Kempinsk Palace Portorož

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Ne vem, če spada tema ravno sem ampak vendarle....
Kolegica nam je po vezah zrihtala voden ogled Kempinski Palace v Portorožu.
cheer.gif


No za pet zvezdic superior, moram priznati, da sem pričakoval malo več.
Predvsem stari del Palaca sem si predstavljal v stlu kot je bil nekoč.
In če si se poglobil v detajle so nekateri zelo šlampasto narejeni.
Nekatere mize že ful podrsane; nekatere celo okrušene, popokan omet.

Predvidevam, da je vse to posledica hitrosti in rokov odprtja
rolleyes-1.gif


P.S.
Kvaliteta fotografij ni najboljša.
Fotkano z GSM ki pa ni moj
redface-1.gif


Ob vhodu nas pričaka velika avla. Recepcije s pulti, ki smo jih vajeni po večini hotelov tukaj ni.



Hotel je nekako razdeljen na dva sklopa.
Novi modernejši del in stari del Palaca.
Oba dela sta povezana s stekleno konstrukcijo.

Del hotela, ki povezuje stari in novi Kempinski Palace. Malo ''čudno'' izgleda vidna zunanja fasada, ki je vidna.
Malo zakrita s to kristalno zaveso.




Novi del hotela je malo bolj v živahnih barvah. Prisoten je modernejši design.




Za eno nočitev v taki (mali) sobi je treba odšteti 200€
d055.gif





Vsaka soba ima klimo; ogrevanje ki si ga lahko sami reguliramo plus minus 3 stopinje od običajne temperature.
Mini bar, sef, žični, brezžični internet, LCD TV. Doplačilo je za videoigrice
Čevlje s katerimi pridete lahko na poseben pladenj odložite pred vrata in zjutraj dobite lepo zglancane
grims-1.gif





V hotelu je skupaj 183 sob. Od tega 124 superior sob, 23 Delux sob, 17 Junior suit, 4 Superior Junior suite
7 Deluxe Junior suit, 2 Piran maisonette, 4 Palace suite, Predsedniški apartma, Marcello (party suita).
102 sobi so s pogledom na park, 81 sob s pogledom je s pogledom na na morje.
Piran maisonette se ni dalo ogledati. Je pa v dveh štukih
shocked-1.gif


Zanimiv je Marcello (party suita).
Posebn suit za cca. 9 ljudi. Suit je čisto na vrhu. Meri 70 m2 s 42 m2 terase, namenjena pa je zasebnim zabavam. Ima lasten bar in jacuzzi na terasi, na vrhu hotela s pogledom na Piranski zaliv. Suita Marcello je najbolj ekskluziven prostor za organizacijo zabav v Portorožu
nahrung002.gif

Za ta luxuz je treba odšteti 900€ na noč




Pogled iz terase


V temi smo videli tudi največji predsedniški apartma.
Žal nobene fotke ker se luči niso prižgale
bonk.gif

Predsedniški apartma je s 230 m2 največji in najrazkošnejši prostor v sobnem delu hotela. Nahaja se v historičnem hotelskem delu, odlikuje pa ga dnevna soba z razvedrilnim sistemom Bang & Olufsen, jedilni prostor za 10 ljudi, razkošna spalnica s kopalnico, knjižnica, spalnica za goste s kopalnico in velika terasa s pogledom na Piranski zaliv.
Cena 7.500€ na noč
evil.gif


Hotel Kempinski Palace nudi 4 Superior Junior suite, ki merijo 50 m2. Imajo optično ločen bivalni prostor in kopalnico z ločenim tušem in kopalno kadjo. Vse Superior Junior suite imajo pogled na morje, balkon, locirane pa so tako v historičnem in novem delu hotela. Za 3.500€ bo vaš za eno noč
tongue-1.gif







Pogled po hodniku.
Stene so oblečene v žamet in se pozna vsak poteg. Tako da so ga prvi dan ves čas česali, da je lepo izgledalo
stupid-1.gif



Ohranjeno stopnišče in vitrine starega Palaca.




Kristalna dvorana
Kristalna dvorana, biser hotela Kempinski Palace Portorož, se odpira proti morju s teraso, ugnezdeno v stoletni park.
Namenjena je zajtrkom za hotelske goste ter različnim banketom, gala dogodkom in srečanjem.
Pogled le skozi vrata
rolleyes-1.gif




s8eN9qay2KRiLl7I.jpg


Čokoladnica ki je odprta od 16-20h. Slikano skozi zaprta vrata
confused-1.gif




SPA center (desno za stekleno steno)


Pa še par fotk iz hodnikov.
V tem delu so trgovinice


Obleka Drofelnikove vrednost 40.000€
d055.gif




Vhod v restavracijo Fleur de Sel
Fleur de Sel je trendovski bar in restavracija v stilu svetovno znanih lokalov, s sodobno svetovno kuhinjo in azijskimi specialitetami.
V Fleur de Sel je na voljo širok izbor koktajlov na osnovi Martinija in drugih trendovskih napitkov.


To bi bilo o mojem obisku vse.
In še zadnji vtis. Fascinantno ampak na momente pod pričakovanji
grin1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
lepa reportaza..jaz bi pa dodal da po slikah sodec je nametano skupaj 50 razlicnih stilov in nima rdece niti..zmedeno... kr tam naj bo.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
V omenjenem hotelu sem bil iz petka na soboto tudi sam... Spal sem v sobi v eni izmed deluxe 2 posteljnih sob, večerja in zajtrk sta bila v kristalni dvorani, zabava pa v clubu.

Splošni vtis pa je tak, da se mi hotel ne zdi nič kaj posebnega oz. sem nekaj takega pričakoval že prej. Tudi mene moti mešanje stilov (starinski fotelji, zraven pa nek modern dizajn). Drugače je pa vse na nivoju, zaposleni prijazni in ustrežljivi.

Je bil pa to verjetno moj prvi in zadnji obisk tega hotela.
wink-1.gif