Katero steklokeramično ploščo?

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Sem si prebral ynos-ovo temo iz 2018, kjer se indukcija precej kritizira in to zaradi neenakomernega segrevanja. Enkrat nabija, drugič sploh ne dela itd...
Baje precej težko ujeti stopnjo, da ti lepo vre dalj časa.
Nimam volje in ne živcev za kakšna po nakupna sranja.
To je res, ko kupiš poceni. Take ti požrejo živce do konca. Ko pa daš cca 500€ si srečen. Vsaj mi smo 10 let. Dve smo do sedaj kupil obe Boschove, obe s robom. Aja, dve zato, ker prva je v stanovanju ostala pri prodaji ne zarad crkovanja. Je bla tudi mikrovalovka in sva jo s ženo uporabljala prevsem za vodo zavret. Ko je crknila sva pač na indukciji. Od takrat ne pogrešava hrelcev, mikrovalovk,..... Nevem, daj malo premisli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
problem z drsniki, touchi in ostalim je tekocina. In med kuhanjem si ponavadi veckrat umijes roke, obrises stedilnik itd, kar zmede touch komande.
Zelo odvisno od kvalitete touch komand. Nekatere so zelo robustne in delujejo tudi z mokrimi rokami brez težav, ter jih brisanje ne zmede (lažni dotik). In tako kot je nekdo že omenil, so plošče s touch drsniki veliko bolj praktične kot le touch gumbi. Velja načelo: kolikor denarja, toliko muzike.
In to strašenje, da ne gre pražiti ali peči steakov je navaden bullshit. Ali je ping pong indukcijska plošča ali pa je neprimerna ponev. Tudi če je na ponvi indikator za indukcijo, še ne pomeni, da se da v njej dobro speči. So kar precejšnje razlike v tem kako dobro "prime" ponev na indukciji. Tudi hladne cone se da rešiti z uporabo primerne ponve na primerno veliki indukciji. Iz plina na indukcijo je potrebna prilagoditev!

Če je dilema steklokeramična ali indukcija, potem sploh ni debate, da je indukcija boljša. Plin pa ima svoje prednosti, to ni dvoma in je stvar preference.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.592
1.225
113
Edini razlog za izbiro steklokeramike (poleg prešvoh električne napeljave) je mazohizem. Za resno kuhanje to ni. Sploh ne razumem odpora nekaterih do indukcije.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Zelo odvisno od kvalitete touch komand. Nekatere so zelo robustne in delujejo tudi z mokrimi rokami brez težav, ter jih brisanje ne zmede (lažni dotik). In tako kot je nekdo že omenil, so plošče s touch drsniki veliko bolj praktične kot le touch gumbi. Velja načelo: kolikor denarja, toliko muzike.
In to strašenje, da ne gre pražiti ali peči steakov je navaden bullshit. Ali je ping pong indukcijska plošča ali pa je neprimerna ponev. Tudi če je na ponvi indikator za indukcijo, še ne pomeni, da se da v njej dobro speči. So kar precejšnje razlike v tem kako dobro "prime" ponev na indukciji. Tudi hladne cone se da rešiti z uporabo primerne ponve na primerno veliki indukciji. Iz plina na indukcijo je potrebna prilagoditev!

Če je dilema steklokeramična ali indukcija, potem sploh ni debate, da je indukcija boljša. Plin pa ima svoje prednosti, to ni dvoma in je stvar preference.

Sem probal precej drage zadeve (smeg, miele), in noben touch ne dela tko dobr k fizicni gumb. Dokler so roke suhe super, ko pa je na plati mast, ki sprica iz razbeljene ponve kjer se pece zrezek in voda/mast na rokah, zadeva hitro ne dela vec tako kot bi mogla.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.592
1.225
113
In potem? Fizicne gumbe ruvat po vsaki peki in pucat? Pa reže okrog knofov zalivat z mokro gobico?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.592
1.225
113
Pred nakupom predvsem razmisli koliko posod hkrati uporabljas in kako velike. Jaz imam denimo 90cm široko AEG, pa mi je dostikrat premajhna! Problem je v razdelitvi kuhalnih polj (6 enakih) kar onemogoca hkratno uporabo velike vok ponve (v kateri vedno delam omake), velikega lonca za testenine in se ene ponve za zrezke. Boljse resitve ima Siemens, Miele in pa tudi zgoraj omenjeni Bosch. Dobro preveri tudi moznost "brezšivnega" spajanja kuhalisc (bridge). Jaz imam Aeg 5 let, upravlja se bp, regulacija je brezhibna, moc je enaka ali vecja plinu. Se pa obcasno pojavi error (ce imas kako vilico preblizu delujocega polja) in pa ene 3x je javil error da ne dela ventilator. Jaz bi pogledal zgornjo Bosch, ali pa kupil rabljeno Miele na ebayu. Švabi dostikrat prodajo rabljeno cim se malo opraska ali javi kak error.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Vem. tko bom reku, za jajca spect bo ok vse. Ce si pa ene dve do tri ure na dan za stedilnikom pa zacnes cenit fizicne gumbe.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz imam Siemensovo indukcijo (EX875LVC1E), nabavil cca. 2 leti nazaj iz AT na electronic4you, tako kot vse ostale kuhinjske aparate. Zaenkrat vse BP, prej smo imeli doma 20 let steklokeramično in ne vidim enega pametnega razloga zakaj bi sedaj vzel steklokeramično namesto indukcije. Indukcija je dosti bolj učinkovita, ker se greje direktno posoda, posledično lahko po potrebi bistveno hitreje segreješ/zavreš vsebino, imaš boljšo kontrolo oziroma dosti hitrejši odziv ko recimo zmanjšaš moč (za razliko od streklokeramike, kjer tudi ko zmanjšaš moč, se more najprej ohladit plata...), pa še sama plošča je dokaj hladna, tako da se ti ne zažge, če ti gre karkoli čez oziroma se ti polije. Dokler nisem imel porihtane kuhinje sem imel prenosno indukcijo iz Ikeje, pa še s tisto relano ni bilo problemov. Še največji problem je pomoje, če gor vržeš chip šit posodo, potem vse skupaj vrjetno res ne funkcionira tako, kot je treba.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz imam tole in je super. Gumbi za moc so vrtljivi, spodaj na pecici. Touch gumbi za boost pa delujejo super tudi ce so povsem mokri.


Paziti moras (pri steklokeramiki in indukciji), da ima ustrezno elektroniko, da posamezna kuhalisca delujejo samostojno. Ce tega ni, potem bo posamezna kuhalisca vklapljalo in izklapljalo, to je pa tecno. Ali pa boost sploh ni mogoc, ce je vkljuceno vec kot eno kuhalisce.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Si mogoce razmislil da bi vzel polovicko (2 indukciji in 2 steklokeramicni). To je bila moja izbira pred leti, meddrugim zaradi kopice Zepterjeve posode ki zal na indukciji ne dela. Sedaj tudi Zepterjeva posoda gre na odpad tako da se posluzujem novega inoxa (ki je redkokateri dober) in par kosov emajlirane posode (EMO itd). Tako se tudi postopoma navadis na kuhanje z indukcijo.

Plata je Gorenje in dela b.p. Kar se tice konstante temperature ni vecjih tezav.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Fadil Tam v tvoji jajčni temi sem proti indukciji, ampak samo kontra plinu. Proti steklokeramiki je to ko dan pa noč in seveda ni dvoma o indukciji. Ti sam glej da maš vsaj dve fazi zvlečeni do šporheta.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.592
1.225
113
No, v praksi 60cm plinske plate nimajo 5kw gorilcev, tako da je moc tam tam. S pravo ponvijo olje (1 deci) na indukciji zažgeš v 5 sekundah.