Kavcija za embalažo pijač

KAVCIJA ZA EMBALAŽO PIJAČ?

  • ZA

    Glasovi: 62 62,6%
  • PROTI

    Glasovi: 24 24,2%
  • SAMO ZA PLASTIKO

    Glasovi: 7 7,1%
  • SAMO ZA PLOČEVINKE

    Glasovi: 0 0,0%
  • VSEENO MI JE

    Glasovi: 4 4,0%
  • NE ME GNJAVIT

    Glasovi: 2 2,0%

  • Skupaj glasov
    99

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Se vidi da pojma nimate kako to deluje pa še in še pametujete.

A: kavcija je všteta v ceni "pijače" - vračilo kavcije je nagrada za pridnost.
B: komunala ne kasira odvoza ločenih frakcij odpadkov (steklo, papir, embalaža).

A. seveda je jasno, kavcijo plačaš vedno ko kupiš embalažo, če vržeš doma v "pravi" koš za smeti si za to nategnjen za 20 centov
B. največji delež cene pri komunali pomojem v večini slovenskih občin predstavlja embalaža, večina se jo vozi v tujino v sežigalnice, kar predstavlja ogromne stroške komunalam (prevoz, sežig) .. spomnimo se par let nazaj ko so uvedli interventni zakon s katerim so reševali krizo, ker se je embalaža nabirala na deponijah
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Se vidi da pojma nimate kako to deluje pa še in še pametujete.

A: kavcija je všteta v ceni "pijače" - vračilo kavcije je nagrada za pridnost.
B: komunala ne kasira odvoza ločenih frakcij odpadkov (steklo, papir, embalaža).
A: Normalno, to je povsod, kjer jemljejo embalažo nazaj
B: Kasira glede na velikost kontejnerja (kontejnerjev)...

Če pa enega nimaš, je cena nižja (iz prve roke)...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
Kaj najdete tisti, ki imate kaj kmetijske zemlje ob cesti? Jaz najdem pasje dreke in tako in drugačno embalažo od pijače. Ko kosilnica razcefra aluminijasto pločevinko, lahko crkne par krav. Plastične vrečke in ostale smeti so bolj redke, verjetno sicer z njimi opravi veter. Še večje sranje bi bilo, če bi se spet masovno uporabljala steklena embalaža.
Kavcija mora biti taka, da bodo ljudje veseli, da vidijo pločevinko ob cesti in bodo nekaj zaslužili, če jo poberejo. Po mojem od 1 € naprej, ker se ne more menjati ravno vsako leto z inflacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Kaj najdete tisti, ki imate kaj kmetijske zemlje ob cesti? Jaz najdem pasje dreke in tako in drugačno embalažo od pijače. Ko kosilnica razcefra aluminijasto pločevinko, lahko crkne par krav. Plastične vrečke in ostale smeti so bolj redke, verjetno sicer z njimi opravi veter. Še večje sranje bi bilo, če bi se spet masovno uporabljala steklena embalaža.
Kavcija mora biti taka, da bodo ljudje veseli, da vidijo pločevinko ob cesti in bodo nekaj zaslužili, če jo poberejo. Po mojem od 1 € naprej, ker se ne more menjati ravno vsako leto z inflacijo.
To bi lahko cestarjem dali dodatek, pa imajo da pobirajo smeti. Ali pa namesto zastonj čistilnih akcij bi 4x letno imeli plačane, kjer bi penziči in srednješolci pobirali smeti ob cesti. Ukrep bi v takem primeru prizadel par 100 ljudi, ne pa da se rešuje take bedarije preko celega prebivalstva.
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe
27. jan 2022
4.801
1.738
113
A: Normalno, to je povsod, kjer jemljejo embalažo nazaj
B: Kasira glede na velikost kontejnerja (kontejnerjev)...

Če pa enega nimaš, je cena nižja (iz prve roke)...
Pri nas to ne drži.
Imam rumene vreče za plastiko in dve kanti še za papir in steklo.

Screenshot 2023-06-12 at 13.50.32.png
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
760
113
Se vidi da pojma nimate kako to deluje pa še in še pametujete.

A: kavcija je všteta v ceni "pijače" - vračilo kavcije je nagrada za pridnost.
B: komunala ne kasira odvoza ločenih frakcij odpadkov (steklo, papir, embalaža).

A tako gre to? Po bo pa super, Lidl ima trenutno akcijo za mineralno vodo 0.20€ za 1.5 litra, ce dobim še 20 centov nazaj za plastenko, zacnem avto prati z mineralno vodo...
Screenshot_2023-06-12-14-18-23-525.jpg
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.910
3.028
113
In kaka embalaža bi bila zate smotrna pri pivu in brezalkoholnih pijačah, ki so sedaj v plastenkah ali pločevinkah?
Papir?

A tako gre to? Po bo pa super, Lidl ima trenutno akcijo za mineralno vodo 0.20€ za 1.5 litra, ce dobim še 20 centov nazaj za plastenko, zacnem avto prati z mineralno vodo...
Poglej priponko 68420

Slabo to ti računaš ker boš te 20 centov za plastenko dejansko samo enkrat vplačal ne pa da boš za vsako dobil nazaj toliko kot stane :fredi:
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Jaz jih vidim ogromno, ko kolesarim. Od plastenk, do plocevink in tetrapakov. Vsega je dosti.

in ko bo kavcija, jih boš še vedno videl

predvidevam, da to odmetava tranzit, ne domačini
in kle se ne bo s kavcijo nič spremenilo

klošarji pa tud ne bodo hodili po cesti in zbirali piksn
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
760
113
XXXL To je Lidlov problem, ne tvoj in ne moj. Bi se pa lahko bolj potrudil in skril datum kataloga 14.11. Cccccc
To ni problem od Lidla, ampak od tebe in mene... Ker bo ta ista flaska morala stati 0.4€ v akciji, da boš lahko dobil 0.2€ nazaj...
P. S. Iskal sem mineralno iz Lidla ali Hofra, ker sem imel v glavi ceno nekje 0.2x€... Na datum pa nisem bil pozoren...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.968
3.262
113
Tam kjer imajo kavcijski sistem se praviloma kavcijska vrednost same plastenke / pločevinke računa še poleg cene pijače. Kot pri nas za vračljivo steklovino.

v Nemčiji je 25 centov je npr za plastenko in pločevinko, dobiš samo dobropise in to samo za pijače, ki jih prodajajo v tisti trgovini in so še veljavne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

Floki

Guru
6. sep 2007
9.910
3.028
113
No dejansko... Placam 0.2€ in vzamem domov. Pridem popoldan s prazno in bo kaj...?

Ti boš dal 0.2€ za radensko + 0.2 za kavcijo, ko boš prišel nazaj boš dobil 0.2€ nazaj, vzel boš novo steblenico i bo 0.4 (radenska+ kavcija), torej plačal boš samo radensko ker tisto od kavcije boš dobil nazaj. Če steblenic ne boš vračal boš pa plačeval 0,4€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in BuDi

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.968
3.262
113
Ti boš dal 0.2€ za radensko + 0.2 za kavcijo, ko boš prišel nazaj boš dobil 0.2€ nazaj, vzel boš novo steblenico i bo 0.4 (radenska+ kavcija), torej plačal boš samo radensko ker tisto od kavcije boš dobil nazaj. Če steblenic ne boš vračal boš pa plačeval 0,4€.
Ne more verjet da bo dal za plato piva skoraj 5€ kavcije, če bo res obveljalo 0,2€.
Na Češkem je to že samo po sebi skoraj pol platoja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
760
113
Ti boš dal 0.2€ za radensko + 0.2 za kavcijo, ko boš prišel nazaj boš dobil 0.2€ nazaj, vzel boš novo steblenico i bo 0.4 (radenska+ kavcija), torej plačal boš samo radensko ker tisto od kavcije boš dobil nazaj. Če steblenic ne boš vračal boš pa plačeval 0,4€.
Aaaaaa.... Potem kavcija ni v ceni pijače, da bom nagrajen, ko/če embalažo vrnem... Se mi je zdelo cudno, da bi na Alterju delili zavajajoče informacije pa se zgleda vseeno zgodi...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.050
5.743
113
blizu močvirne prestolnice
Jaz že leta če se le da kupujem vse iz steklenic. Ekofašisti pa so bolniki da jih ni na svetu. Kako ste lahko tako prizadeti in kimate vsem nepotrebnim davkom? Elita žre,krade..mi pa naj dajemo keš,jesti ne bomo smeli... Koliko je fotovoltika profitabilna?