Katero steklokeramično ploščo?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Ne gre tukaj zgoj za učinkovitost. Sicer pa v teli temi to sploh ni relavantno, ker je tekla debata indukcija vs steklokeramika.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Še ena slabost plina, ki mislim da ni bila omenjena: omejen si z minimalno močjo (v smislu da ne moreš nižje).

Recimo daš kuhat špagete in valda daš na največji plin zato da voda prej zavre (kar itak traja celo večnost napram indukciji). Ko pa enkrat zavre pa moraš vse skupaj prestaviti še na manjši gorilnik, sicer preveč vre in je nemogoče kuhati.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Nevem na kaknem plinu si delu, ampak jst dam na 5kw burnerju lahko tok na mal da se cist pocas kuha.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Več dinarjev več muzike se pri šporhertih pozna, to smo dognali. Da zdej vlačimo neke špice kuhanja ala vok, ki ga dejansko malokdo uporablja je tudi brezveze. Razen če avtor teme to hoče.
Plin ima minus pucanje, prostor za jeklenko, dodatna jeklenka more tudi bit. Plus je, da greš na pir, ko greš po jeklenko, uporaba.
Indukcija ima pluse za hitrost, pucanje, za mene splošno uporabnost. Minus je lahko štrom, ki ga moreš pripeljat mogoče in tač. Mi je kolegica rekla, da je mogla prov en plinski šporhet nabavt (so v hiši), da je njena mat lahko kaj za mulce naredila za jest, ker jo indukcija ni yebala pet postov. Enostano prsti niso mogli zagnat in opravljat plate.
Steklokeramika? Kaj pa vem, za mene neuporabno.
Je pa treba priznat, da je na alterju moška populacija kr huda za štediliki. Sami mastr šefi, ker vas veliko ne kuha več klasično. Sami neki voki pa AMC (Ajmer, Metla, Cunja) ,... . Šporherte imate pa tudi, ki jih sedaj spoznavam prek vas na googlu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Se strinjam. S tem, da mi, mislim sebe, skwo in vse tri mulce, veliko oziroma večinoma kuhamo klasično, z razliko, da so pometani iz kuhinje vsi izdelki naših babic....argo kocka, vegeta, paradižnikov koncentrat, pa še kr neki zadev. Pečenka se recimo zjutri rukne v pečico se jo nastavi na 140 stopinj in na njo pozabi in seveda ne gre še cvrčeča na mizo. V goveji župi ni drugega, kot meso, kosti, zelenjava , sol in poper ITD. Se prav ko se kuha se kuha s strastjo, kvalitetno in ne zgolj zato, da bomo zadovoljili osnovno preživetveno potrebo. Kuha cela družina, včasih samo posameznik, včasih dva, včasih pa vsi. Nikakor pa ni kuhanje domena samo ene osebe v familiji.
Poslastice so pa potem woki, burgerji z žara, smokanje, beef welington in podobno. Za vsakodnevne potrebe se pri nas kuhajo čisto osnovne stvari, seveda na naš način. Iz tega razloga so se moji mulci, ki imajo zdajle od 11 do 15 let že kake 4 leta nazaj spuntali in niso več želeli prehrane med počitnicami pri tašči, ker jim "klasična" hrana ni bla ok. Od takrat si kuhajo sami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: R0KY
Več dinarjev več muzike se pri šporhertih pozna, to smo dognali. Da zdej vlačimo neke špice kuhanja ala vok, ki ga dejansko malokdo uporablja je tudi brezveze. Razen če avtor teme to hoče.
Plin ima minus pucanje, prostor za jeklenko, dodatna jeklenka more tudi bit. Plus je, da greš na pir, ko greš po jeklenko, uporaba.
Indukcija ima pluse za hitrost, pucanje, za mene splošno uporabnost. Minus je lahko štrom, ki ga moreš pripeljat mogoče in tač. Mi je kolegica rekla, da je mogla prov en plinski šporhet nabavt (so v hiši), da je njena mat lahko kaj za mulce naredila za jest, ker jo indukcija ni yebala pet postov. Enostano prsti niso mogli zagnat in opravljat plate.
Steklokeramika? Kaj pa vem, za mene neuporabno.
Je pa treba priznat, da je na alterju moška populacija kr huda za štediliki. Sami mastr šefi, ker vas veliko ne kuha več klasično. Sami neki voki pa AMC (Ajmer, Metla, Cunja) ,... . Šporherte imate pa tudi, ki jih sedaj spoznavam prek vas na googlu.

a leti to priznanje tud name? Če da se ti za njega zahvaljujem
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
a leti to priznanje tud name? Če da se ti za njega zahvaljujem
Zakaj pa ne, če si se našel. Kolikor sem razbral od tebe, bi ti raje neki hud stroj na plin. Če imam prov, daj si duška pri kuhanju in jedi.
Meni super duper najboljše od najboljšega za gospodinstvo, flet al bajto ne gre skupaj. Tiste hude reči spadajo v profesionalno rabo. Gostilne pa take pa tko. Za družino nahrant je 500€ za indukcijo al pa na plin če že vrh glave.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa tisti, ki vam je wok tako pomemben, ste dejansko probali namensko indukcijo za wok? Meni recimo ni, ampak bi si predstavljal, da jih delajo z razlogom.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz imam tole :

1597767024725.png


Samantha. Nimam pripomb. Sedaj je stara kakih 10 let, pečica ima pirolizo, indukcija pa normalno, nima kovinskega roba. Zaenkrat je še nismo razbili.
Zadeva je super, še vedno pa pogrešam plin. Moja pa nič. Prav, saj ona kuha. Kadar grem pa jaz kaj tja počet, je pa zelo v redu. Regulacija je zelo točna, pečice pa tudi ne morem prehvalit. Piroliza je zlata vredna.
Res je pa, da smo morali 3/4 posode zamenjat, ker je pač indukcija. Sicer je pa današnja posoda itak potrošni material, starega teflona se je treba vedno pravočasno odkrižat da ne postane strupen.

Saj - kaj pa rabiš? Eno ranglo, pa 3l pisker za župo kuhat in golaž, pa nizko ponev za jajca in palačinke. Vse kar je več, je v napoto. Ampak - posoda mora vedno biti v kompletu s pokrovko ! Tu pa ni kompromisa.
 
Jaz imam tole :

Poglej priponko 35451

Samantha. Nimam pripomb. Sedaj je stara kakih 10 let, pečica ima pirolizo, indukcija pa normalno, nima kovinskega roba. Zaenkrat je še nismo razbili.
Zadeva je super, še vedno pa pogrešam plin. Moja pa nič. Prav, saj ona kuha. Kadar grem pa jaz kaj tja počet, je pa zelo v redu. Regulacija je zelo točna, pečice pa tudi ne morem prehvalit. Piroliza je zlata vredna.
Res je pa, da smo morali 3/4 posode zamenjat, ker je pač indukcija. Sicer je pa današnja posoda itak potrošni material, starega teflona se je treba vedno pravočasno odkrižat da ne postane strupen.

Saj - kaj pa rabiš? Eno ranglo, pa 3l pisker za župo kuhat in golaž, pa nizko ponev za jajca in palačinke. Vse kar je več, je v napoto. Ampak - posoda mora vedno biti v kompletu s pokrovko ! Tu pa ni kompromisa.


moja trenutna izbira (prenavljam kuhno tok da ni še vse zihr) je parna kobinirana pečica smeg. Sicer nima pirolize, jo pa lahk rabš kt navadno, kt navadno s parno pomočjo in kot parno

plata..plinska sam ne vem še ktera

sem gledal tole https://www.smeg.it/prodotti/PVL664CN zaradi tega
(sam pod pogojem da lahk rabi UNP - bombulo)

no pa tele mam še na lagaerju

pa še kak foster bi morda našel

ampak to je glavnica

pomivalni je pa že, sicer star ene 3 leta, sam BP...tko da tega ne rabm gledat
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zanimivo, 20% učinkovitejše od drugih plinskih gorilnikov, torej še vedno manj učinkovito od indukcije, ampak hkrati učinkoviteje od indukcije? Marketing vedno dela po svoje :)
 
Zanimivo, 20% učinkovitejše od drugih plinskih gorilnikov, torej še vedno manj učinkovito od indukcije, ampak hkrati učinkoviteje od indukcije? Marketing vedno dela po svoje :)

Zanimivo, 20% učinkovitejše od drugih plinskih gorilnikov, ...verjento od klasičnih. Konc koncev se gorilniki že po materialih razlikujejo, potem so tu še oblike itd

hkrati učinkoviteje od indukcije zakaj pa da ne? tud indukcija za par 100 € ni nujno presežek, potem imaš pobegle valove, če dno posode ni ravno je spet manjša učinkovitost
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
584
308
63
Eno precej čudno vprašanje....Mogoče pa tudi ne. Če je premer indukcijske plošče 20 cm in bi na njo postavil lonec s premerom 24 cm se bo zgodilo kaj? Se bo kuhalo ali ne, verjetno bo trajalo dalj časa kot če bi bila velikost 1 : 1? Še kaj?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Prevelik lonec ni nikoli problem da ne bi delalo, pač bolj počasi, ker praviloma je manjša plošča manj močna.

Premajhen pa je pri malo starejših večen problem - ker ga plošča enostavno ne zazna - recimo meni pod 19cm ne delajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador