestih dovoljeno 70, če je cesta dovolj široka in tako urejena, zato ne trosi kozlarij, če še nisi bil v Avstriji!
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
timecop od Bad Radkersburga do Graza je po stari cesti sigurno 20 naselij v katerih je omejitev 70 ali pa 80kmh.Pa mislim da samo 2 tabli kjer je cona 30 (bližina šole,otroški vrtec).Ker sem pa doma ob meji sem skoraj vsakodnevno v avstriji.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
stardec ko boš polnoleten pridi da ti pokažem kako se vozi po predpisih.In naučil te bom da boš spoštoval vse predpise, tudi tiste ki ti ne pašejo.mogoče boš takrat postal malce bolj uvideven do drugih udeležencev v prometu.
Ah ja,pa trenutno imam dopust, tak da me boš danes in ju3 lahko več videl tu zgoraj.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik timecop pravi:
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
daj stardec reči atiju naj te malo v avstrijo zapelje in si tam poglej omejitve in stanje na cestah.Čeprav je pri njih večina omejitev cest v naseljih 70 ali 80kmh, se tam dost manj ljudi ponesreči.zaradi tega ker so tam omejitve smiselne se jih tudi ljudje dost bolj držijo.
Na obvoznicah mimo naselij v A je omejitev 70, v naseljih (kjer so hiše) je pa ogromno con kjer je omejitev 30, tudi pri nas je v mestih dovoljeno 70, če je cesta dovolj široka in tako urejena, zato ne trosi kozlarij, če še nisi bil v Avstriji!

Na obvoznicah je 70? V kateri Avstriji pa si ti bil? 30 pa je v stanovanjskih naseljih, na glavnih cestah je 50/60.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
A me boš učil urivati se pred cestnino?
In ne klamfaj o omejitvah v Avstriji. Če boš kdaj skrenil s ceste proti Innsbrucku v okoliške vasi, boš videl, da je zelo veliko vasi kjer imajo omejitev 30. in skoraj nobene z več kot 50. Pa ni nobene šole zraven in za naše (beri tvoje) razmere idealno pregledno naselje za omejitev 70 ali več.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
V tujini je tudi konfiguracija mest in s tem cest drugačna. Pri nas so razni mestni servisi za občane razmetani kot smeti pod tepihom. Viški šoli izhod direkt na vpadnico npr. Potem ceste so v tujini kompletno urejene, s podhodi, pločniki, kolesarskimi stezami. Pri nas potegnejo fliko asfalta in to kategorizirajo kot cesto. Potem ob rob nasujejo še kubike peska tako, da je vedno nevarnost, da te na njem zanese. Na takih cestah , kjer pešci, kolesarji, avtomobilisti in kamionarji vsi skupaj koristimo isto fliko asfalta res ne more biti dovoljena visoka hitrost. Kolesarske steze so premalali z neko rdečo barvo, ki v mokrem drsi kot led. Na vseh cestah ob dežju zastaja voda. V novih tunelih na AC je omejitev nižja kot na magistralni cesti z dvosmernim prometom. Skratka kaos. Ni čudno, da se potem dogajajo take razlike v potovalnih hitrostih, posledično živčnost in jeza ter seveda nesreče. K sreči Jankovič v LJ ima nekaj občutka za urbanizem in se nekaj dogaja, ampak to je le LJ in še vprašanje če se da kaj rešit.

lp
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Omejitve pri nas so že logične, samo nekatere table so malo čudno postavljene. dokler bodo stale table z imenom naselja 1km pred naseljem (naselje je tam kjer so ob cesti hiše, ne pa travniki) ne bodo logično postavljene. Ta zadeva je precej nevarna, ker direktno spodbuja bolj živčne voznike k nevarnemu prehitevanju.

V bistvu bi moralo biti na naših cestah veliko več tabel z imenom naselja brez črne obrobe (brez omejitve hitrosti). Eden tipičnih primerov je na primer Orehovica pri Izlakah. Tam bi bila dovolj omejitev 70, ker je samo nekaj hiš ob cesti, naselje je pa poleg ceste. Se pa strinjam, da včasih manjka kakšen prehod za pešce tudi izven naselja, ponekod pa jih je preveč oziroma so prenagosto.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Tole posploševanje da je v Avstriji skozi naselje dovoljeno 70 ali 80 je naravnost smešno, skozi naselje je omejitev 50, kot pišeš ali manj, tam kjer je pa 70 ali 80, je pa cesta tako speljana, da praktično z naseljem nima veze, saj paralelno nekje poteka cesta z omejitvijo za naselje a te ceste nekateri ne vidijo pa mislijo, da se pri severnih sosedih kar tako malo divja skozi naselja in potem te dezinformacije trosijo po forumu temu primerno so tudi izvozi in izhodi iz hiš tako speljani, kjer je pri nas tako, tudi ni omejitev 50. Če bi pri nas kar tako malo za hec dvignili omejitev skozi naselje, potem bi vsi, ki zdaj vozijo, 60 ali 70, vozili 80 ali 90. Mi se tudi po vozniški kulturi nikakor ne moremo primerjati z Avtrijci.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
kzs...

sem opazil da so začeli Hondaši protestirat
hysterical-1.gif


se peljem iz MBja domov in na poti srečam dve hodni, ki ne mrdneta kilometra prek 50
hysterical-1.gif

bogi tovornjakarji so se morali orenk namantrat da so ju prehiteli hehhee

lahko pa da ga je v prvi na blokadi vozil..... lepše avto poje
grin1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na stari cesti proti Grazu je 50 pred krožišči (predvsem v Leibnitzu), v Werndorfu del vasi (okoli Cyteca), v Wildonu (tam še 40 ne moreš peljat, ker je tak ozko) in v Grazu. Ostalo pa vse 70.

Na cesti Bad Radkesburg - Spielfeld je 50 v Bad Radkesburgu in Murecku, ostalo je 70/80/90.

Če greš iz Spielfelda do Graza preko Zerlach-a, je 50 samo v Glatzau, Sankt Stefanu in Zerlachu, ostalo 70/80, ponekod pa je skozi vas 100 (torej sploh ni tabel za vas).

Poznam te ceste predobro, da bi mi lahko tu pametoval
smirk-1.gif
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Pa povej kje so izhodi iz hiš dobesedno na cesto, kjer je 100 omejitev? Sploh ne vem kam gledate ali samo nabijate eno tja v tri krasne da bo vaša obveljala, češ da so omejitve pri nas prenizke. Tam se še nisem vozil sem se pa drugje in vem kako stvari stojijo, kjer je taka konfiguracija, da ne ogroža nikogar so omejitve višje, tako kot pri nas.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik timecop pravi:
Pa povej kje so izhodi iz hiš dobesedno na cesto, kjer je 100 omejitev?

Nikjer.

Veliko vasi je takih, ki imajo izhode iz hiš enako kot mi, torej direktno, pa so omejitve tam vseeno 70. In če greš preko Zerlacha je marsikatera vas tako ovinkasta, da niti 50 ne moreš peljat, ampak vozniki bi naj sami presodili koliko hitro lahko peljejo, ne pa tak kot pri nas, ko ti znak vsakih 100 m pove koliko moraš peljat, potem pa si že čisto zmeden ker ne veš, ali lahko pelješ 40, 50, 60 ali 70. Ko te vstavi policaj pa sploh nimaš pojma koliko naj bi bila omejitev tam
tongue-1.gif


Nimam nič proti, da so znaki 50 postavljeni tam, kjer je oster ovinek, okolica šole, pred križišči... Ne pa da nam strokovnjaki klamfajo koliko metrov zavorne poti imamo pri 50/70/90 km/h, upoštevajo pa podatke iz časa stoenk
rolleyes-1.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Nov rekord koliko krat si v 12 urah lahko ustavljen
grin1.gif

Prvič Provida na črpalki AC Hrušica 300€
Drugič na vrhu Podvinškega klanca kazen 65€
Tretjič a velja carina tud?
confused-1.gif
kazen 0€
četrtič Primskovo 0€
petič Naklo 0€
šestič pred letališčem Brnik 0€
sedmič na avtobusni na Litostrojski 0€
osmič z motorjem prehiteva in naredi tole
zmaga.gif


cheer.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kaj pa voziš, da si tak vpadljiv? Tolikokrat še mojega kolega s totalno stylano/tunano hondo ne vstavijo.

Meni ni še niti uspelo, da bi me v istem dnevu vstavili 2x.

Razen ko so predlani po martinovem imeli akcijo in sem mogel pihat, se peljem 200m naprej do kolega, ga naložim, se obrnem in me spet vstavi (vmes minilo 5 min) in sem ga komaj prepričal, da sem 5 min nazaj pihal.
hysterical-1.gif