Katero softshell/windstopper jakno?

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Samo ne kupuje znamke kilimanjaro ali pa kaj drugega v Hervisu. ker je vse skupaj en drek in slaba roba...preverjeno!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Meni piše na smučarski jakni Soft wash? Kaj bi naj to pomenilo? 30 stopinj in brez mehčalca?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Za to, kar si naštel, ne rabiš bohve česa, še posebej če ti je najdaljši izlet skupno 5 ur (predvidevam, da v lepem vremenu).

Torej bo jakna kar v redu. Samo pazi, da ne bo pretopla. Pravi softshell je namenjen, da te ustrezno greje med gibanjem, neglede na zunanjo temperaturo. Ko si pa na miru, pa ni ravno silno topel. Če pa je, pa za aerobno rekreacijo ni ravno primeren.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kot ti je keber napisal, za tako rekreacijo je to skoraj pretoplo.
Sam sem do -5 za v hribe oblečen:
- base layer od adidasa z dolgimi rokavi (to so une oprijete majčke, ko ti biceps pa 6pack poudarjo:)) )
- švic majčka z dolgimi rokavi
- pa en kao windstoper, full tanek od adidasa.

Med hojo gor se še odpenjam. Če piha, vržem kapuco čez glavo. Za spust, če grem hitro je dost, če ne pa še kako majčko spodaj.

Če je pa bolj mrzlo pa na švic majčko dodam en flis.

Tak softshell bi dal jst v ruzak in ga mel za rezervo, če se vreme obrne ali pa ratam prepočasen, da bi se telo grelo zaradi gibanja.

Sam sicer ne tečem samo še nisem videl tekača v softshellu. Prej bi rekel, da so vsi premal oblečeni:)

Imam podoben sofsthel od iste firme, pa ga imam za po mestu ko so temp. okol nule.

Zdej se pa odloč:))
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
Saj tako kot si napisal, vec ali manj bi ga rabil za na vrhu dat gor, pa po potrebi za dol. Ko tecem, pabi ga mel samo za na zacetku, pol k si segret pa vrzem v ruzak.
Kaj pa bi priporocil XL ali L. Sem 190 in suh. Okoli 84 kg.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
- base layer od adidasa z dolgimi rokavi (to so une oprijete majčke, ko ti biceps pa 6pack poudarjo:)) )

Misliš 7-pack?
confused-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
kot ti je keber napisal, za tako rekreacijo je to skoraj pretoplo.
Sam sem do -5 za v hribe oblečen:
- base layer od adidasa z dolgimi rokavi (to so une oprijete majčke, ko ti biceps pa 6pack poudarjo:)) )
- švic majčka z dolgimi rokavi
- pa en kao windstoper, full tanek od adidasa.

Med hojo gor se še odpenjam. Če piha, vržem kapuco čez glavo. Za spust, če grem hitro je dost, če ne pa še kako majčko spodaj.

Če je pa bolj mrzlo pa na švic majčko dodam en flis.

Tak softshell bi dal jst v ruzak in ga mel za rezervo, če se vreme obrne ali pa ratam prepočasen, da bi se telo grelo zaradi gibanja.

Sam sicer ne tečem samo še nisem videl tekača v softshellu. Prej bi rekel, da so vsi premal oblečeni:)

Imam podoben sofsthel od iste firme, pa ga imam za po mestu ko so temp. okol nule.

Zdej se pa odloč:))

zakaj imaš pa dve 'švic' majce? base layer je prvi sloj in morš dat na kožo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Tko mi paše:)
Ko se slečem windstoper, da nisem takoj v baselayerju.


@KillaKHAN
aja, pol sva v istem klubu:)
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
Sem klical v koperski Tomassport ce imajo, ter da bi kar tam vzel in so mi zvecer sporocili, da so te jakne samo v temnozeleni barvi. Zdej pa gledam po netu, da bi nasel kaksen Icepeak v taksni barvi, pa mi ne rata. Ce se komu da, help pls. Ker jakna se mi zdi, da za taksno ceno je super, sam v barvo pa res nisem preprican.