Kateri pametni telefon

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
No ja ne bi ravno rekel da ima Nexus 5 najslabši fotoaparat,sigurno je boljši kot od HTC ONE in primerljiv z S4.Je pa res da imaš lahko DSLR pa boš delal slabše slike kot s S4,če nimaš občutka za to.
Je pa tako vsak ima svoje želje nekomu je najpomembnejši na telefonu fotoaparat drugemu spet kaj drugega,brezveze pa nekomu nekaj vsiljevat,vsak naj si privošči tisto kar mu paše.Seveda večina bi rada dobila All in One.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Tisto, kar si ti gledal osebi pred tabo na telefon, prav gotovo ni bila galerija telefona, temveč neka aplikacija za izbiro fotografij... Možno, da je nalagalo preko interneta... npr. facebook...zato je trajalo. Če pa je že bila galerija telefona, pa je tudi možno, da je ravno tako nalagalo direktno preko facebooka ali podobnih socialnih omrežij, saj ima WP za razliko od nekaterih drugih sistemov opcijo, da vidiš v galeriji telefona vse slike iz socialnih omrežij, če to želiš.

HTC 8s je pa kar se prostora tiče itak polom, mislim, da ima samo 4 GB, od tega je polovica za sistem, 2gb, kar je zelo malo pa ostane za slike, glasbo, video , aplikacije.... Spominska kartica definitivno dela v tem telefonu, lahko je le nepodprta zaradi prepočasne hitrosti kartice, ki jo je kupil bog ve kje...
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Si pa "car".
13.gif
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Še mojih 5 c pri prepucavanju WP VS Android.
Trenutno uporabljam android telefon, pred tem sem WP Nokia Lumia. Lahko rečem samo to, da bo moj naslednji telefon WP.
Običajno imajo čez WP veliko za povedati tisti, kateri si ga nikoli še lastili niso.
Tako eni kot drugi omogočajo telefoniranje, fotografiranje, pošto... Ampak je uporabniška izkušnja z WP meni boljša, saj deluje vse precej hitreje, gladko.
To da je sistem zaprt mi je pa vseeno, saj mi sistem tak kakršen je omogoča vse tisto kar potrebujem. Za tiste, ki pa radi eksperimentirajo je pa še vedno Android.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Bah, lahko da se zabaše.. nekoč.. in lahko da je kaj manj odziven... nekoč. Meni po 3/4 leta dela še vedno tako kot iz škatlice, pa niti ne brišem programov, ki jih ne rabim več.. Verjamem da drugi opažajo enako. Glede na to, da imam še S4 za službeni fon, je tač za primerjavo čisto druga zgodba.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Če prav vidim uporabljaš Android sistem iz leta 2011, poleg tega se mu pa reče še Samsung S2. Recept za katastrofo oz. slabo uporabniško izkušnjo.
Kar se mene tiče, upam, da mi nikoli ne bo več treba kupiti Samsung aparata.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Bah, lahko da se zabaše.. nekoč.. in lahko da je kaj manj odziven... nekoč. Meni po 3/4 leta dela še vedno tako kot iz škatlice, pa niti ne brišem programov, ki jih ne rabim več.. Verjamem da drugi opažajo enako. Glede na to, da imam še S4 za službeni fon, je tač za primerjavo čisto druga zgodba.

1000111 prvič. Ne moreš primerjati sistem, ki je nafilan s tovarniško neuporabnimi zadevami, ki samo blokirajo oz. zavirajo sistem s sistemom, ki je "nezabasan" oz. ga proizvajalci ne pokvarijo. Primerjaj S4 Google Edition s WPjem.

Pa še malo branja med vrsticami priporočam: Sijan pravi, da WP sistem NIKOLI ne more biti počasnješi, zabasan, ...
17758-icon_confused.gif
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Si pa "car".
13.gif

Pa to nisi slučajno nebi mogel bit problem v HW, ne? Ali se ti mogoče zdi, da iz vseh WP telefonov poročajo o težavah s SD kartico?
rolleyes-1.gif

Brihta, slike lahko kopira na kartico, MP3je tudi, le programi ne želijo na SD. HW?
pozdrav.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Dobro no, potem pa je SW kriv, da na enem modelu izmed XY ne more več kot 8 programov na SD kartico dat
tongue-1.gif


Aja, potem ti bom pa dal v roke kak najbolj osnoven Android (kot je tale 8S za WP), pa mi povej kako gladko bo delovalo, kako enostavno bo vse programe na SD dat, kako nebo pomanjkanja prostora pri vsaki posodobitvi, kako...
smirk-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Steve, kaj se ti je zgodilo, da si iz kul uporabnika postal zatežen provokator?

To sem tudi jaz že pred meseci spraševal pa nisem dobil pametnega odgovora. Škoda.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Si pa "car".
13.gif

Pa to nisi slučajno nebi mogel bit problem v HW, ne? Ali se ti mogoče zdi, da iz vseh WP telefonov poročajo o težavah s SD kartico?
rolleyes-1.gif

Brihta, slike lahko kopira na kartico, MP3je tudi, le programi ne želijo na SD. HW?
pozdrav.gif

Brat si je sam kriv, ker je kupil telefon z zelo malo internega spomina ob dejstvu, da sistem takrat ni dovolil shranjevanja programov na SD kartico... Zelo neumno na njegovi strani. In HTCjevi, da je izdal tak telefon.

Ampak, v WP8.1 pa lahko shranjuješ appe na SD kartico, a le pod pogojem, če je kartica dovolj dobra, sicer gor lahko shranjuješ le content. Zato so se odločili, ker ne želijo lagga v sistemu.

Beri:
http://nokiaviews.com/windows-phone-8-1-requires-class-6-micro-sd-card-class-10-recommended.html
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Če denar ni ovira, je pomoje iPhone 5S še vedno najboljša opcija (za mase, ki si to lahko privoščijo).

Če pa gledamo kaj za svoj denar dobimo pa sta to defenitivno Moto G ali pa Nexus 5. Mogoče celo prihajujoči OnePlus One.

Kar se tiče štekanja androida (dela počasneje po parih mesecih kot prvi dan, je nekdo napisal). Po mojih izkušnjah se to dogaja le na touchwiz / sense ipd. napravah. Zadnja dva Nexusa (sploh na zadnji programski opremi) delata konsistentno dobro. Lep dokaz za to je recimo, zelo podhranjen (za današnje razmere) Moto G, ki dela povsem gladko (mogoče v določenih primerih cca 10% odpre app kot Nexus 5). Zanimivo je to, da je ekran po mnenju mnogih na Moto G (tudi sam se strinjam) kot na iPhone 5s (za cca 1/4 cene iPhona).

Glede kamere mislim da so v vrhu iPhone 5S, LG G2 in seveda kakšna za slikanje namenjena Lumia.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik titov pravi:

Brat si je sam kriv, ker je kupil telefon z zelo malo internega spomina ob dejstvu, da sistem takrat ni dovolil shranjevanja programov na SD kartico... Zelo neumno na njegovi strani. In HTCjevi, da je izdal tak telefon.

Ampak, v WP8.1 pa lahko shranjuješ appe na SD kartico, a le pod pogojem, če je kartica dovolj dobra, sicer gor lahko shranjuješ le content. Zato so se odločili, ker ne želijo lagga v sistemu.

Beri:
http://nokiaviews.com/windows-phone-8-1-requires-class-6-micro-sd-card-class-10-recommended.html

Resnično si je sam kriv, da je poslušal kolege (in ne mene), ki so mu svetovali kupiti tak aparat. Tako kot so si sami krivi kupci telefonov Samsung Ace, Core, Prestigo, kitajcev, ... in potem na podlagi teh "izkušenj" brihutjejo.
Si pa resnično že veselim tega WP 8.1, da vidim to čudo. Da tudi preverim, če se bo brat v mojem stanovanju lahko priključil na WiFi router, ki ima statični IP.
Zdej pa bo. Aja, če ne bo, bo pa 8.2 ali pa celo 8.3. Enkrat bo.
nahrung002.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Drži kar si napisal.
Meni je po parih mesecih vsak andorid štekal (S1, S2, S3, Note 1, Note 3, HTC One SV ), razen Nexusov (imel sem Galaxy Nexus). Enako teh težav (ko te prime da telefon vržeš v steno) nisem imel z nobenim od novejših Lumi (920, 1020 in 1520). Zanesljiv mi je tudi iphone 5 (natančneje 5c z IOS7 pa še nekaj)...skratka to je moj arsenal telefonov, ki sem jih uporabljal v zadnjem obdobju.

Pod črto.
-Če andorid potem Nexus vendar imajo zelo slabo baterijo.
-Lumie so kul in ugodne (nekateri bluzijo, da je pomanjkanje aplikacij ampak osebno nič ne pogrešam. In od 8.1 naprej so vse pomanjkljivosti, ki so me motile odpravljene. Tudi WP8 sicer dleuje zelo prepričljivo).
-Iphone je tudi ok ampak drag ( in meni osebno prejmajhen zaslon - sedaj iphone 6 bo znal biti kar zanimiv).

Nimam pa hudih izkušenj s kakšnim LG G2 kateri se mi od andordiov zdi zelo suveren..ampak prakse pa nimam z njim. Osebno bi glede na navedeno počakal kakšen dober mesec, da se vidi kaj bo z Iphone 6 in LG G3. In se nato odločal. Izbiral bi pa med Iphone 6 Lumio 930 (v prodaji od nekje junija naprje) ter kakšnega G3, kaj pa vem. Skratka čez dober mesec pride na plano še nekaj top telefonov..
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
Glede kamere mislim da so v vrhu iPhone 5S, LG G2 in seveda kakšna za slikanje namenjena Lumia.
G2 pa še zdaleč ni na nivoju 5S,Lumie,tudi ne S4.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Drži kar si napisal.
Meni je po parih mesecih vsak andorid štekal (S1, S2, S3, Note 1, Note 3, HTC One SV ), razen Nexusov (imel sem Galaxy Nexus). Enako teh težav (ko te prime da telefon vržeš v steno) nisem imel z nobenim od novejših Lumi (920, 1020 in 1520). Zanesljiv mi je tudi iphone 5 (natančneje 5c z IOS7 pa še nekaj)...skratka to je moj arsenal telefonov, ki sem jih uporabljal v zadnjem obdobju.

Pod črto.
-Če andorid potem Nexus vendar imajo zelo slabo baterijo.
-Lumie so kul in ugodne (nekateri bluzijo, da je pomanjkanje aplikacij ampak osebno nič ne pogrešam. In od 8.1 naprej so vse pomanjkljivosti, ki so me motile odpravljene. Tudi WP8 sicer dleuje zelo prepričljivo).
-Iphone je tudi ok ampak drag ( in meni osebno prejmajhen zaslon - sedaj iphone 6 bo znal biti kar zanimiv).

Nimam pa hudih izkušenj s kakšnim LG G2 kateri se mi od andordiov zdi zelo suveren..ampak prakse pa nimam z njim. Osebno bi glede na navedeno počakal kakšen dober mesec, da se vidi kaj bo z Iphone 6 in LG G3. In se nato odločal. Izbiral bi pa med Iphone 6 Lumio 930 (v prodaji od nekje junija naprje) ter kakšnega G3, kaj pa vem. Skratka čez dober mesec pride na plano še nekaj top telefonov..

Neverjetno, koliko imate povedati o tako butasti in obrobni stvari kot je telefon. Karkoli že kupiš, ne more biti tako zelo zanič ali tako zelo idealno, pa naj bo to WP, Android ali jabolko. O gatah tudi razpravljate toliko?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
hja ne vem, pač mobilna telefonija je moj kruh, tako da nekaj malega bi lahko tudi o samih naparavah vedel. Kaj je tukaj tako presenetljivega in čudnega pa ne vem. O gatah pa nimam pojma, če me bo kaj zanimalo pa vprašam
rolleyes-1.gif
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Ta hip imam Nexus 5 in je baterija "z malo pomoči" kar dobra. Med temi ta hip kraljuje LG G2.

Če uporabljaš večinoma googlove zadeve (mail, koledar, drive ipd.) potem je android najboljša opcija (samo nexus zame).

Zato je npr. težko iti na sicer mikavne Lumie (930, ki jo omenjaš izgleda bomba.. tako izgled kot tudi na papirju, čeprav mislim da bo tudi ta blizu iPhone cene). Niti ne vem kakšna je trenutna situacija z gmailom na wp 8.1?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38