Kateri wifi router

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Belkina si kupil?
bonk.gif
So ti dali zraven še barvo za lase? Po nekaj mesecih boš namreč čisto siv. Jaz sicer nisem kupil brezžičnega modela ampak žičnega, ampak kolikor sem imel problemov s tem routerjem - beri dnevna resetiranja, ga ne morem priporočiti nikomur.
Tudi jaz sem v BB pred kratkim kupil Linksys WRV150 (se mi zdi), ker sem prebral v Monitorju test, kjer je dobil dobro oceno. Prinesem domov in katastrofa. Izredno slab domet in izgubljanje povezave. Nesem nazaj v BB, kjer se s prodajalcem sprehajava po BB (brez vmesnih sten) gor in dol z njegovim dlančnikom in mi pravi, da je vse OK. Grem domov in se že skoraj sprijaznim, da wireless pač ni zame, nakar grem še na servis, opišem simptome in povem, da mi ga lahko zamenjajo tudi za cenejši in "slabši" model WRT54GL. Malo me čudno gledajo, nakar čez dan ali dva dobim nov router Wrt... in dela odlično.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik MiranR pravi:
Tvoja prva povezava je le dostopna točka za obstoječo ožičeno omrežje
rolleyes-1.gif
.

Ampak drugega lahko (logično) tudi vključim v obstoječi ožičeni LAN. Pa drugi je cenejši kot prvi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.943
5.024
113
Zakaj pa nebi imel samo eneg ruterja. Ne razumem, zakaj bi kupoval dva?

Tisti brežičen ima tudi 4 portni LAN switch.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Jaz pa norim zaradi Siol - sagem wifi kartice. enkrat dela, enkrat ne. Ne da se mi več.
Sicer sem že mislil, da notebook zafrkava, ampak ni to problem.
Torej, kaj kupit in povezat na Sagemov modem, da bo vlekel zanesljiv wifi signal čez hišo (1 plata, 2 steni). (ne rabim nobenga WEP ali WPA, ker živim bolj ali manj na samem)

Kater model (z hardware firewallom in možnostjo priklopa vsaj 2 LAN) svetujete?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
A se ne vrti že cela tema okoli enih in istih routerov? Linksys WRT54GL ali Asus WL-500G. Verjetno ne bomo zdaj tebi čisto nekaj desetega priporočali... WPA in WEP pa imajo vsi (razen kaki izpred 5 let).
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Tle bi alhko naredil že kr sticky temo za routerje, ker eni še vedno ne vejo... ka je rava roba
cool-1.gif


Moje priporočilo je:

Buffalo WHR HP G54
ali
vsem poznani Linksys WRT54GL

Za tako ceno ni boljšega. Asusa pa jaz ne bi priporočil, ker ima slab domet (ima sicer USB priključke, ki pa so itak uporabni samo za printerje, ajde mogoče za USB ključe, za USB diske, pa je vse skupaj dosti prepočasno)
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tudi mi smo nabavili ta Linksys Wireless WRT54GL Router. Zaenkrat dela zelo dobro. Tok Tok. No, sicer smo na začetku imeli malce težav pri priklopitvi, ampak ko smo ugotovili v čem je problem, je povezava gladko stekla. Tudi v sosednji sobi lovi zelo dobro - 99%. Sem zadovoljna z nakupom.

Upam, da bo tako tudi naprej in tudi potem, ko se bo čez čas iz stanovanja preselil v hišo.

Priporočam tudi jaz.
smile-1.gif