Kavni avtomat na kapsule Illy

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ne le, da so kapsule bistveno dražje od kave v zrnju ampak ima proizvajalec možnost, da v kapsule dodaja razne pospeševalce arom in druge dodatke. Prav tako se ti lahko zgodi, da v nedeljo zjutraj ostaneš brez energije, saj ti je zmanjkalo kapsul novih pa ne dobiš v najbližji dežurni trgovini...

Avtomati za kavo sploh niso problematični za čiščenje! ko se napolni posoda z odpadki ali zmanjka vode te aparat opozori. Na vsakih cca 500 skuhanih kav (ob 5 kavah dnevno= 3 mesece!) opereš mehanizem pod tekočo vodo in namažeš z strojno mastjo gibljive dele (5 min dela). Aparat je od pritiska na stikalo do začetka kuhanja pripravljen prej kot v 1 minuti. Mleko se peni v skodelici torej se ne more skisati v aparatu.

PS- in zakaj bi bil aparat primeren za min. 8 kav dnevno? Če skuham več kav moram pač pogosteje praznit ostanke kave in dolivati vodo, če skuham le eno pa je aparat vključen največ 3 min. na dan.
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Ksz

Tudi sam iščem kavni aparat za v stanovanje. Skuhale se bodo povprečno 3 kave dnevno.

Prvi pogoj je da ni na kapsule ampak na kavo v zrnju, drugi zelo zaželen pogoj je, da mleko sam segreje in nalije v skodelico.
Vem da so taki aparati zelo dragi, vendar če primerjamo cene kapsul in pa mlete kave, je investicija povrnjena po cca 3 letih.

Za najbolj pametno ceno sem našel Philips HD8753:
http://www.philips.si/c/aparat...8753_19/prd/sl/
Cena dobrih 500€

Mnenja?
 
Nazadnje urejeno:

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
So mi včeraj zvečer dostavili manjšega brata HD8752 , ki nima samodejnega dodajanja mleka - meni je bistveni espresso in poredko capuccino - mleko za capuccino lahko jemlje kar direktno iz tetrapaka preko cevke.

In danes ugotovim, da nimam doma kave v zrnju... v trgovino pa se mi ne da iti, tako da o izkušnjah poročam pozneje, če bo še aktualno. Kavni del je itak isti.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Evo, sem probal Saeco HD8752 kar z mletim Barcaffejem in je rezultat /espresso kratki/ proti pricakovanjem.
zmaga.gif
Odlicno. Komaj cakam, da pridem do kave v zrnju jutri.

Poznavalci - s katero kavo v zrnju hranite svoje avtomate ter kje jo nabavljate?