Kateri žar?

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
ma jaz sem tudi študiral to in ono pa 20€ za roštilj, pa 80, 100, 200, 400€ ....
pol sem se pa odloču, da dokler bolj ali manj ne porihtam okolice in ga točno umestim v eksterier bosta dve cigli in pa odslužena mrežica iz Gorenjeve pečice za tistih par vikendov popolnoma zadovoljivi... važno je kako pripraviš in kako spečeš ter kako na koncu šmeka, ne pa to na čim oz. s čim se postavljaš pred frendi
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Dva cegla in mreža je isto kot odprt ogenj brez dimnika sredi kuhinje (črna kuhna). Nek soliden žar pa je isto kot sodoben štedilnik z napo. V vsem lahko pripraviš okusno hrano. Razlika je le videzu in higieni.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Sicer razumem vse dileme, ampak eno je sigurno. Kakršenkoli žar s pokrovom je v prednosti. Mislim, da jih tudi npr. gorenc ponuja. Pokrov je lahko tud odslužen lonec poveznjen preko mesa na rešetki preko dveh cigel, pomaga pa že plahta alu folije. Edino pravi balkanski žar od 100 x 70 cm (velikost je pomembna) in z rešetko iz kvadratnih 6x6 ali 8 x 8 železnih palic je druga pesem. Eno zaradi mase oglja spodaj, ki enakomerno gori pri ne najvišji temperaturi, drugo zaradi konstantnega sloja segretega zraka za tri prste nad rešetko. Tu tudi veter ne dela problemov. Zmoti pa me, ko poslušam zagovarjanje vsemogočih drugih varjant, kjer praktično takoj pobere vse oglje, pečeš vse na previsoki temperaturi, rešetka itak nima mase, da bi prenašala temperaturo in podobne cvetke. Vse skupaj se potem zaliva s pivom in se prezentira kot kao dober roštilj - premnogokrat je tako. Na takšnem hitrem ognju je treba znat spečt in vse se tudi ne da spečt, kot je treba. Zato prosim razumite nasvete, da kupite nek OK žar, kot dobronamerne, saj se v 90% izkaže, da se čez eno sezono pa že kupuje nekja resnega. Finance so največkrat omenjen razlog, potem se pa dvakrat kupuje. Smo šli preko tega. Ko nekdo sprašuje po nekem instant žaru iz kataloga se mu zato svetuje boljše in ne slabše. (ne mešam se v ljubitelje plošč s plinom). To, da je pa možno kupit le par dobrih izdelkov pa ni krivda nobenega od nas. Brez zamere vsem.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Teli mislim da nimajo termometra..torej ne veš kje si.

Največji problem je pladenj za pepel...ker vedno piha najbolj ravno okoli poldneva tako da bos imel pepel vsepovsod. Vzami s posodo...3 x letno sprazniš in je to to.

Obi ima v začetku maja (do zdaj že par let zaporedoma) dan brez ddv.ja. Takrat skoči po premium.a ki ga bos dobil za 250 eur.
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Kateri je boljši ne vem, bi moral imeti oba da bi dal realno oceno. Za tega sem se odločil ker sem naredil kamin iz katerega lahko to ven potegnem in dam not Gorenca na plin ali pa zakurim na šamotu...

LPZ
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Zgleda najbližja kopija od vseh do sedaj. Če boš šel pogledat stisni fotko spodnjih lukenj in odstranjevalca pepela. Po opisu materiala lahko pričakuješ luščenje barve, ker ni emajliran. Potem pomeni to takoj rjo. Za probat pa verjetno bo.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Iščem žar na plin + vsaj en plinski kuhalnik zraven. V akciji bo non stop za nekje do 10 ljudi. Kaj kupit da bo zdržalo. Cena niti ni problem.

Imel bom pa oglje + plin žar + plin kuhalnik. Poletna kuhinja za 10+ let.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ja spodaj je malo slabše skopiran. Samo odpiraš in zapiraš luknjo.....načeloma ok dokler se ne zapolni s pepelom, potem pa čiščenje od zgoraj. Vseeno pa je 100EUR....rabljen Weber?
confused-1.gif
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kar se tiče oglja - imel bom vzidan kamin, rabim dober plin. Ima tudi to weber?

Edit: ne zanimajo me samostoječe enote. Rabim nekaj podobnega kot ima gorenjc, ker kamin bo pozidan, poleg pa plata na plin.
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Potem pa ne vem.....našteti imajo sicer enote za vzidat ampak je vseeno s pokrovom. Mal pogooglja "built in gas grills"
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ga imajo tam? Mi nemščina ne gre preveč, na strani ga pa tudi nemorem dodati v košarco (medtem ko druge lahko).