Katero čelado

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Ne vem v čem je mnogo boljša, jo nism testiral, predvideval pač. Verjetno pa je sam proizvajalec testiral drsnost čelad, sam sem sicer lastnik C2, je pa res da je čelada prevelika, vendar če greš na kakšno daljšo turo, je fajn preklopna čelada..

Za C3, za katero pravijo da je mnogo boljša od C2 pa je podatek da je slabše ocenjena neverjetn. Je pa lažja... kar je en plus pa na sredi se odpenja preklop..
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik reality pravi:
ja shift je nalimal en link... k izbereš čelado, potem vidiš tiste zvezdice...

sej men je tud skor neverjetno?

to se mi zdi kar neki...
bonk.gif
edino čemu verjamem iz teh testov so podatki za sistem5 in sistem6 od BMW. Res odlična čelada pa relativno poceni.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik reality pravi:
ja shift je nalimal en link... k izbereš čelado, potem vidiš tiste zvezdice...

sej men je tud skor neverjetno?

to se mi zdi kar neki...
bonk.gif
edino čemu verjamem iz teh testov so podatki za sistem5 in sistem6 od BMW. Res odlična čelada pa relativno poceni.

sej ncap je tud kr neki
bonk.gif

če verjameš.žal je sharp edini merodajen test za varnost čelad.drugače pa veliko lastnikov predvsem raznih čelad za 400+€ pravi da ti testi niso za verjet ker njihove shark,arai... čelade premorejo komaj oceno dobro
evil.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Sharp test zajema samo varnostno testiranje, ne upošteva pa ostalih dejavnikov, ki so pri čeladi tudi pomembni (udobje, hrup,...), vsaj meni je bilo tako rečeno.
Sam imam trenutno čelado Marushin, s katero sem zelo zadovoljen, edino kar me moti, je hrup pri višjih hitrostih. Odkra sem zamenjal vizir, je stvar veliko boljša.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Ni poanta v ceni. Ne bo mi nekdo rekel da C3 ima isto oceno kot italijanski pisker 102, ki mi je razpadla. P
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ncap test prav tako zajema samo varnost.udobje avta in uproaba materialov tukaj nima pomena.vsak si pa izbere tisto kar mu najbolj paše
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Ni poanta v ceni. Ne bo mi nekdo rekel da C3 ima isto oceno kot italijanski pisker 102, ki mi je razpadla. P

saj nima.nolan je bolje ocenjen.čeprav ti je razpadla C3 pa verjetno ne bo to ne pomeni da bi jo z slednjo bolje odnesel pri padcu.kot je že povedano je to samo "crash" test čelade.udobje,pihanje in ali bo čelada uporabna 2 ali 5 let pa pač nima nič z tem testom.sicer je pa vse kako delajo test in s koliko pospešla ter kaj pomeni kakša ocena razloženo na njihovi strani
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
V redu. Ampak kle imaš samo velike številke, če ti je prav je OK. Moj tamali na mopedu in kot sopotnik na maxiju uporablja IXS čelado. Dobra stvar za svoj denar.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz na skuetrju 45km/h uporabljam tole čelado ... LS2, preklopna, sončni vizir vgrajen ... super sem zadovoljen. 134€ (v Beeps, Trst)
 

Priponke

  • casco-modular-o-abatible-ls2-ff325-strobe-civik-amarillo.jpg
    casco-modular-o-abatible-ls2-ff325-strobe-civik-amarillo.jpg
    41,6 KB · Ogledi: 238

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Živjo,
Da ne odpiram nove teme bi vprašal kar tukaj. Sedanjo odprto jet čelado bom zamenjal za popolnoma zaprto čelado. Budget je max 150€ in da je čimbolj opaznih barv in rabim za 50ccm skuter.
Ogledal sem si tole: https://www.tc-motoshop.si/si/tridion-raptor-50-5-givi-motoristicna-celada-i49420.shtml
Je Givi vredu znamka?

Katero velikost rabiš? Imam nerabljeno belo Nolan N64 s prozornim in zatemnjenim vizirjem, prodam zelo ugodno. Je XL (61-62 cm). Če te zanima, mi piši na ZS.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Danes obhodil kar nekaj trgovin in javno pohvalo dam lahko TC motoshop, kjer si je prodajalec zares vzel čas zame in me zasul z nasveti. To sem bil v prvi trgovini in sem potem obiskal še druge. Zdaj bom malo prespal in se nato odločil.
AfroC: Hvala, vendar imam velikost glave S.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Na naredit take neumnnosti kot sem jaz.
Naredil sem izpit za motor in najprej eno čelado dobil skupaj z jakno in hlačami od kolega za 150€. Supee.. cunje so mi prav, čelada je bla lepa ampak če sem jo zaprl mo je šajbca prtiskala na nos. Nič hudega, vozil sem se z odprtim vzirijem in sončnimi očali. Dokler mi ni v glavo prletela osa, me pičla v glavo in mi lezla med čelado in glavo... Utavu sem motor in ko sem v paniki čelado vleku dol sem se še prevrnu.
Kupu sem si drugo čelado. Ful mi je blo všeč, da jo lahko spremenim v odprto, dam gor šilt, odstranim vizir pa se vozim brez sodnjega dela...
Na koncu ugotovim, daje to glasno, težko pa itak nisem nikoli dal nič stran sploh če sem se spomnil na oso.
Kupu sem si novo čelado ampak še vseen so mi ble všeč tiste enduro, čeprav nisem imel motorja za po dreku.
https://www.louis.eu/artikel/nishua-enduro-carbon-enduro-helmet/215086
super čelada, ampak sem jo premal probal. V trgovini je blo vredu, ko sem se pa pelu mi jo je prtisnalo na gobec... Podlagal sem bolj trdo peno, uglavnem eno samo matranje...
Pol sem pa popizdu šel v trgovino, pa reku, dejte mi eno čelado ko je dobra zame. Pa se je začelo probavanje, ene so me žulle v čelo, pri drugih sem mel luft zadaj ali pa na strani. Tako probavanje je trajalo uro pa pol. Po trgovini sem hodu s čelado pa čakal. Tista ko mi je najbolj na glavo sedla je bla na koncu SHOEI GT-air, če so mi dali bolj debele pence na ličnicah. To sem mel lahk gor cel dan pa ni blo nič.
letos me je ena baba izsilla in sem poletel čez... Čelado sem razbil. Kupu sem si novo isto! Kr na bolhi od enega ko si je kupu preveliko za pol cene.

Če bi seštel ves denar ko sem ga zdevu za čelade zato ker sem hotu neki prišparat pa bit pameten. Predvsem pa seštet vse tiste minute obupa ko sem si popravlju čelado pa pizdu namest da bi se vozu, ti lahko rečem da se ne splača. Pejt v trgovino, pa ne gledat kaj ti je všeč, pa kake barve je. Ampak glej kar ti paše na glavo. Ne kompliciraj s preklopno, ker res ni neke uporabne vrednosti razen če si poštar. Z odprto se itak ne morš vozit, ker je to kretensko pa še zgledaš približn tko. Tisto ko ti sede na glavo pol vzem. Po možnosti v akciji :)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

2009 kupil xlite 602,nikoli pral, letos menjal notranje oblazinjenje, vizir imam tretji
čelada je še vedno top
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Jaz imam ARAI-ko že 10let pa je skor kot nova. Je pa res,da imam vedno spodaj podkapo. Se pa priporoča menjavo čelade po 5-7ih letih, če sem prav slišu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ne ne ne. čeladi je poteke rok uporabe. top je na uč, tut nov vizir in oblazinjenje, ampak baje vse ostalo 'umre' po petih letih.

ja, karbon ma razpolovno dobo 5 let, zato je treba menjat :) lol ja

stiropor znotraj lahko počasi razpade zaradi hlapov benza ipd.. no, pri meni ni videt, vse bp, vedno nosim podkapo, nikoli nisem pral oblazinjenja, ki je pač razpadlo po tolikih letih in sem nabavil novega.

bom pa menjal od priliki