Kateri pralni stroj? Hitro, hitro....

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.502
113
Crknil 11 let star Samsung pralni stroj, popravilo se ne splača več. Ker se mudi, katera znamka pralnega stroja se priporoča dandanes? Kot slišim, Gorenje nikakor. Kaj pa ostali (Beko, Electrolux, Whirpool, Samsung, Bosch,...?).

Sušilec imam nov Electrolux 9kg, torej sklepam, da bi rabil tudi 9 kg pralni stroj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
A pereš za celo vas?
9kg bi naša familija filala 2x tedensko. RAzen če...

Sicer pa imam ene 7 let star electrolux. RAzen to da je glasen kot reaktivc, čez njega nimam pripomb. Servisa še ni videl, občasno očistim filter pod njim . DA bi še dolgo bilo tako. Tole je pa glas ki me je motil v garsonjeri, sedaj v kleti hiše pa mu privoščim da bi še dolgo tulil.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Jaz priporočam Electrolux ..... imam skoraj takega, kotna gornjem posnetku. Tu se vidi, da nekdo zavaja, ker je dal nekaj čudnega noter ali kake superge ali nekaj na to temo in sedaj se čudi, da nabija po bobnu.....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ni problem v nabijanju, ampak v zaganju, ki z obrati .....pa ne bos verjel. Lahko prazega zavrtis, pa bo zagal. Toliko o supergah.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Kaj pa naj bi bilo narobe z gorenje pralnim strojem? Sam sem na gorenju 30let+ pa razen crknjenega programatorja na 20 let starem stroju se nisem imel problema. Zadnji, ki sem ga kupil bo dopolnil desetletje pa tudi nobenega poblema z njim. Pomoje je to bolj "baba cula...."
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.502
113
Kaj pa naj bi bilo narobe z gorenje pralnim strojem? Sam sem na gorenju 30let+ pa razen crknjenega programatorja na 20 let starem stroju se nisem imel problema. Zadnji, ki sem ga kupil bo dopolnil desetletje pa tudi nobenega poblema z njim. Pomoje je to bolj "baba cula...."

O starih mašinah vse dobro. Žal nove niso to kar bi morale biti. Crkujejo na polno.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Kaj pa naj bi bilo narobe z gorenje pralnim strojem? Sam sem na gorenju 30let+ pa razen crknjenega programatorja na 20 let starem stroju se nisem imel problema. Zadnji, ki sem ga kupil bo dopolnil desetletje pa tudi nobenega poblema z njim. Pomoje je to bolj "baba cula...."
Vse kar imam od Gorenja, ki je bilo kupljeno novo v zadnjih sedmih letih, je vsaj 2x crknilo. Zadnje pralni stroj, ki dejansko razpada, 2x servis, begosumen u p.m., sedaj pa še ležaj tul k zmešan. 4 leta star. Tle je še bojler 3x servis, grill pečka,..... Kogajebe in Gorenje
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Crknil 11 let star Samsung pralni stroj, popravilo se ne splača več. Ker se mudi, katera znamka pralnega stroja se priporoča dandanes? Kot slišim, Gorenje nikakor. Kaj pa ostali (Beko, Electrolux, Whirpool, Samsung, Bosch,...?).

Sušilec imam nov Electrolux 9kg, torej sklepam, da bi rabil tudi 9 kg pralni stroj.

kupi nekaj s 5 letno garancijo

trenutno imamo gorenje ( 5+ let ) zamejali smo krtačke ( cena cca 60€ ). potem je zablokirala črpalka za vodo ( kasneje sem narazen vzel ,pa je bil not kos lesa iz žepa mulca - dela dalje bp ) pa smo
nabavili samsunga ( 8 ali 9 kg ne vem točno ) <- se večinoma samo ta uporablja sedaj ( ima boljše programme, elektrike pa žre enako )
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
121
9
18
Crknil 11 let star Samsung pralni stroj, popravilo se ne splača več. Ker se mudi, katera znamka pralnega stroja se priporoča dandanes? Kot slišim, Gorenje nikakor. Kaj pa ostali (Beko, Electrolux, Whirpool, Samsung, Bosch,...?).

Sušilec imam nov Electrolux 9kg, torej sklepam, da bi rabil tudi 9 kg pralni stroj.
Iz lastnih izkušenj ti priporočam LG pralni stroj. Imam 2 mulca in res veliko peremo. Stroj deluje bp
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Crknil je 6 let star pralni stroj Bosch Home Professional. Popravilo bi zneslo 3/4 cene novega stroja, zato popravilo ni smiselno. Torej, išče se nov pralni stroj. Ker se je pri tem stroju potrdilo, da se nakup super dragega stroja ne splača, se oziram za nečim, kar je čim cenejše. Seveda mora imeti inverter motor, pogoj pa je 5 let garancije. Kaj je po vašem mnenju dobra izbira. Znamka stroja ni pomembna.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
nama je v soboto dopoldan že 4ič crknil pralni stroj gorenje star 9,5let. (smo ga fejst uporabljali, tudi dostikrat preveč nafilalI)

šel sem po novega najcenejšega, z garancijo za 5 let.
5let ima samo gorenje, beko ima 2+3 če se registriraš, s tem, da pazi, da če imaš na vrhu pralnega sušilca(najim pogoj), potem pazi na globino. zaradi tega je pri nama beko izpadel pa še gorenjskega so imeli na zalogi. dal sem 300e. (we743, 7kg, 1400obratov,navaden motor). v prvem dnevu je opral 3 runde, v drugem naslednje 3.
zaenkrat deluje super.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Priporočam Beko (z inverter motorjem) meni dela 7 leto brez okvare. Gorenje,whirpoll sta bla več na servisu kot v uporabi
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Sem leta nazaj po odpovedi Gorenja kupil najcenejšega Beko, ki je z eno menjavo krtačk služil kakih 7 let, potem pa je vzmet preribala plastični boben. Ampak se nisem preveč sekiral, za ta denar je pral skoraj vsakodnevno vsa ta leta. Torej strošek stroja 30€ letno... Kak "brand name" bi mi moral brez okvar služiti torej 30 let, da preseže ta rekord...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lonck