Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Fight, Fight.
A res ne gre brez žaljivk. Faj je res prijetna tema. Pač vsak svoje mnenje.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.088
1.649
113
Da se vozijo po cesti še preživim, ampak da so pa v križiščih glavni mi gre pa na K. Včeraj je v Kranjski Gori eden vsakemu jebal mater, če ga ni spusti naprej in non stop mahal z rokami.
Ko smo se vračali domov, je bila Gozd Martuljku kolona, sem mislil da je bila kakšna nesreča. Avtobus ni mogel prehiteti zajebanega ata v pajkicah, ruto in rokavicam, ker je bila z druge strani kolona vozil
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Kolesarji, prosim komentirajte tisti člen v zakonu, ki od počasnejših udeležencev zahteva da se umaknejo, kadar se za njimi nabere kolona (več kot trije avte).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Ne vem kakšen fetiše mate eni z mano (ti pa kalbo recimo), stalno se name obešata in me omenjata? Me veseli če komu povzročam erekcijo, samo žal nisem te sorte. Dajta si dobit enga druzga.
In nisem navrgel nobenih argumentov.
Jih pa čakam že en mesec. To da sem psihić, retard (reče se zaostal), ste mi povedali, samo to niso argumenti. To je (kalbo mode=on) sovražni govor.
Torej, čakam argumentiran odgovor na preprosto vprašanje:
Kaj je narobe s kolesarsko stezo med Mojstrano in Ratečami, med Ratečami in Planico ali pa med Ratečami in Trbižem da se nekateri kolesarji furajo (furate?) po glavni cesti?
V odgovor mi limate fotke mejnih primerov oz. namalanih skropucal (tu se strinjam s kalbom), ki z vprašanjem nimajo nobene veze.
Čakam.....
S tisto kolesarsko je ob vikendih narobe točno to, kar si napisal, nepopisna gužva. Sam se celotnega odseka ogibam. Mene moti, da alkoholikove blesarije lajkaš. Mam pa na bajk hejterje alergijo, odkar bi mi en skor povozil ženo. Kaj si pa mislim o kolesarjih, ki zaradi segmenta na stravi delajo bedarije po cest sem pa menda že napisal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Da se vozijo po cesti še preživim, ampak da so pa v križiščih glavni mi gre pa na K. Včeraj je v Kranjski Gori eden vsakemu jebal mater, če ga ni spusti naprej in non stop mahal z rokami.
Ko smo se vračali domov, je bila Gozd Martuljku kolona, sem mislil da je bila kakšna nesreča. Avtobus ni mogel prehiteti zajebanega ata v pajkicah, ruto in rokavicam, ker je bila z druge strani kolona vozil
Takih kot je prvi primer tud jest ne maram. Kaj majo pa pajkice z drugim primerom mi pa tud ni jasno. A ti smučaš v kavbojkah?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Peror, nisem si mislil da si tako zelo omejen ali tako zelo sovrazno nastrojen in primitiven da zalis kar povprek.

Jaz nisem noben bikerhejter, tudi kot sem ze napisal jih varno prehitevam ne trobim ko ga dohitim ali cistim sip. Pazim na mrtve kote. Vcasih gre za las... Lahko gre kdo z menoj se peljat, ga povabim ce zeli videti kako izgleda ko ti "pajkicar" uleti iz mrtvega kota ker se mu mudi.

Niso vsi isti. Veliko pajkicarjev tudi zna uporabljati kolesarsko stezo :) pa eni se znajo odmakniti na postajo ce vidijo da je kolono...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Te jest vabim na eno furo, clo pajkice kolo in čelado ti posodim, bo svet mal drugačen od tistga zgoraj v kabini, pa bova najprej kolesarske obdelala, pol bova peljala po "skrajnem" robu pol pa dalje. Se zavedam mrtvih kotov v kamionu in se tko na cesti tud obnašam, sam ne moraš pričakovat, da bodo vsi vedeli za to, zato moraš ti kot šofer vozit temu ptimerno.
V trenutno veljavni zakonodaji pa lepo piše, da kolesar mora uporabljat kolesarsko, če je ta prevozna.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Kalbo sem napisal da tudi jaz kolesarim. In vem kako izgleda svet spodaj :) zato tudi pazim na kolesarje kot voznik ... pa čeprav primitivnezi tukaj gor me zmerjajo itd...

No zdaj sva pa tam. Kolesarska normalno prevozna pa je nekateri ne uporabljajo... In gas po cesti. Jaz imam pravico. Posledicno slaba volja ogrozanje. Sej moj point je samo v temu, da vcasih se moramo prilagajati. Kolesarji Ce je kolesarska jo uporabimo. Vozniki Ce kolesarske ni in dohitis kolesarja ga varno prehiti. Kolesarji se pa kdaj lahko tudi umaknejo (jaz se s kamionom redno. In tudi moje voznike ucim strpnosti itd)

Ampak eninpac trmasto imam pravico. Kolesaraka je rodeo je slaba je polna drugih.. in podobni izgovori.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.010
826
113
Evo, par minut nazaj. Obvoznica NM-Otocec. Desno od njega kolesarska steza z dvemi pasovi za kolesa in enim iste sirine se za pesce. Nobene lucke, odsevnika...ne smirgla nic. Je mel pa telefon z navigacijo na balanci in vestno spremljal mapo. Sem mu cez okno rekel, da se ga sploh ne vidi in da ma na desni kolesarsko pa nic. Ne vem za vas, zame je to podn.

Bom nazaj grede poslikal se pogled s spodnje strani, da se vidi kolesarsko, katera nic ne pomaga s takimi pajkicarji.
 

Priponke

  • IMG_20190908_184406-picsay.jpg
    IMG_20190908_184406-picsay.jpg
    58,9 KB · Ogledi: 202

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.010
826
113
Evo. Kolesarska cist korektna, sam eni ne smirglajo...
 

Priponke

  • IMG_20190908_190437-picsay.jpg
    IMG_20190908_190437-picsay.jpg
    48 KB · Ogledi: 188

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
A sem kdaj rekel, da podpiram te neumnosti? Glede kolesarske ne bom komentiral, ker ne poznam situacije, sam po sliki sodeč sodi kolesar desno od ograje. Luči so pa itak must have, vsaj zame.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz prekolesarim veliko slovenije, pa tudi ljubljane vsakodnevno. Ljubljanskih kolesarjev ne bom komentiral ker mi gredo na bruhanje, kar se pa takih kot je ta tiče. Moram rečt da morajo imeti kar jajca da se takole vozijo. Jaz na cesti izkoristim čisto vsako možnost da ne vozim po njej sploh tam kjer je prometna. Če so kolovozi zraven raje po njih vozim pa tudi če traja nekaj več časa. 1000 avtov se noramlno pelje mimo, en ki piše SMS te bo nabasal. Ko sem dobra dva tedna enega bedaka na kolesu ko sva stala pred semaforjem soočil s tem sem dobil pričakovan odgovor, saj bo on kriv. To da njemu to ne bo nič koristilo ker bo mrtev mu seveda nisem razlagal ker verjetno ne bi razumel.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.010
826
113
Kalbo: nisem niti rekel/mislil, da si. Tale je zal cist mim, sam kaj mu naj. To je obvoznica takoj za Krko, kjer se vozi kar nekaj vozil na/iz AC in kolesarska (ki je drugace super) bi morala bit edina opcija. Tu tud Adria Mobil kolesarji ne trenirajo...tale pa mrtav ladan s pelerino in bul v telefon na balanci. Takle mamo...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Posluš Lauda, beri na skrajni rob, ko je cesta ozka, takoj ko en zabremza in na normalni cesti na bus postajo, ko se nabere kolona. Verjetno ti pa to v tvoji glupi buči ni jasno. Verjamem pa, da si v živo nasprotje avartarja.

Pa dobro, a si ****** 40 tonski šleper, da čutiš potrebo po umikanju na avtobusno postajo? :bonk:Kaj pa avtomobili, ki gredo nasproti? Če vas/vaju tisti izza ne more obvozit, tudi tisti, ki gre nasproti nima prostora. Na normalni cesti, se za tabo/vami nabira kolona? Nisi/niste pomislili, da če bi se peljali v gosjem redu (to pomeni eden za drugim) da za vami kolone ne bi bilo? Predvsem pa je taka vožnja bolj varna? Za vse ...

Se popravljam, ta pojem "v gosjem redu" je google zjebal, ker da ven take rezultate:

UGC_-_goose_kindergarten.png


Tale slika bo boljša:

cows-can-do-it-and-insects-too-so-why-cant-56695743.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Dualis

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Se strinjam, vožnja en zraven drugega je izredno nevarna za kolesarje. Ampak poslušaj tole: 4 kolesarji en za drugim, sedaj pa jih prehiti s prometom nasproti. Ni šans.
Zadnjič smo šli z družino na kolesarski izlet po označeni kolesarski progi, ki je kao full oh in sploh. In je bila za 20km, potem pa bum na glavno cesto. K sreči je bil vikend in ni bilo veliko prometa, ampak je bilo vseeno je... se vozit, ko ti mimo šibajo avti z 90km/h, zraven pa dva froca. Sem komaj čakal, da je bilo tiste 3km konec in smo se spokali dol. Ampak nismo vozili en za drugim, ker potem bi bilo še bolj zaje... za tiste zadaj za prehitevat. Ženo sem poslal s tamalim naprej, potem sva šla pa s tamalo za njima z nekje 30m razdalje, da je en avto lahko mirno prehitel naju dva, potem pa še onadva. Pa en za drugim seveda, jaz in žena zadaj za frocoma in oba točno na 1m razdalje od roba, da ''ščitiš'' froce in preprečiš bedakom, da ti gre prehitevat v nasprotni promet.

Toliko o tem. In še enkrat te vprašam, kako boš prehitel gručo kolesarjev, ki vozijo en za drugim. Praktično nemogoče, tako da tukaj je potrebna pamet IZ OBEH STRANI. In pa načrtovalci kvazi družinam prijaznih kolesarskih poti, ki te potem ne vržejo na glavno cesto...

Vi zaslepljenci pa vidite le zakon, ki je v teoriji oh in sploh, v praksi pa povzroči nevarnost za vse. Ker kar se potem v taki vrsti dogaja, da gredo pač avtomobili na slepo mimo in si potem iščejo plac med kolesarji. Kar je za oboje ne samo stresno, temveč tudi (sploh za kolesarje) izredno nevarno. Ampak je pa PO ZAKONU. Malo uporabite tiste možgane v glavi še za kaj drugega kot za zakone brat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pa dobro, a si ****** 40 tonski šleper, da čutiš potrebo po umikanju na avtobusno postajo? :bonk:Kaj pa avtomobili, ki gredo nasproti? Če vas/vaju tisti izza ne more obvozit, tudi tisti, ki gre nasproti nima prostora. Na normalni cesti, se za tabo/vami nabira kolona? Nisi/niste pomislili, da če bi se peljali v gosjem redu (to pomeni eden za drugim) da za vami kolone ne bi bilo? Predvsem pa je taka vožnja bolj varna? Za vse ...

Se popravljam, ta pojem "v gosjem redu" je google zjebal, ker da ven take rezultate:

UGC_-_goose_kindergarten.png


Tale slika bo boljša:

Poglej priponko 28555

Zdaj ko si se tako lepo potrudil s fotkami, pa si nariši še samega sebe kako prehitevaš krave na drugi fotki in kako kolesarje na zadnji in napiši koliko časa in prostora bi potreboval za prvi in koliko za drugi manever.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Evo, par minut nazaj. Obvoznica NM-Otocec. Desno od njega kolesarska steza z dvemi pasovi za kolesa in enim iste sirine se za pesce. Nobene lucke, odsevnika...ne smirgla nic. Je mel pa telefon z navigacijo na balanci in vestno spremljal mapo. Sem mu cez okno rekel, da se ga sploh ne vidi in da ma na desni kolesarsko pa nic. Ne vem za vas, zame je to podn.

Bom nazaj grede poslikal se pogled s spodnje strani, da se vidi kolesarsko, katera nic ne pomaga s takimi pajkicarji.

Mogoče bi mu kapnilo, če bi se počasi peljal pred njim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
patriot Lepo kažeš svojo primitivnost, ni kej rečt. Bedak. In pod tabo sta se še dva pacientka pofočkala. Kaj pa če peljem sam, kakšen red je pa to? Bedak dvojno. Pa na prvi fotki so piščančki v koloni po tri ahahahaha
 
Nazadnje urejeno: