Kateri žar?

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Sorry....ne. Samo naj te ne zavede kaka pocen varianta brez da greš pogledat. Cene dobrih se ve kje so, niso tam za brez veze.
frown-1.gif

Itak...samo GrandHall ni ravno cheap shit, je pa konkretna razlika napram Napolean in Weber. Zdajle sem veliko pregledal in dejansko nimam veliko razlike pri built in. Weber ne da vgrajenih se pravi brez vozička in sideburnerja prav nič ceneje, pri napolean je kar konkretna razlika, kar mi je všeč.

Definirat moram velikost, če je tamali Napolean OK, potem ga bom kupil, če ni bom pa verjetno Grandhall.

Napolean: http://www.santosgrills.de/gri...rbpss-edelstahl

Daleč najlepši built in je grandhall: http://www.santosgrills.de/gri...-einbau-schwarz

Cena je pa tudi super.
uf-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja isto sem se z Webrom zaje**, ker sem 47 vzel.
tongue-1.gif
Bom še cincal kak dan, sicer sem pa odločen.

Zgleda veliko keša, sam u kuhni mam pa eno k*** bosch pečico, ki je bla tudi 600+€. Ta grill želim uporabljat za kuhanje 8 mesecev v letu.
cheer.gif
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Isto jaz kupujem nekaj za dnevno uporabo poleti, samo ne vem če bi dal 1.000€ imel bom pa tako plin kot oglje. Sem gledal gorenca, ampak me skrbi če bo zdržal. Z zaprtimi pa nimam izkušenj
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Vse je odvisno od predstave ki jo imaš o žaru. S tem namigujem na tvojo "dnevno uporabo poleti". Zakaj ne bi žara imel vse leto na razpolago. Kaj te pri tem ovira, da tako misliš? Ne bom ponavljal kaj pomeni zaprt žar. Jaz če delal zunanjo kuhinjo bi imel: odprto kurišče z balkansko rešetko in ražnjem, pokrit žar/smoker na oglje in plinskega v tem stilu. Če rabiš le eno od teh stvari se usmeriš v to in nabaviš top kar se dobi. Samo enkrat se kupuje. Gorenc tukaj zame odpade, ker je pač neka vmesna varianta za povprečnega uporabnika. Ni hujšega, ko po pol leta ugotoviš, da si z nakupom zaj***. Dobro premislit. Tud vsi ki imate 47ke počas jamrate, da je premajhna....če se malo pošalim. Jaz sem sicer "nut case" in imam več tega....LOL.
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Lahko ga imam na razpolago, samo v snegu ne vem če se mi bo dalo pečt zunaj
smile-1.gif
Kamin na rešetko bo, prav tako plin za kuhat, zdaj moram pa še plin za šečt rešit. Ampak res ne bi dal več kot 500 EUR za to, čeprav grandhall je res hud
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Jah....težka bo za 500EUR. Razen, če spremeniš plane pa vzameš Weber Q3000 ali podobno od Napoleona - ni pa vgradni in bi se bilo treba poigrat z arhitekturo. Za 500EUR jaz ne bi riskiral vgradnega in potem klel. To ni malo denarja. magar zdržiš brez in ko zbereš za res dobrega kupiš.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nemci plačujejo po 560€ za tega npr. : http://www.weber-grill.de/grills/gasgrill/gasgrill-spirit-e-320-original-gbs-black

Samo to koristijo res hude akcije, kar pa je vprašanje kako pri nas izpeljat, ker nima to Bauhaus, obi ipd. sploh naprodaj. Pri njih je drugi Hofer in je mel Napolean žar za 1k€ namesto 1500€. Te zadeve so večne in jaz se najbolj jezim če slabo robo dobim in me potem mine do cele stvari že ko sestavljam. Sem kar navdušen nad kvalitetno tehniko in pogosto občudujem kake kvalitetne rešitve, upam da bo tako tudi pri izbranem žaru.

Grandhall sem našel tukaj najceneje: http://www.barbequeshop.nl/mer...mp;pagenumber=1

Drugače pa do 600€ gre kar nekaj res hudih žarov, samo kot omenjeno v nemških akcijah. Pri nas se pomoje da samo naročit po visokih cenah, lahko pa da se motim. Napolean je po celi Europi enaka cena, za santos trgovino mogoče dobim kupon za 10% skonto, kar je verjeten max. popust.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Včeraj mislil it v Graz in sproti gledat Napoleana pa potem z mojo nisva šla zaradi prometa ipd. Sem šel pa v flamulo in tam videl, da majo Napoleana lepo na voljo za normalno ceno (skoraj nič razlike do EU). Imajo enega v "salonu", ki me je povsem navdušil in smo tolko čvekali, da sploh nisem opazil, da je PRO serija za 3k€ in ne LEX serija za cca. 1500€.
uf-1.gif


LEX serijo sem šel potem gledat v Lesnino in sem seveda v dilemi, ker je napram prestige pro kar velika razlika. Prestige Pro je narejen v Kanadi in zanj bi dal roko v ogenj, da bo držal ma 20 let z minimalnim vzdrževanjem tako dobro je stvar narejena. LEX je pa narejen tudi solidno, vendar kar nekaj stvari je pač prav ceneno izvedeno napram Prestige Pro in seveda... made in china, zadeva ki stane 1800€ v lesnini.
crazy1.gif


Ker jaz iščem plinaša za vgradnjo weber nima nič na voljo do Summit serije ki bi bla v Slo verjetno še celo dražja kot Pro Napoleon. Cene iz linka pa....
shocked-1.gif


Flamula GrandHall prodaja pod svojo znamko in je nekaj razlike, trdijo seveda da je kvaliteta boljša kot GrandHall, samo po videnem bi rekel prej obratno.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Preselil v kanado?
grin1.gif


Zdaj sem našel polno nemcev še vedno 100% zadovolnih z LEX modelom, na zgornjem linku je še vedno zmagovalec testa ipd.

R0KY: V flamuli jih maš pod njihovim imenom... men se zdijo popolnoma neprimerni po kvaliteti in tudi ceni.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
KSZ eno tehnično vprašanje.

Weber iz avstrije ima deklarirano da moreš naj priključit 50 mbar regulator... vse v SLO je večinoma nastavljeno na 30 mbar...zdaj če prav razumem bi moral weber na naši jeklenki z 50 mbar regulatorjem delati povsem normalno? ali se motim? je kje še kakšna finta? ker se mi zdi da je ta komentar na uradni strani zastopnikov za weber butast

http://forum.kraljzara.si/viewtopic.php?t=190 malo butast?


aja ker moje mnenje je, da gre za čisto enak žar, samo regulator drugi je priložen
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Pomoje je samo diza na gorilcu druga.
Sicer pa če ne gre drugače nabavi 50mbar regulator, ga ni noben problem dobit.

vem, samo weber pravi, da v tem primeru ne jamčijo za varnost...če recimo v slo weber namestim 30 mbar regulator iz nemčije....jaz pa mislim če namestim pravi regulator, da bi moralo delat normalno... če piše 50 dam 50 če piše 30 dam 30.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Seveda ne jamcijo....zgubis pomojem tud garancijo. Kot pri avtih. Zato da ne kupujes v tujini. Pri oglju ne morejo, pri plinu pa lahko. Sej se kar nekaj pogovarjamo o nabavah v tujini. Jaz sem plinskega kupoval kar nekaj let nazaj in sem na tole pozabil. Sem se pa srecal s tem problemom. Kupil sem pa pri nas. Itak so cene enake.....le akcije so razlicne.
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Enako tezavonsem imel pri pocitniski prikolici. Napeljava in aparati so 50mbar, sicer so delale z "nasim 30mbar" regulatorjem, ampak ne zadovoljivo. Enostavbo sem kupil 50mbar regulator ter adapter iz 30 na 50 mbar zato da semndobil 50mbar regulator sploh na naso jeklenko, saj imajo nase drugacen navoj. Torej resitev ti je 50mbar regulator + adapter. Oboje kupil v mixi karavaningu. Sedaj dela vse tako kot more
smile-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
Seveda ne jamcijo....zgubis pomojem tud garancijo. Kot pri avtih. Zato da ne kupujes v tujini. Pri oglju ne morejo, pri plinu pa lahko. Sej se kar nekaj pogovarjamo o nabavah v tujini. Jaz sem plinskega kupoval kar nekaj let nazaj in sem na tole pozabil. Sem se pa srecal s tem problemom. Kupil sem pa pri nas. Itak so cene enake.....le akcije so razlicne.

ja samo to je bullshit...kako bodo te vedeli kateri regulator uporabljam ce se kaj zgudi? menjam nazaj na tovarniske in je to to...

pri tem ki ga gledam jaz je problem v tem ker ga pri nas sploh ni...pri nas je najcenejsi spirit 980 € v avstriji pa 645 ( s stranskim gorilcem=.... razlika je ocitna, ker jaz ne potrebujem GBS resetke in ne verzije ki jo ponujajo oni...pa saj naceloma mi dol visi, sem jih kontaktiral ker recimo za 50 € razlike raje kupim pri nas...samo ocitno prodajo dovolj da jim dol visi...

tako da bom kupil avstrijskega in pa 50 mbar regulator in je to to...nebom se hecal vec z nasimi salabajzerji