Kavni avtomat - Krups Dolce Gusto

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pri kolegici sem danes pil razne Nescafe napitke iz avtomata Krups Dolce Gusto Piccolo KLIKNI ZA LINK .
Avtomat je dobila za darilo iz tujine, zraven pa še za celo omaro raznih napitkov. Zadeva bi mi bila zelo interesantna za v pisarno, narejeno je res ekspres, predvsem pa ni nobenega čiščenja, napitki so odlični!

Torej aparat se načeloma dobi v Merkurju za 90€, pa me zanima če je to drago ali poceni, se dobi aparat drugje ceneje (v spletnih trgovinah ni ponudbe)? So tudi kakšne druge blagovne znamke aparatov (polek Krups-a) in kakšne druge znamke napitkov (polek Nestle). Kako je z ceno napitkov/patronov? Sicer sem našel nekaj na ebay-u (1 napitek je okrog 0,50€). Kje se to dobi najceneje pri nas?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ena škatla kapsul te pride pri nas malček manj kot 5 evrov. Not je 16 kapsel, kar pomeni, da imaš pri kapučinu in late makiato 8 kav, če kupiš intense oziroma kavo brez (ne vem naziva) je za 16 kav.

V Metroju je cena ta moment 4,2 eur imaš pa še nekaj okusov zraven, kakav Nesquick, čokolado, vse skupaj je tm nekje 8 okusov.

Evo okusi pri nas:

okusi
 
Nazadnje urejeno:

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Jaz imam tega . V Sparu ga poišči za 66€, ali dva za 100€, ko bo akcija...

Kapsule so pa po 2,79€ za 10 komadov, enako včasih akcija v Sparu za 2,29€...

Okus... meni odgovarja
wink-1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Bakki33 pravi:
Jaz imam tega . V Sparu ga poišči za 66€, ali dva za 100€, ko bo akcija...

Kapsule so pa po 2,79€ za 10 komadov, enako včasih akcija v Sparu za 2,29€...

Okus... meni odgovarja
wink-1.gif

Tega sem zamenjala za Dolce Gusto, ker je kava ogabna, res.

Dolce Gusto je kul, samo je bil takrat ena muha, sem ga kupila, zdaj pa ga uporabljam 5x na leto. Še vedno sem mišljenja da je praslaba izbira okusov... na ebay pa sem zasledila nekoč, da se da dobiti prazne kapsule, v katere daš kavo kot jo želiš sam.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Za doma ta zadeva itak ne pride v poštev, ker na đezvo kuhamo. Bi pa imel v pisarni ta aparat, predvsem ker ne dela packarije okoli sebe, ni filtrov, ni čiščenja. Ni lepšega kot stranki ali sebi skuhati s tem na hitro kavo, ker se mi kdaj zalušta kava, pa nimam ravno priložnosti zakleniti pisarno in skočiti na kavo. Čeprav grem na kavo v gostilno ponavadi zaradi klepeta, ne zaradi same kave.
smile-1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ne bo ti kul, ker ti bo do.pizdilo kupovanje kapsul, ki niso glih poceni.

Raje poglej za kakšnim "univerzalnim" kavnim aparatom, kamor daš lahko "vsako" kavo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
V Avstriji je samo še danes akcija -40€ za vse dolce gusto aparate. Torej te pride ta mali 50€. Upam samo, da jih še majo.

Sem jih ta mesec ene par zvozil za razne kolege.

Meni je odlično, ker kave ne pijemo doma dnevno, za tiste 3 na mesec ko jih spijem je pa zakon :D
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Sam ga imam v pisarni in mi je super. Kapsule sem si kupil v metroju v avstriji za nekaj čez 4€. Pijem pa povečini samo Latte Machiato ki mi je odličen. Z vsak slučaj imam na strani še čokočino za ženo in nekaj močnejših doz kofeta za krizne čase :D

Je pa tako da si včasih tudi samo vodo čez spustim in si pripravim čaj.

Je pa v naših krajih tole tko-tko ker imam čez cesto best kapučino za 0,70€. V LJ se pa že bolj splača.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Babe :p

pri nas je tudi moral bit, pa moja sploh ni pila kave. jaz pa je imam na šihtu kolkr hočem, iz tavelke mašine servirano pred nos
wink-1.gif


tako da mašinca (ni pikolo ampak un navaden taprvi) dela tak, max 2x na teden. men je fajn. okuse sva najdla še v avstriji neke, mava pa tle celo skladovnico teh patronov... Našla sva tut Nestea - ledeni čaj in Mejduš da je ful dober meni (v Celovcu v šparu sva pobrala edina 2 paketa ki sta še bla, pa sva preiskala ene 3 trgovine).
Pri kombiniranih kavah se moraš mal nakalibrirat, ker nikjer ne vidiš, kolk vode si spustu skoz tko da je lahk kdaj malo vodeno, ampak se hitro navadiš.
Jebeno je sam pucat posodo za vodo, v kateri se nabira kamen, pa ne moreš z roko noter da bi spucal... mislim pa da bo kis naredu tasvoje, čene pa cilit beng. al pa baje celo neko čistilo, ki naj bi ga spustu skoz vsake tolko...