Kazen za ponarejeno vinjeto

Ericz

Zelenc'
17. mar 2009
5
0
1
Večer,nekaj me zanima ker ste tu gori bolj kot ne sami deci,v sredo sem kupil avto,do petka uredil vse papirje.Do danes se vozil po AC brez težav,na avtu je bila vinjeta,veljavna celo leto za katero sem prejšnjemu lastniku še ekstra doplačal 20eur.No,danes me na cestninski ustavijo,in mi reče naj zapeljem na zaprt pas,kjer mi je vinjeto svetil z nekakšno lučko,tip odide not češ da bo preveril nekakšne še številke in čez 10min se pripelje policijski avto-brez vinjete.Sprve me napadejo,popišejo,premečejo avto in nato reče da je vse vredu,nič nismo najdli,tudi vinjeta je super,super ponarejena.To bo lepa kazen gospodič.Ko sem skušal dopovedati policistu da sem vinjeto doplačal ekstra 20eur,se je samo smejal ter da to njega ne zanima.Telefoniral sem tipu da bi jim sam potrdil da je bla vinjeta že na avtu in on mi odgovori da kakšna vinjeta da je ni mel nikol gori na avtu.No in zdej dobim kazen.Ko sem tipa drugič poklical in mu j*bal mater mi je reko da enkrat ga še naj pokličem,da pozna cigane z moje okolice in da me bojo zaštihal in vrgel z mosta.Da ne bom prvi.Mislim..a naj požrem zdaj kazen?

p.s kakšno kazen sploh naj pričakujem,kot da nisem imel vinjete ali bom dobo kazen za ponarejeno?Pa če bi za slednje,koliko približno bo?
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zaštihaj prodajalca in ga vrži z mosta.
zmaga.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
podaj prijavo na policijo. Saj se vidi, da si prejšnji dan kupil avto. Pa naj ga obiščejo policisti.

lp
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Če ima slučajno še kje kakšno sliko od oglasa, in se vidi vinjeta na avtu, zna prav priti.
Ampak policaji so pa tud
uf-1.gif

Namesto da bi stvar raziskali in šli po sledeh do ponarejevalca, to ni njihov problem.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Nekako imam občutek, da bo kazen tista najvišja, ki je možna pri vinjetah - 800€. Jaz bi ga prijavil policiji.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Ne ostane ti drugega, kot da prijaviš policiji.....

Se pa moraš zavedati, da del krivde nosiš sam, ker ko si kupoval avto z vinjeto, bi moral zahtevati, da ti pokaže odrezek in račun.

Jebat ga, šola zate in za nas. Zate draga, za nas pa poceni.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
lahko da bo samo 800 eur, lahko pa da sodisce zaradi ponarejanje uradnih listin/oznacb.Tu ti pa grozi precej velika kazen.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Za ponarejanje dovolilnice za parkiranje je bilo pred leti 100k SIT nakazila v dobrodelne namene in se noben kazenski postopek ni uvedel.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ojoj, upam, Ericz ne bo bral teh postov, prognoza je iz posta v post slabša.
Nazadnje mu bodo še avto zaplenil.
Kaj pa če ponarejeno zamenja s tapravo in se naredi trapastega tako kot se je prodajalec avta. Saj dokaza o ponarejanju tako ne bo več.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Ne ostane ti drugega, kot da prijaviš policiji.....

Se pa moraš zavedati, da del krivde nosiš sam, ker ko si kupoval avto z vinjeto, bi moral zahtevati, da ti pokaže odrezek in račun.

Jebat ga, šola zate in za nas. Zate draga, za nas pa poceni.

ti ko kupuješ avto zahtevaš račun od vseh stvari ki so bile naknadno dane na avtomobil (tepihi, gume, okvirček tablice,zvočniki, radio,...)?
lahko da je kakšna od teh stvari ukradena/ponarejena
smirk-1.gif


isto kot da bi v trgovini na blagajni zahteval potrdilo od banke, da denar, ki si ga prejel kot drobiž ni ponarejen
smirk-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
zdaj je lahko bit pameten in svetovat model pa glede vinjete ni mogel vedet. Situacija je zelo zanimiva se pa pridružujem tistemu, ki je napisal če je kupoval preko kakega slikovnega oglasnika da bi se tam na sliki vidla vinjeta?
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Glej, isto bi se tudi meni zgodilo, ker na to ne bi pomislil.

AMPAK, če sedaj pomislim in se spomnim, da je potrebno tako račun kot odrezek od vinjete hranit v primeru, da bi moral menjat vetrobransko steklo, se mi pa zdi logično, da račun zahtevam....

Bo šlo?!
smirk-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
pri menjavi vinjete oz. vetrobranskega stekla ne rabiš računa rabiš pa tisti odrezek ko je vinjeta gor prilimana. Sem ravno prejšnji teden menjal zato vem.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Tako je-računa se ne sme (nemora) zahtevati ravno zaradi večjih podjetij, katere imajo xy število vozil... Kje boš ti vidu, da si s tisih računom kupil ravno tisto vinjeto. Potrebuje pa se listk od vinjete. To in samo to.

@avtor: Kot so ti že vsi rekli.. Prijavi ga, sodniku pa priloži vse papirje, kdaj si kupil avto, od koga, če imaš še kako sliko avtomobila, mu priloži še to... Z (žal, ampak veliko) sreče ti mogoče še rata
smile-1.gif
...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.362
6.547
113
Ampak če mu je grozil že preko telefona, bo zdaj še bolj najebal in ga bodo cigani pohopsali, če bo s sodiščem sral?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Glej, kazen si dobil, ker imaš ponarjeno vinjeto. In zato moraš kazen plačat. Kako je vinjeta prišla na tvoje steklo ni problem DARSa, ne policije, ampak tebe. To boš ti rešil naprej sam...

Kako pa naj on ve, da je ponarejena? Ne more biti on kriv kot ponarejevalec, če pa ni vedel.