Katero čelado

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.450
113
Zanima me katero čelado priporočate za enduro? Danes mi je prodajalec v TC MOTOSHOP turil Schubert, preklopno, cena mislim da cca. 480 €! Baje da so bolj priporočljive Shoei in še ena japonska, saj tako mi je svetoval brat, ki pravi, da je Schubert precenjena! In da je preklopna čelada uredu, recimo za Kawasaki Versys-a!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Ma ne kompliciri.....u amry shop pa kup švabsko pa jo tapeciri.....pa si zmagu
tongue-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Med preklopnimi čeladami je Schubert C3 najbolje ocenjena čelada po vseh testih. Sodeč po ceni cca 500€ je to C3 ker C2 je že out in če jo dobiš je precej nižja cena. Še nekaj kar je zelo pomembno pri preklopnih čeladah... C3 je tudi najtišja med njimi. Sam ttudi SHOEI je tudi odlična čelada tako da odloči se sam predvsem pomembno je da jo prej probaš za nekaj časa na glavi pa vidiš če ti sede. Nolan ne kupuj ker je navaden pisker. Imel sem jo in mi je žal vsakega centa ki sem ga dal za ta polizdelek.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Za enduro? Hm, ponavad ljudje uporabljajo pac enduro celade
smile-1.gif
Jz mam naprimer Nolan N52 (ceprou vozm supermoto)..
Bos tm po blatu kej vozu pa tko naprej, pa bo vse zmetal med pante na preklopni celadi
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.450
113
Nobenega blata! Vseeno se mi zdi 400-500 € ogromno denarja za čelado!
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
A bi prav preklopno? Kot so že povedali, je precej težja in glasnejša, verjemi mi, da zna bit ito dvoje zoprno. Edini plus je, da si jo lažje natakneš, pa če je ful vroče, jo lahko odpreš. Če si kadilec, jo ne rabiš snemat za čik.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
ja če se ti pa zdi preveč, pa kupi nolanko ali pa kaj cenejšega, kajne.
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.450
113
Ma sam nimam pojma, zato sprašujem kaj bi kupili vi! Lahko da tudi normalno in ne preklopno, saj je vseeno, samo da bo dobra! Čelado imaš za dolgo časa.Normalne čelade so potem verjetno cenejše od preklopnih!? Bi pa nabavil tudi intercom, ali kako se že reče...
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
Si kdo mogoče lasti čelado Shark Evoline? Izkušnje, mnenja? Sem malo gledal video prezentacije, pa ne zgleda slabo. Novo verzijo čelade naj bi izboljšali z pomočjo uporabnikov.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Schubertko hvali, kdor jo ima. Ker ga je sram priznati, da jo je preplačal. Menda je glasna. Menda. Jaz imam preklopno Nolan. Ni slaba, ampak ob menjavi grem na Airoh.

Ok. Mene si prepričal. Kaj bova zdaj z ostalimi...ki jih btw ni mal. Motorrad D, BMW... pa tut če ti ni odveč preberi si kakšen test. Le zakaj tist ki ima Schubert ima samo dobro za povedat o njej??? Imel Nolan in ne mislit,, da govorim o teh piskrih napamet tako kot ti o Schubertu.
bonk.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Shark je odpravil težave s pokanjem usnjene zaščite. Ni tolk denarja je pa dobra čelada.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
na tdm sem imel hjc..jajca..potem sem vzel s1..amerika celada. interiran soncni vezircek..amerika. rosenja nobenega, celada tiha..zakon.

no..se je v omari in caka na boljsi cas
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Schubertko hvali, kdor jo ima. Ker ga je sram priznati, da jo je preplačal. Menda je glasna. Menda. Jaz imam preklopno Nolan. Ni slaba, ampak ob menjavi grem na Airoh.

Ok. Mene si prepričal. Kaj bova zdaj z ostalimi...ki jih btw ni mal. Motorrad D, BMW... pa tut če ti ni odveč preberi si kakšen test. Le zakaj tist ki ima Schubert ima samo dobro za povedat o njej??? Imel Nolan in ne mislit,, da govorim o teh piskrih napamet tako kot ti o Schubertu.
bonk.gif
Ja, sorry, če sem ti stopil na žulj... A ne smem napisati svojega mnenja? Misliš, da je ta Nolanka moja edina čelada? V 28 letih motoriranja sem jih enih par že menjal. Priznam, Schubertko sem imel gor samo enkrat za 20 kilometrov, mi ni bila všeč. Enim pač je, kaj naj zdaj. In, če se tebi dobro obnese, ne vem zakaj bi ti to izpodbijal. Verjetno sam veš, da vsaka čelada ni za vsako glavo. In, ko enkrat najdeš čelado, ki ti na glavi dobro sedi, ti je všeč, udobna.. ni rečeno, da ti bo na motorju tudi udobna. Vetrni tok je na vsakem motorju drugačen. Dovolj je že centimeter višja ali nižja šipa, pa bo piskalo in žvižgalo, da bo veselje. In obratno, da bo čelada tišja, če je prej žvižgala.
In, ne boj se, tudi kakšen test preberem tu in tam. Ampak vsemu ne gre slepo zaupati in verjeti. Edini verodostojen test je ta, ki ga opraviš sam. Saj veš, kaj mislim s tem. Švabi, normalno da bodo forsirali Schuberko, Lahi Nolana, Japonci pa Shoei in Arai. Kar pa ne pomeni, da vseh skupaj ne more scat peljati en Airoh. To sem sicer malo karikiral, v grobem pa je tako.
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Jz sm prezadovoljen z SHark RSI. Imam jo že 4 leta in je še vedno super- Je pa res, da je vse odvisno od človeka do človeka. Enim to paše, enim pa to. Moj nasvet je, da jih čim več sprobaš, le tako boš vidu kaj je zate. Nesme ti tiščat in ne sme opletat.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.450
113
Za tisti vezir za sonce sem slišal, da je lahko nevaren! Poznam tipa, ki mu je pri čeladi Nolan sredi tunela padel vezir dol in je malo manjkalo da se ni razbil...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Za tisti vezir za sonce sem slišal, da je lahko nevaren! Poznam tipa, ki mu je pri čeladi Nolan sredi tunela padel vezir dol in je malo manjkalo da se ni razbil...
Za tega sem tudi jaz slišal... je pa res, da se naredi tema in sredi tunela ne veš več, ali gre cesta ostro levo ali ostro desno...