Kateri wifi router

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kupujem nov router, pa bi rad ,da bi imel čim bolšo pokritost po bajti, ad hoc, da se bom lahko povezal z pdajem in da bi bil do nekje 70 eur max.
d055.gif
Nimam pojma, kateri so dobri in na kaj moram pazit.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kolko gledam je tale Asus Wireless Router WL-520GC kar precej bolši po "specifikacijah" kot Linksys WI-FI 54G-EU ki je dražji.Asus ima npr.
- 125 High speed mode (do 108 Mb/s)
- 4 x 10/100 LAN
- WEP, WPA2, TKIP, WPA-PSK, AES
- NAT in SPI požarni zid
- do 35% hitrejši kot 802.11G+ 300% bolša pokritost
- Garancija: 24 mesecev

Se to v praksi pozna ali je vseeno bolše kupit Linksys , ki ima 2 anteni?
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Tisti 108mbps ti nič ne koristi, če nimaš primernih mrežnih. Ta reč dela tako, da prenaša na dveh kanalih hkrati in je ponavadi združljiva samo s karticami istega proizvajalca.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Sej me ne mika tistih 108 mb. Bolj jakost antene in signal po bajti. Bruder ma sobo nad mano, tak da bo ovira le ena stena.
Pa hočem, da se bom brez komplikacij povezal na ruter prek pda.. Ve še kdo za kaki dober model v tem cenovnem razredu? Asus je zelo poceni (45 eur), glede na funkcije.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Obe firmi, Asus in Linksys, sta med najboljšimi. Sam imam vse Linksys-ovo in imam na računalniku že 1 mesec neprekinjeno povezavo - računalnik je od routerja oddaljen 10m, vmes pa dve pol metra debeli steni (stara hiša).
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Jaz mislim nabavite tegale Linksysa. (Za eno brezžično, drugo žično povezavo; kasneje možno še eno žično ali brezžično.)

Kakšne so kaj izkušnje?

Mnenja?
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
zmaga.gif


Kako je pa kaj s pokritostjo signala? Recimo router v prvem nadstropju, kako je s signalom v protličju? Ali pa v drugih sobah istega nadstropja skozi več sten?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
tut jaz razmišljam da bi nekaj podobnega nabavil kot Kibibi.
oz. routerna katerega se bi priklopil 1 računalnik(žično) ter brezžično 2prenosnika(maximalno) ter moj dlančnik(dokaj stalno).Pa bi to lavfalo če so vsi na enkrat priklopljeni ali pride v poštev kak drug model? Povezava bo(čakam spremembo) 10/768.
lp x5x
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nevem kako je z drugimi routerji, ampak do zdej še nism mel težav, da bi blo preveč prjavlenih. Trenutno mam na Netgear-u WPN824 gor tm ene 3-5 računalnikov + telefon, meu sm pa že kšnga zravn pa je tud delal, edin tale Netgear mi dela neke probleme s forwardingom.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tale Linksys je bil legenda, jaz bi zdaj na vajinem mestu kupil kakšen 802.11n router, so pa cene od 120€ naprej.

Drugače pa za ceno tega Linksysa ne bosta dobila nič boljšega, tak dober je edino še Asus WL-500G, ki ima vgrajen torrent in usb priklop za disk.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Jaz absolutno glasujem za tegale " http://www.telos.si/draytek/Vigor2910G.htm"!
Zakaj! Zato ker:
1. od avgusta 2006 ga še ni bilo potrebno restartat, zato ker nekaj ni delovalo (jasno, če smo kaj nastavljali recimo SNMP, smo ga tudi restartali, nikoli pa resetirali);
2. ima še vedno prvi edini in originalni firmware, ki bi ga morali zaradi kakršnekoli sistemskega nedelovanja nadgraditi;
3. na njemu so obešeni trije pc-ji in še en ruter, z anteno na strehi in oskrbuje še enega ali dva pc-ja.
4. na enem ali dveh občajno redno tečejo p2p programi in na enem neka igrica "kej, kaj, kuj" ne vem kako se reče.
5. na njegov usb port je vezan mrežni laserski tiskalnik. brezžično pa je nanj povezan še en notebook.
6. tudi ob dvigu hitrosti (SIOL) iz 1Mb na 2Mb tega sploh nismo opazili kot kakršnokoli resno prekinitev šele pri dl sem opazil kako se je hitrost dvignila iz cca.124 na cca.240kb.

Svetoval sem ga znancu, ima 10Mb kabelski dostop preko ljub. kabla, na njem do 5 pc-jev (študenti) - seveda je vmes seitch, limitiran bandwidth za vsakega posebej (QOS), ima še tri svoje pc-je in pa preko brezžične povezave še priključen receiver Denon za radio streaming (internet radio). pred enim tedno sem ga vprašal kako mu deluje, odgovor je bil "sploh ne vem za njega".
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
zmaga.gif


Kako je pa kaj s pokritostjo signala? Recimo router v prvem nadstropju, kako je s signalom v protličju? Ali pa v drugih sobah istega nadstropja skozi več sten?

Pri nas čez plato lovi bratu nekje pol signala... meni (v istem štuku) na USB ključ lovi tretjino (pa imajo USB ključi bolj kurčeve sprejemnike). Za po bajti kar uredu... Čeprav pa zanimivo, da Applov Airoport lovi precej bolje, pa sploh nima zunanjih anten
wink-1.gif
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
Jaz sem z Asusovim ruterjem zelo zadovoljem zaradi enostavnega uporabniškega umestnika, pa tud stabilnost moram pohvalit
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
imam tega linksysa nekaj časa in lahko potrdim da je kr solidna zadeva, sploh za ta denar. Dela stabilno, signal po bajti ni za okrog past, je pa zadovoljivo. Ne paše mu dosti ovinkov po bajti, zato kljub kraki razdalji signal včasih prekine, oz. dela počasneje
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Jaz imam Linksysa WRT54GL. Zamenjal sem firmware z DD-WRT. Sicer za to nisem imel posebnega razloga, ker mi že z default močjo pokriva celo hišo. Je pa prednost tega linksysa v tem, da se da iz 28mW oddajne moči, povečat do 250mW. Seveda proizvajalec priporoča samo do 70mW ampak se preverjeno pri 100mW še nič ne greje. Jaz sem nad njim naudušen, še posebej ker DD-WRT omogoča kar nekaj nastavitev.

Če pa imaš zunanji disk za vlačit torrente potem pogojno poglej za Asusom.

Torej moje mnenje: 1. Linksys, 2. Asus, potem pa doooolgo dolgo nič, potem pa vzameš lahko karkoli.

Pa kot je že nekdo povedal naj te tisti 300Mb ne zavedejo. To deluje samo če imaš točno določeno kartico istega proizvajalca. Pa še to dela samo v teoriji. Sicer pa kaj ti bo 300Mb če pa imaš internet 4Mb.