Ker se danes začne...

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Pojma nimam zakaj
frown-1.gif
nesrečni dan mogoče.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:

V tujini je tudi konfiguracija mest in s tem cest drugačna. Pri nas so razni mestni servisi za občane razmetani kot smeti pod tepihom. Viški šoli izhod direkt na vpadnico npr. Potem ceste so v tujini kompletno urejene, s podhodi, pločniki, kolesarskimi stezami. Pri nas potegnejo fliko asfalta in to kategorizirajo kot cesto. Potem ob rob nasujejo še kubike peska tako, da je vedno nevarnost, da te na njem zanese. Na takih cestah , kjer pešci, kolesarji, avtomobilisti in kamionarji vsi skupaj koristimo isto fliko asfalta res ne more biti dovoljena visoka hitrost. Kolesarske steze so premalali z neko rdečo barvo, ki v mokrem drsi kot led. Na vseh cestah ob dežju zastaja voda. V novih tunelih na AC je omejitev nižja kot na magistralni cesti z dvosmernim prometom. Skratka kaos. Ni čudno, da se potem dogajajo take razlike v potovalnih hitrostih, posledično živčnost in jeza ter seveda nesreče. K sreči Jankovič v LJ ima nekaj občutka za urbanizem in se nekaj dogaja, ampak to je le LJ in še vprašanje če se da kaj rešit.
Verjamem.
Torej lahko zaključiva, da so, gelede na to kar si napisal, pri nas omejitve še previsoko zastavljene. Glede na naše ceste in infrastrukturo okoli cest, je treba pri nas hitrost zmanjšat in ne povišat kot tle nekateri "pametujejo".
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Omejitve so postavljene tako, da voznika delajo živčnega in posledično dela neumnosti.
Kot je nekdo zgoraj dejal, na kratki razdalji polno sprememb omejitev.
Recimo Maribor - Lenart. Stalno spremembe hitrosti med 90 in 50km/h. Dejansko se pelje cca. 60km/h. Naj postavijo čez celo traso 60km/h pa rešeno. Tiste osamljene prehode za pešce naj pa opremijo s semaforji s tipkami za pešce.

lp
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Omejitve so postavljene tako, da voznika delajo živčnega in posledično dela neumnosti.
Ja koga delajo živčnega?
Ja pismo, če ste živčni, pejte k nevrologu, psihiatru itd... ne pa na cesto! Torej je z vami in vašimi živci nekaj narobe ne pa z omejitvami.
Enkrat vam ni prav, če se na kratki razdalji menja hitrost, pol pa vam spet ni prav, če je znak par metrov dlje iz vasi postavljen.
Pa kaj sploh hočete, vi živčkoti?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Jaz ti govorim čisto umirjeno, ti se pa nekaj razburjaš. Ti si živčen še preden se zapelješ na cesto.

lp
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
ko ti znak vsakih 100 m pove koliko moraš peljat, potem pa si že čisto zmeden ker ne veš, ali lahko pelješ 40, 50, 60 ali 70. Ko te vstavi policaj pa sploh nimaš pojma koliko naj bi bila omejitev tam
tongue-1.gif
Tukaj ni problem v omejitvah, ampak v možganskem procesiranju podatkov, eni s tem nimamo nobenih težav, gas dol gas gor pa števec tudi skače gor in dol, vidiš temu se lahko reče dinamična vožnja, ki jo nekateri v vsakem stavku omenjajo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Dela.
Dvomim, da bi temu boljši avto kaj pomagal. Kamion je ku*ba.

Drgač pa ker se vsi čudijo, kako je možno da kak stardec fali izvoz in zapelje kontra na AC...men se bolj čudno zdi, kako lahko na dvosmerni cesti lahko kar eden zapelje kontra.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Jaz ti govorim čisto umirjeno, ti se pa nekaj razburjaš. Ti si živčen še preden se zapelješ na cesto.
Jaz sem živčen preden se zapeljem na cesto, ti si pa na cesti živčen.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Nov rekord koliko krat si v 12 urah lahko ustavljen
grin1.gif

Prvič Provida na črpalki AC Hrušica 300€
Drugič na vrhu Podvinškega klanca kazen 65€
Tretjič a velja carina tud?
confused-1.gif
kazen 0€
četrtič Primskovo 0€
petič Naklo 0€
šestič pred letališčem Brnik 0€
sedmič na avtobusni na Litostrojski 0€
osmič z motorjem prehiteva in naredi tole
zmaga.gif


cheer.gif
Pred leti bil ustavljen 5x v enem tednu. Nikoli zaradi prekrška, samo kontrola . 0 sit kazni
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
ZAradi počasnega lezenja ki je posledica stardecov se je ukvarjal s svojim dlančnikom-telefonom, pri tem mu je stylus padel dol in ga je iskal, tako da je volan zasukal malo in nesrečno končal pod tovornjakom.

evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Vožnja po ali pod omejitvami je carska. Sploh ne morem verjeti, da mi avto lahko porabi tako malo. Pa včasih sem lahko samo hamburgerje od meka med vožnjo jedel, sedaj pa lahko tudi piščančjo solato. Jaz bi še na avtocesti postavil omejitve 110km/h.
smile-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
super akcija....sm dobil kazen te dni, ker sem se peljal 57km/h ...omejitev je bila 50 km/h
stupid-1.gif



če pa tti policaji niso fukjen pol pa res ne vem ka nej. Čez eno uro sm skor naredu totalko ker sm preveč gledal na merilec hitrosti, da ja ne bi prekoračil 50 km/h
rolleyes-1.gif



folk je čadalje bolj bolan, vidijo problem in se ga lotijo na napačnem koncu z slabim namenom in dobro vizijo.



vse je blo že 100 krat predebatirano, samo dodal bi da bi bilo nujno potrebno izvajati zdravniške preglede tudi po opravljenejm izpitu. Začel bi se pri 50 letu starosti in bi bili obvezni na vsake 5 let. kaj pa je tistih 50-70 € na 5 let, če z tem prišparaš 10 človeških življen zarad enga starga deca ki se pelje 70, pa ni važno kakšna cesta je, reakcijski čas ima pa kot mrtev opusum. Mladino bo treba pa umirit z povečanim številom policajev na kritičnih mestih.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Zakaj bi pa morali stardeci hodit na zdravniške preglede? Saj oni so v stanju vozit po omejitvah. Ti nisi. Ti pejt na zdravniški pregled, če nisi v stanju vozit in na števec gledat!

Kot kaže, akcija deluje.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Lj župan je svoj (ne)občutek za urbanizem pokazal s parkhišo pod tržnico in zaletavo zaporo mestnega jedra in preusmeritvijo prog busov, pri čemer je recimo skasiral drevored pred šentjakobskim gledališčem...toliko o tem...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Kaj je pa narobe s tem, da je mestno središče zaprto za promet? Kakor jaz občutim, se sedaj za vikend komot pripeljem skoraj v center mesta, zastonj parkiram in se nato sprehajam okoli v miru in brez strahu da bi me povozil avto.
Buse je pripeljal v območja na obrobju, kjer se je do sedaj moralo hoditi tudi do 20 minut do postaje. S tem je napravil obrobje zanimivo za kupce nepremičnin.
Napravil je kvalitetno trnovsko vpadnico, da se gore pleha ne vozijo po lokalnih cesticah okoli bajt itd.

Skratka, zelo pozitivno

lp
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
med akcijo policistov se je ta konec tedna ubilo še 6 ljudi ?!?
stupid-1.gif



gdo je zdej tuki nor ?

a gremo kazni dvignt na 10.000 €, če nimaš zraven najmanj 3 varovalk ?