Kazen za ponarejeno vinjeto

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
@ericz:

A je to ta mogoče?

recesijski-triki.jpg
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Očitno je ful pošten in je kupil raje 2 vinjeti pa se veliko vozi po AC in se mu zdi 55€ premalo za celo leto
bonk.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik burgy pravi:
Očitno je ful pošten in je kupil raje 2 vinjeti pa se veliko vozi po AC in se mu zdi 55€ premalo za celo leto
bonk.gif
Ampak meni se dozdeva, da nista pravilno nalepljeni. Tko da o poštenosti raje nebi, razen če mu zelena še velja.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Ericz pravi:
Večer,nekaj me zanima ker ste tu gori bolj kot ne sami deci,v sredo sem kupil avto,do petka uredil vse papirje.Do danes se vozil po AC brez težav,na avtu je bila vinjeta,veljavna celo leto za katero sem prejšnjemu lastniku še ekstra doplačal 20eur.No,danes me na cestninski ustavijo,in mi reče naj zapeljem na zaprt pas,kjer mi je vinjeto svetil z nekakšno lučko,tip odide not češ da bo preveril nekakšne še številke in čez 10min se pripelje policijski avto-brez vinjete.Sprve me napadejo,popišejo,premečejo avto in nato reče da je vse vredu,nič nismo najdli,tudi vinjeta je super,super ponarejena.To bo lepa kazen gospodič.Ko sem skušal dopovedati policistu da sem vinjeto doplačal ekstra 20eur,se je samo smejal ter da to njega ne zanima.Telefoniral sem tipu da bi jim sam potrdil da je bla vinjeta že na avtu in on mi odgovori da kakšna vinjeta da je ni mel nikol gori na avtu.No in zdej dobim kazen.Ko sem tipa drugič poklical in mu j*bal mater mi je reko da enkrat ga še naj pokličem,da pozna cigane z moje okolice in da me bojo zaštihal in vrgel z mosta.Da ne bom prvi.Mislim..a naj požrem zdaj kazen?

p.s kakšno kazen sploh naj pričakujem,kot da nisem imel vinjete ali bom dobo kazen za ponarejeno?Pa če bi za slednje,koliko približno bo?

Model, pojdi na PP(ki te ni popisala) narediti zapisnik in ko ti bo nevem kdo poslal kazen jim lepo ta zapisnik predlozi, lahko jim se pojasnis da ti nisi kompetenten za ugotavljanje ponarejenosti vinjete in kako naj bi to na prosti uc sploh opazil.
 
Nazadnje urejeno:

Ericz

Zelenc'
17. mar 2009
5
0
1
Danes sem bil na posvetu z odvetnikom,kateri mi je predlagal pritožbo na policijo,ki sma jo skupaj tudi spisala in poslala.Sedaj čakam na odgovor,klical sem že tudi varuha človekovih pravic in so svetovali,naj počakam na odgovor s policije.Zdaj samo počakam in vkolikor ne dobim v roku odgovora se bom pritožil še kam drugam.
Nekdo je spraševal kako so ugotovili,imajo nekakšno lučko s katero posvetijo v vinjeto vsaj kolko sem videl,nato preverijo neke številke.Preverili so me očitno čisto naključno.Uporabljam Mozilo Firefox in oglasa ne prikaže,probal sem z IE in tudi noče.Odgovora z avto.net še pa zmeraj ni,tako da bom jutri klical.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Veliko sreče.
zmaga.gif

Kaj bi jaz naredil v tvojem primeru nevem, sem pa vesel, da si se odločil iti zadevi do konca.
Zdaj samo upaj, da bosta sodišče in policija pokazala dovolj zanimanja za rešitev resničnega problema. In to ni preganjanje tebe.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Ni fajn ne
jezen.gif

Lahko pa povem, da je od moje kolegice sestra dobila kazen 300€ ker je imela zelo zmečkano nalepko amapk res zmečkano tisti hologram je bil zlepljen. Tako je bila nalepka neveljavna.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Zdaj samo upaj, da bosta sodišče in policija pokazala dovolj zanimanja za rešitev resničnega problema. In to ni preganjanje tebe.
Resnični problem ni lovljenje kriminalcev, temveč polnjenje državne blagajne.
Rešitev problema je pa v kasiranju. In ti si jim najbolj pri roki, konec koncev si se pa ti vozil po avtocesti brez veljavne vinjete, tebi bodo kasirali. No kar poročaj, če sem se kaj zmotil.
.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.364
6.548
113
To že ja.

Samo ne more pa dobit kr kazen za ponarejanje in še celo sodnika za ta zločin.

Le kazen, 300€, mora dobiti. Več ne.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Zakaj ne? Se bo uprl? Bo prišel z mitraljo na PP in pošical vse ta plave?
Ko mu bodo zakasirali vse živo in gor namalali še kazensko ovadbo, bo še stopil do odvetnika, še tam odcolal par jurjev EUR, da se bo pogodil za pogojno in denarno kazen, seveda za nekaj kar sploh ni storil. Ampak takle sistem imamo. Če si tajnica, ki je iz blagajne vzela 50 EUR, greš v zapor, če si spizdil milijarde si pa najboljš prijatelj pol vlade RS.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Ericz pravi:
Danes sem bil na posvetu z odvetnikom,kateri mi je predlagal pritožbo na policijo,ki sma jo skupaj tudi spisala in poslala.Sedaj čakam na odgovor,klical sem že tudi varuha človekovih pravic in so svetovali,naj počakam na odgovor s policije.Zdaj samo počakam in vkolikor ne dobim v roku odgovora se bom pritožil še kam drugam.
Odvetnik ti je svetoval, da grožnjo z umorom kar pozabiš ???
 

fantom20

Pripravnik
8. jun 2008
102
0
16
Huh zdaj pa ze mene skrbi, namrec kupil sem polletno vinijeto od enega tipa, ki je trdil, da jo je dobil v sluzbi namesto bozicnice (kar je bilo v Sloveniji precej pogosto okrog novega leta in vinijete so bile odlicno darilno marsikomu), a je svojo pred tem ze nabavil (kar se mi je zdelo tudi OK, saj se je enako zgodilo moji punci, ki ji je njena mama vinijeto kupila na isti dan, kot si jo je tudi sama in je potem kar naenkrat imela dve).
Kaj sedaj naredit, da se preveri, ce nimam slucajno ukradene (fejk ne izgleda, ker sem ravno na to gledal, ko sem jo kupil in je taka kot vse druge). Cena je bila pa 25 EUR.
Ce je zadeva ukradena ali celo ponarejena, verjetno izgubim ta denar in bom moral kupiti novo na svoje stroske kajne?
frown-1.gif

Skratka kje to preverit? Naj kar klicem na policijo in razlozim za kaj gre? Verjetno mi tako kaksne dodatne kazni ne morejo napisat.
No ja se vedno upam, da je zadeva OK in da je bil tip posten, ampak sem se pa kar malo zamislil, ko sem tole bral in videl o kaksnih kaznih se govori....

lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
- če je ponarejena, si tistih 25 EUR izgubil tak al tak (razen če misliš iztožiti od prodajalca...)
- pokliči na policijo, pa vprašaj
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ko smo ravno pri vijetah. Ravnokar sem gledal dnevnik HTV in Smrtiæ se je v prispevku javljal iz ljubljane in na koncu prispevka je povdaril da bodo še letos prišle deset dnevne vinjete za 25 € letne pa naj bi se podražile na 90€. Ali morda kdo kaj ve o tem ?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Ne morš mu nič, če v kupoprodajni pogodbi ni omenjena vinjeta.........

sorry... seveda bo prodajalec zanikal poneverbo listine, ker bi stem priznal kaznivo dejanje. Možna je edino kazenska ovadba in če ima prejšni lastnik kake druge premičnine, na katerih so ponarejene vinjete....

Potem ti sledi še verjetno odškodnistka tožba....
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Ne morš mu nič, če v kupoprodajni pogodbi ni omenjena vinjeta.........

sorry... seveda bo prodajalec zanikal poneverbo listine, ker bi stem priznal kaznivo dejanje. Možna je edino kazenska ovadba in če ima prejšni lastnik kake druge premičnine, na katerih so ponarejene vinjete....

Potem ti sledi še verjetno odškodnistka tožba....
Kaj je pa prodajalec kriv? Še manj kor Ericz , on se vsaj ni vozil s ponarejeno, oz. ga niso ujeli. Ericz je vinjeto kupil od osebe B, ta od osebe C šele na koncu verige je tisti, ki je ponarejal. Tega pa ne bodo na lahek način ujeli. Najlažje je opilit Ericza in mu denar vzet od plače, če sam ne bo plačal.