Katero čelado

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Nč sorry.... zdaj sva že skregana
tongue-1.gif
. Upam da so tvoje izkušnje boljše. Najdlje sem uporabljal SHOEI in to uno porisano z enim Troy..."neki" design. Shark sem kupil še takrat ko jim je razpokala una usnjena zaščita.... Schubert C3 po eni sezoni lahko ocenim kot res odlično čelado vredno tega denarja, za ženo sem 2008 kupil Schubert R1 in razen novega vizirja, ki se je zlomil ni bilo pripomb. Btw obe kupil pri Louisu na akciji -30%...splača se spremljat;-)
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
V Louisu je bila za 80€ v akciji Nolan N62 Pulsar Vzel sem jo za boljšo polovico, ki jo bo itak uporabila enkrat ali dvakrat letno za nekaj km kot sopotnica. Pozna kdo ta pisker? Je kaj prida?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Če je bila redna cena 195 evrov, slaba glih ne more biti. Pač opuščen model, pa je razprodaja. Po moje nisi nič narobe naredil, da si jo kupil. Ja, v redu čelada je. Pa da ne bo spet kdo hud, da je Shoei boljša, ali pa katera druga. Za ta denar si dobil veliiiiiko čelade.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Točno to me je zanimalo. Seveda obstajajo tudi boljše (dražje). Pri nakupu čelad velja pravilo, da daš za njo točno toliko, kolikor ceniš svojo glavo. Če bi se tega držali, bi kupovali samo najdražje čelade, tako pa vedno sklepamo neke kompromise in se sprašujemo: Sem dobil dovolj za svoj denar?
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Še moje izkušnje
vedno sem imel Nolan čelade, vedno neki top model. In vedno sem bil razočaran. Pihalo mi je direktno v oči, žvižgalo je, šumelo, tiščalo v glavo...ni da ni. In vedno ko sem kupoval, so mi prodajalci kazali kataloge, jaz sem izbral, dal kavcijo, ko sem čelado pa dobil, sem se pa po nekaj kilometrih vožnje skoraj razjokal. Zato sem pri naslednjem nakupu odločil malo drugače.
Šel sem v precej dobro založeno trgovino (TC), najprej pomeril v trgovini kaj mi paše na glavo, potem sem dal pa denar na mizo z opombo "zdej grem pa za 10 min en krog z motorjem", če bom zadovoljen vzamem
Vzel sem Schubert S1 in čelade ne morem prehvaliti. čelada je lahka, zelo tiha (na prejšnjem motorju sem imel Akrapoviæa, pa sem ga komaj slišal pri 150km/h), nič ne piha, notranji temen vizir,...skratka zadovoljen u nulo.
Res je, da si nisem lastil nikoli Arai, Shoi (druge kastole tako ali tako ne pridejo več v poštev) samo dvomim, da bom kdaj izbral še kaj drugega kot Schubert
res pa je še nekaj, čelado sem priporočal še parim kolegom, kdor je vzel S1, jo hvali, drugi kolega je izbral R1 in ni zadovoljen (se ne spomnim zakaj že), tretji je izbral C3 (prej je imel Shoi), pa tudi nima najboljšega mnenja o njej
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Točno tako. Že MiG (Mitja Gustinčič) je nekje zapisal ''Glava rad te imam, in zato ti bom kupil čelado s katero bova oba zadovoljna''. Ðabe ti je čelada za 600 evrov, v kateri se ne boš dobro počutil. Po drugi strani pa je volnena kapa zelo udobna, glede varnosti pa ne vem... No, počila ne bi, če jo vržeš s petega nadstropja. To, zadnje je hec, da ne bo kdo kaj hud.
Še zdaj se mi kolca po FM Force one. Kevlar, udobna, tiha... ampak je svojo nalogo opravila več kot odlično. In je šla v zasluženi pokoj. Upam, da mi kakšne druge ne bo treba testirati.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
V Louisu je bila za 80€ v akciji Nolan N62 Pulsar Vzel sem jo za boljšo polovico, ki jo bo itak uporabila enkrat ali dvakrat letno za nekaj km kot sopotnica. Pozna kdo ta pisker? Je kaj prida?

Za ta denar in za nekaj km letno je to več kot ok. Moji sem kupil PROBIKER za prve kilometre. Ko se je odločila za daljše fure je dobila boljšo in dražjo čelado.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz imam Marushin že eno leto in zaenkrat sem zadovoljen. Je pa integralna in ne preklopna.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.713
2.008
113
za šankom
http://sharp.direct.gov.uk/

tukaj maš teste čelad kar se glede varnosti tiče.
probal sem arai,shark,nolan in marushin.
na koncu sem vzel marushin 778 tiger čelado.zadeva je bila znižana iz 200€ na 80€ ker je lanski model.najbolj je tesnila še posebno v ovinku ko glavo nekoliko nagneš in nekako najbolj udobna se mi je zdela.zaenkrat zelo zadovoljen
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.713
2.008
113
za šankom
aja na koncu vidiš da ima lahko čelada za 200€ boljšo zaščito kot nekatere renomirane znamke ki ne dosežejo niti 3 zvezdic model pa stane 500+€
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ojla kako to da ima šubertka C3 slabšo oceno kot C2... sam sem sicer lastnik C2, ampak pravjo da je C3 mnogo boljša???

tole ne vem če so čist točni podatki?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ja shift je nalimal en link... k izbereš čelado, potem vidiš tiste zvezdice...

sej men je tud skor neverjetno?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:[/i
in še ena japonska



Marushin se sedaj kupuje, samo zaenkrat nisem zasledil poklopne, če si želiš takšno.


Marushin ima tudi eno preklopno, ampak se je na Sharp testu zelo slabo odrezala. Trenutno je Marushin RS1 (karbonska, 1050g) v Noriku 180eur. Jo grem jutri iskat!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.713
2.008
113
za šankom
Citat:
Uporabnik reality pravi:
ojla kako to da ima šubertka C3 slabšo oceno kot C2... sam sem sicer lastnik C2, ampak pravjo da je C3 mnogo boljša???

tole ne vem če so čist točni podatki?

mnogo boljša v čem??v drsanju z glavo po tleh jih verjetno ni veliko testiralo.šubertke tepe to da so tudi do 600g težje od navadnih full face čelade.pač preklop se mora nekje poznati in teh 600g pri določeni hitrosti pač povzroči večje sile na samo glavo.sicer pa nobena šubertka ni ocenjena z 5imi zvezdicami