Kateri žar?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Ksz
Ce kdo rabi webra
https://www.hornbach.at/shop/H...issuchmaschinen

Tole je preveč poceni, da ne bi bilo sumljivo.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Ksz
Ce kdo rabi webra
https://www.hornbach.at/shop/H...issuchmaschinen

Tole je preveč poceni, da ne bi bilo sumljivo.
smile-1.gif

Ja Hornbach je sploh taka popolnoma neznana veriga
bonk.gif


Lost1 - piše, da ga ne moreš online nabavit in da ga ne moreš rezervirat. Prvi termin, ko ga lahko nabaviš pa je zgleda 2.5. ko v Avstriji ni praznika, zna pa po mojem hitro zmanjkat.

edit: piše da v Leoben pa v Grazu že ni več na zalogi...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Grazie, moja nemščina je boga.
Se pravi ga nikjer ni več, al ostane še Klagenfurt?
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Lost1, zdajle imaš rabljenega na bolhi za 180. "Special statement for Alter: OGLAS NI MOJ!" Sta dva eden čist navaden 57ka eden pa"upgrade".
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Raje pol novega vzamem za 230 pa davk
grin1.gif


Ampak tale za 100€mi je pa zanimiv iz A.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Po srebrni posodi sodeč je stara serija. Morajo zdajle novo na police dat in so dali tak popust. Sreča za vse, ki so ga dobili.
wink-1.gif
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
živjo,
mene, pa zanima webrov Q2000, mogoče kaka informacija, kje se ga dobit najcenejše...

lp.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Mimogrede...če kdo nabavlja plinski žar, naj pogleda tudi za Cadaci. Prejšnji teden sem nabavil Cadac Carri Chef 2, predvsem za uporabo na balkonu stanovanja in občasne piknike na kakšnih izletih (je zelo enostaven za sestavljanje in razstavljanje).

Imaš različne opcije delovnih površin, jaz imam trenutno tole kombinacijo, ki je spodaj v videu:


Pri nas sem ga najceneje dobil za cca. 200€ in zaenkrat lahko samo priporočam.
zmaga.gif
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Žal ni, če kliknes na razpoložljivost lepo z rdečo napiše da ni več na voljo, pa tud roko na srce cena hudo sumljiva, vsi ostali tudd slabše serije so drazje.... Tako da ...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bravo lepa primerjava. Vse je simpl, ker so tako pogosti. Vsa navodila za grillanje na youtubu so za webra in tako je veliko lažje vse skup.

Veliko bolje za beginnerja pa tudi naprednega uporabnika, da ne odkriva tople vode zaradi 50-100€ potencialnega prihranka, mogoče ga celo ni, če uničiš nekaj mesa in svojega časa, ko se trudiš neko poceni kopijo spravit v delovanje. Meni samo briketi niso všeč in to me boli pri celotni sceni. Prvič je drago zaradi briketov, drugič je pa meni to en smrad napram oglju. Pečt nekaj pri 100°C, 24ur je pa nemogoče z ogljem.

Za čevape cmarit bo pa vse ok.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Za čevape cmarit bo pa vse ok.
Pravzaprav si ne predsavljam, da bi katerokoli hitro mesno jed "cmaril" v Webru. Čevapi, svinjina (kakšen vrat recimo), perutnina, ribe.
Za te reči rabiš vročino, pečeno je pa v petih minutah. Tile pokriti žari so po mojem mnenju bolj "american style", kolikor sem si pogledal je tudi bolj poudarek na govedini/teletini, tam je čisto drug pristop.
Pri nas, če si že kdo zaželi "low & slow", privlečemo na plano akumulator, motorček od brisalcev in odojka na štango
cheer.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Za čevape cmarit bo pa vse ok.
Pravzaprav si ne predsavljam, da bi katerokoli hitro mesno jed "cmaril" v Webru. Čevapi, svinjina (kakšen vrat recimo), perutnina, ribe.
Za te reči rabiš vročino, pečeno je pa v petih minutah. Tile pokriti žari so po mojem mnenju bolj "american style", kolikor sem si pogledal je tudi bolj poudarek na govedini/teletini, tam je čisto drug pristop.
Pri nas, če si že kdo zaželi "low & slow", privlečemo na plano akumulator, motorček od brisalcev in odojka na štango
cheer.gif

Odpreš pokrov pa moraš pazit, da ti ne v 1 minuti zažge vsega
rolleyes-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
No....nebi posploševal na tem nivoju. GreeEgg, Kamado, Weber, Napoleon, ProQ in verjetno še kaka firma, so žari ki delujejo pri nizki ali visoki temperaturi pod pokrovom. O kvaliteti sploh ne bi razpravljal - odgovor je v emailiranme plehu in je zelo simpl za razumet. GreenEgg in Kamado pa sta dobesedno F1 med žari in imata tudi ceno takšno. Ni debate o tem, kje se bolje speče. Enostavna fizika, nič drugega, ti da vedet, da je to v pravilno delujočem pokritem žaru. Ni pa to zapovedan edini način pekje - jasno. Treba je samo odpravit takšne in drugačne predsodke (primerjava z Iphone je tukaj mal bedna.....). Žal je po opažanjih predsodek večinoma cena - pomojem je to narobe, ker ljudje te žare kupujejo zaradi kvalitete, pred ceno. Smo pa pri nas mal posebni in je treba pač po slovensko vihat nos brez prave osnove. Tudi pri plinskih Weber in Napoleon žarih je ena velika razlika do ostalih - kvaliteta in končni rezultat. Jaz enostavno ne bom dal 1/3 cene manj za nek povprečen izdelek - ne vem kje je logika. Prepekel sem mesa na ohoho različnih žarih skupaj z njihovimi lastniki, pa mi potem eden ni rekel, da je Weber zanič. Tudi kakšen malo bolj trd, se je potem glede na okus in sočnost mesa malo zmehčal. O okusih niti nebi razpravljal nadalje, ker je to osebna stvar.

Romzi.....raženj niti slučajno ni low&slow. Raženj je raženj. Spet svoja vrsta pečenja na ognju - meni ni primerjave v eno ali drugo stran. Raženj obožujem, za manjše kose tam do 5 kg grem ravno zdaj v nabavo za nad svoj zaprt žar. Pa tudi za ostale "hitre mesne jedi", kot praviš enostavno ni primerjave. Jaz samo čevapov ne pečem rad v pokritem žaru in to vedno tudi vsakemu povem. Za čevape rabiš pravi balkan grill, ki ima spet svoje zahteve. Ostale stvari pač pod pokrovom izpadejo neprimerno bolje in za tem stojim. Verjetno bi rabil samo enkrat sprobat. To je to.

Malecky.....to zimo sem kar lepo kuril oglje v smokerju in se počasi navadil. Treba je seveda imet najprej dobro oglje, potem pa zmanipulirat odprtine za zrak, da zdrži do 80-85% časa z briketi. Več pa ne gre. Briketi morajo bit seveda višje kvalitete, če ne ni nobene razlike z ogljem - cena je pa x3, se strinjam.

KillaKhan - odpreš, obrneš, zapreš. Ne pa, da vsak odpira in drma po žaru....
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Za čevape cmarit bo pa vse ok.
Pravzaprav si ne predsavljam, da bi katerokoli hitro mesno jed "cmaril" v Webru. Čevapi, svinjina (kakšen vrat recimo), perutnina, ribe.
Za te reči rabiš vročino, pečeno je pa v petih minutah. Tile pokriti žari so po mojem mnenju bolj "american style", kolikor sem si pogledal je tudi bolj poudarek na govedini/teletini, tam je čisto drug pristop.

Ne razumem. Z Webrom lahko narediš takšno vročino, da ti zažge čevape v minuti. Če hočeš.

@Twinman
Jaz pa sem zadnjič probal po nekem receptu na netu za webra speči čevape v kombinaciji indirektno+direktno, pa so bili res vrhunski! Mehki, sočno notri, zunaj rahlo zapečeni. Najprej indirektno cca 5 min na eni strani, 5 min na drugi strani (lahko da je bilo več, ne štopam). Potem jih razbijem na posamezne čevape, premaknem nad ogenj in za finiš malo zapečem.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ynos - itak se da, spečem tud sam kadar je nuja. Sam meni je čevap taka "sveta" stvar in mam določene predsodke. Vem, mal smešno se sliši jbg...
tongue-1.gif