Kavni avtomat espresso (hofer)

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Jp, sem skuhal sedaj čez praznike par kafetov. Spenil celo nekaj mleka za kapučino (toliko o tem da je tista stvar nepotrebna). Kar se mene tiče je odlično.

Tista gumica ima očitno tudi funkcijo da brez pritiska z avtomata voda ne odteka ven, tako da ko se ustavi pritisk ne kaplja še pol ure ven. Sicer če takoj odstraniš ročko tega problema ni.

Danes sta padla že dve rundi, tako da se bo treba malce pazit da ne bo preraslo v odvisnost!
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.627
8.952
113
Tista gumica ima funkcijo ustvarjanja pritiska pod filtrom, rezultat, tud brez vaje lepa penca
smile-1.gif


Ja, le pazi, da ne boš ko zombi ponoč letal poln kofeina
smile-1.gif


PS: penjenje mleka pri nas je preraslo v odvisnost, od kofeta sem že sam tako ali tako, in moram vsak dan mulcem in madam nardit "spenjen kakav". Z novim avtomatom jim raje ustrežem, ker je lažje čistit.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Koliko je dela s čiščenjem aparata?

Cenovno bi preživel za nekaj kavic na dan......koliko je pa dela z vzdrževanjem?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.627
8.952
113
Otreseš ročko v smeti, jo splakneš z vodo, ležišče ročke obrišeš z viledo in to je to. Na vsaketolko uporabiš sredstvo za čiščenje kavnih aparatov.
 

NoviU

Pripravnik
6. okt 2010
44
0
6
Čeprav razumem se dolžina kave uravnava ročno?

Je kdo primerjal (+/-) v primerjavi s Minuetto Professional aparatom iz Lidla?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Tako je vsaj pri zadnjem modelu(prejsni teden). Je pa zanimivo to, da je proizvajalec kot piše v navodilih italjanski De'longhi.
 

NoviU

Pripravnik
6. okt 2010
44
0
6
A je obstajal tudi takšen model z dodatno funkcijo, ki ima to avtomatsko?

Mogoče poznaš tudi Minuetto Professional od istega proizvajalca?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Ne, nepoznam ostalih. Tega sva sla z mojo iskat ker so prejsnje modele pohvalili, za original De'longe se nama je zdelo pa prevec €. Mogoce bi fino, ce bi imel timer za vklop gretja vode. Bom pa to rešil na vticnici(timer), se pa drugace hitro segreje.