Kdaj se uporablja meglenke!

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Kake jaz berem tukaj.... Zdaj alj sem jaz čuden, ali pa je z vami kaj narobe. Mene enkrat v 28 letni vozniški karieri niso zmotile, zaslepile ali kako drugače ovirale meglenke. Tudi če jih zadnje meglenke na AC ima kdo, ga prehitiš in čao. Tukaj pa traume kot da se začne 3tja svetovna vojna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in McGiver

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Kake jaz berem tukaj.... Zdaj alj sem jaz čuden, ali pa je z vami kaj narobe. Mene enkrat v 28 letni vozniški karieri niso zmotile, zaslepile ali kako drugače ovirale meglenke. Tudi če jih zadnje meglenke na AC ima kdo, ga prehitiš in čao. Tukaj pa traume kot da se začne 3tja svetovna vojna.
saj veš ono: lošom kur.. svaka dlaka smeta,.... in zaseko pač vse moti. to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Ne, nimam. Ponoči tudi ob močni megli ali močnem dežju/prš so zadnje luči dovolj močne, da se vidijo daleč naprej tudi ob močno zmanjšani vidljivosti. Še nisem naletel na tako slabe pogoje, da nebi videl avtomobila pred seboj daleč naprej.
No, nesreca na razdrtem se je podnevi zgodila. Ponoci bi najbrz se bolj pokalo.
Zadnji meglenko prižgem tudi ponoci, sploh na cesti kjer ocenim da s hitrostjo voznje ne morem biti konkurenčen alter dinamikom. Prednjo pogosteje prizgem (izven naselij). Vceraj zvecer sem prvic letosnjo jesen vozil z meglenkama cca 2km. Potem sem se vključil na prednostno cesto kjer je bilo vec prometa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Sem oa tudi jaz ze vozil z dolgimi lucmi za voznikom z meglenkami. Najprej probal s kaksnimi 4 zmigavci, potem priziganjem in ugasanjem sprednje meglenke. Ce tudi to ni ugasnilo njegove zadnje meglenke, ga rudi moje dolge luci ne morejo motiti (dokler ni nasprotnega prometa nasproti)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
In tako leto za letom ... starejši člani vemo, da ne mine leta brez "meglenkoteme" ... boring.
Ne, deset let let je minilo od meglenkarjev in vojne proti njimi. Od 2000 do 2010 ste bili zelo zavzeti. Ocitno vasi sinovi podedujejo gen vsemogocnosti. Sploh pa ste neki rasisticni do dolgih luci. Meni so pac kul in jih bom uporabljal kakor mi pase. Jebes zakon, kdo to sploh gleda. Malo se prilagodite in ne jamrajte
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Ne, deset let let je minilo od meglenkarjev in vojne proti njimi. Od 2000 do 2010 ste bili zelo zavzeti. Ocitno vasi sinovi podedujejo gen vsemogocnosti. Sploh pa ste neki rasisticni do dolgih luci. Meni so pac kul in jih bom uporabljal kakor mi pase. Jebes zakon, kdo to sploh gleda. Malo se prilagodite in ne jamrajte
enako ti na meglenke, privadi se. in privadi se na vreme, vremensko napoved in nasploh na življenje, in ti bo lažje.
kaki model si ti...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Je problem nepravilna uporaba meglenk ali nepravilna varnostna razdalja nergačev predvsem na avtocestah in izven naselij?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Kake jaz berem tukaj.... Zdaj alj sem jaz čuden, ali pa je z vami kaj narobe. Mene enkrat v 28 letni vozniški karieri niso zmotile, zaslepile ali kako drugače ovirale meglenke. Tudi če jih zadnje meglenke na AC ima kdo, ga prehitiš in čao. Tukaj pa traume kot da se začne 3tja svetovna vojna.
Pa se je en uspel pofočkat. Bo treba nazaj v avtošolo. Zadnja meglenka je tko kot dolge luči. Ko imaš za sabo avto, jo ugasneš, ne pa da se vozte z novoletnimi jelkami okol. Drug problem so pa "avtomatiki" ki se veselo vozjo v dežju in megli z dnevnimi lučmi.
Fajn je, da se o tem govori, bo kdo mogoče dojel.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.986
5.097
113
Pa se je en uspel pofočkat. Bo treba nazaj v avtošolo. Zadnja meglenka je tko kot dolge luči. Ko imaš za sabo avto, jo ugasneš, ne pa da se vozte z novoletnimi jelkami okol. Drug problem so pa "avtomatiki" ki se veselo vozjo v dežju in megli z dnevnimi lučmi.
Fajn je, da se o tem govori, bo kdo mogoče dojel.
Nisi se na pravega spravil. Sploh se ne spomnim kdaj sem nazadnje vklopil meglenke, če sem pa jih, sem jih upravičeno. In ja vem, ko imaš za seboj avto jih ugasneš. Čeprav na avtocesti, taka praksa bolj šepa, in je bolje pustit vklopljeno. Zakaj? V enem trenutku te bo zadnji prehitel, predzadnji pa več nebo vedel da si pred njim, in .... booom... Govorim o res gosti megli.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.688
836
113
Pa se je en uspel pofočkat. Bo treba nazaj v avtošolo. Zadnja meglenka je tko kot dolge luči. Ko imaš za sabo avto, jo ugasneš, ne pa da se vozte z novoletnimi jelkami okol. Drug problem so pa "avtomatiki" ki se veselo vozjo v dežju in megli z dnevnimi lučmi.
Fajn je, da se o tem govori, bo kdo mogoče dojel.
....pozabil si napisat "moderni"...spredaj mu sicer sveti, zadaj nič.....milina, sploh v kakšni megli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Priložnost za uporabo meglenk je tam, kjer se jaz vozim, zelo zelo malo. To jesen sem se enkrat že peljal v taki megli, da sem jih prižgal in sem bil tudi silno hvaležen, če so jih imeli drugi prižgane. Hudo nevarno, da so se nekateri zadovoljili z dnevnimi lučmi, ki v taki situaciji niso nič. V takih razmerah moteča zadnja meglenka sprednjega vozila dejansko pomeni samo, da imaš prekratko varnostno razdaljo. Prehiteti ga ne moreš, razen če si samomorilec. Videl se je samo bel zid. Nasproti vozeče, ki so imeli kratke luči in meglenke, sem zagledal, ko so bili gotovo bližje kot 100 metrov. Dnevne luči pa kar hkrati kot obris vozila kakih 20 metrov prej.
Predvsem pa glede meglenk velja prvi stavek, ki sem ga napisal :). Mogoče je okrog Lj gosta megla bolj pogost pojav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Nisi se na pravega spravil. Sploh se ne spomnim kdaj sem nazadnje vklopil meglenke, če sem pa jih, sem jih upravičeno. In ja vem, ko imaš za seboj avto jih ugasneš. Čeprav na avtocesti, taka praksa bolj šepa, in je bolje pustit vklopljeno. Zakaj? V enem trenutku te bo zadnji prehitel, predzadnji pa več nebo vedel da si pred njim, in .... booom... Govorim o res gosti megli.
Ja očitno nisi pravi naslov za to. Na avtocesti, ko si sam in te nekdo samo dohiti in prehiti je druga stvar. Ko imaš malo kolone se pač meglenka ugasne. Govorimo o pacientih, ki se z prižganimi zadnjimi meglenkami svaljkajo po mestni gneči in podobno. Vsako jutro ista zgodba. Pride ven iz bajte, uuuu, dons je pa megla, dejmo meglenko prižgat in jo ma pol prižgano še ko se v službeno garažo zapelje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Ja očitno nisi pravi naslov za to. Na avtocesti, ko si sam in te nekdo samo dohiti in prehiti je druga stvar. Ko imaš malo kolone se pač meglenka ugasne. Govorimo o pacientih, ki se z prižganimi zadnjimi meglenkami svaljkajo po mestni gneči in podobno. Vsako jutro ista zgodba. Pride ven iz bajte, uuuu, dons je pa megla, dejmo meglenko prižgat in jo ma pol prižgano še ko se v službeno garažo zapelje.
Se popoldne ko se domov v soncu pelje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey