Kateri pametni telefon

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Evo sem tudi sam prisiljen naposled k nabavi touch telefona. Do sedaj sem imel BB 8900 za klicanje, ter nexux 7 za brskanje po internetu, navigacijo in skype. Žal je šlo oboje rakom žvižgat, zato namesto da popravljam oboje razmišljam o nakupu pametnega telefona. Sicer finance niso ovira, se mi pa zdi brezpredmetno kupovat nov telefon za 700€. Razmišljam med HTC One (M7), Nexux 5 in Samsung S4. Apple mi ne diši ravno. Če si kdo lasti katerega oz. je preizkusil vse tri bi bil hvaležen vseh kritik. Recimo da mi je prioriteta nekako dober touch screen, gladko delovanje in dolga avtonomija baterije. Hvala za vsak odgovor.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.457
244
63
Mene osebno HTC One M7 ni prepričal. Galaxy S4 in Nexus 5 pa sta si zelo podobna. Glede na to, pa da je Nexus 5 cca. 50€ cenejši od Galaxy S4, ima hitrejši procesor in je še bolj odziven, ima meni osebno lepši dizajn in bolj izpiljen uporabniški vmesnik, je zame to, to!
smile-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Note 3
Boljša baterija,kamera,delovanje od vseh zgoraj naštetih,velikost nekaj vmes,kar si imel do sedaj.Tako da
cheer.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Dober zaslon in gladko delovanje boš dobil pri vseh top modelih. Druga stvar je avtonomija baterije, tule je med izbranimi najboljši S4.

Ampak če kupuješ sedaj in pri nas (preko operaterja), je mogoče boljša izbira novi HTC M8. Cene starih modelov pri operaterjih namreč ostajajo precej visoke. Kar hočem reči je, da je *lahko* razlika med S4 in M8 (ali S5 če želiš) manjša, da bi upravičila nakup starega modela.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če mi denar nebi bil ovira, bi vzel Lumia 1520. Mislim, da razni S5, M8 in ostali krepko padejo, ko vidiš podatek o bateriji na GSMArena: Endurance rating 107h
smirk-1.gif


Pa tudi po specifikacijah nič ne zaostaja, fotoaparat je pa tako ali tako top (samo malenkost slabši kot prvak Lumia 1020).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.596
113
Nimas kaj razmisljat...nexus 5, pa se najcenejsi je. Vsi so si zelo blizu po specih, tako da na koncu odloci dizajn in sw. Pri sw nexus jasno zmaga, ker ni nalozen z shitwearom, dizajn pa je stvar okusa.
@southpark, ni nekak razumljivo, da se ded odloca med android telefoni, ne windows igracami?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ne windows igracami?

Pa ne že spet en vsevednež, ki WP telefona ni videl bližje kot v vitrini
bonk.gif


Sicer pa če nisi videl kaj je napisal:
Citat:
Recimo da mi je prioriteta nekako dober touch screen, gladko delovanje in dolga avtonomija baterije.
In tu bo težko kateri od Androidov premagal 1520.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.596
113
Hehe glih tak napisano kot da vsi kupujemo tel za profi slikanje, nexus pa ima fotkic na ravni nokije iz 2005
smile-1.gif


Southpark pa ne da si se se ti pridruzil taboru zblaznelih wp sektasev? Ker oni se tak hudo vedno razburjajo ko kdo kaj rece prek njihovih ljubljenih izdelkov (ki jih noben noce) in potem se sledi ponavadi ene 3-5 odstavkov obrazlozitve zakaj wp pravzaprav ni polizdelek
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sploh ne, vztrajam na svojem HTC-ju. Ampak to ne pomeni, da sem slep privrženec česarkoli pa tudi da ne pustim 'javnosti', da oblikuje moje mnenje preden sam kaj preizkusim.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Ah, Steve... Ko omenjaš "polizdelke"...zame je polizdelek Android...
Saj si ne morem predstavljati, kako lahko telefon s 4 jedri in 2 gb rama štekne, ima zamik v imeniku, ima en kup bugov in se po nekaj mesečni uporabi zabaše in dela neprimerno počasneje, kot prvi dan... Vsega tega naštetega pri WP enostavno ni! Pa lahko še 100 krat trdiš drugače. Potem pa naj si mislimo, kdo je vernik...
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Meni je najbolj smešno, ko berem, da nekdo želi smart phone, potem pa še v isti sapi, da ima en teden avtonomije in fotoaparat na ravni DSLR. To niso lastnosti pametnega telefona. To je neumni telefon z zaslonom na dotik.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Steve, kaj se ti je zgodilo, da si iz kul uporabnika postal zatežen provokator?

Kaj pa je takega napisal? To, da je na telefonu najpomembnejši fotoaparat je tudi zame malo smešna izjava ....
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.788
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Steve, kaj se ti je zgodilo, da si iz kul uporabnika postal zatežen provokator?

Kaj pa je takega napisal? To, da je na telefonu najpomembnejši fotoaparat je tudi zame malo smešna izjava ....

Windows igrače ...
Zblazneli wp sektaši ...
wink-1.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Enotedenska avtonomija in slikanje so lastnosti, ki so jih imeli telefoni in fotoaparati že več kot 10 let nazaj. Če telefon in fotoaparat združiš v eno napravo, to ni smart phone, to je samo telefon s fotoaparatom. V bistvi je pravi izraz za to camera phone.

Smart phone je veliko več kot to. Z njim si organiziraš čas, delaš zapiske, meriš fitness aktivnosti, kreiraš glasbo, izvajaš elektronsko plačevanje, slediš izgubljenim predmetom, na daljavo kontroliraš temperaturo prostorov doma, kontroliraš alarm in nadzorne amere, .... Skratka sky is the limit. Vse to je pa softwate, ki mu hardware služi za senzorje za interakcijo s prostorom.

Ok, tole je reklama za iPhone. Samo če izvzameš tip naprave lepo povzema to, kar želim povedati.


BTW, notri je tudi aplikacija slovenskih avtorjev.

V bistvu je škoda, da nihče ne dela dumb telefona z dobro kamero. Taka naprava je zgleda velika tržna niša.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.596
113
Na zivce mi gre, ko nekdo na vsak nacin vsiljuje nostop eno in isto. In ker vidim da so totalno zagrizeni, jim vcasih rad malo nagajam. Simple as that.

Kar pa se tice avtonomije in smartfonov - nekako kot doto pravi, to ne gre skup. Nikak. Vsi imajo zanic avtonomijo. Eni malo bolj zanic, drugi malo manj. Ampak noben smartfon ne zdrzi 48 ur pri redni uporabi in vklopljenih bt, wifi, gps... Ok razen sneckotu. Njemu komot zdrzi 2 tedna. Tak da se meni o tem debatirat zdi cisto brezpredmetno, ker vsakega moras vsak vecer v steker vtaknit. Ce pa imas smartfon z izklopljenim vsem, kar se izklopit da, to vec ni smartfon. Kot da bi V8 auto laufal na 3 cilindrih.
Fotkica pa avtor teme sploh omenil ni. Ampak trdit da ima nexus zanic fotoaparat je malo kisla. Med omenjenimi ima najslabsega, kar pa se dalec ne pomeni da je slab
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Ah, Steve... Ko omenjaš "polizdelke"...zame je polizdelek Android...
Saj si ne morem predstavljati, kako lahko telefon s 4 jedri in 2 gb rama štekne, ima zamik v imeniku, ima en kup bugov in se po nekaj mesečni uporabi zabaše in dela neprimerno počasneje, kot prvi dan... Vsega tega naštetega pri WP enostavno ni! Pa lahko še 100 krat trdiš drugače. Potem pa naj si mislimo, kdo je vernik...

Zadnjič gledam tamalo v Tivoliju, ko je plavala s šolo in vidim, da ima ena pred mano Nokio 920 in brska po galeriji. Pritisne in čaka. Naložijo se eni trije thumbnaili, ostalo prazni okenčki. Poteg na drugo stran, spet ista zgodba. Res vrhunski sistem.
Moj brat ima HTC 8S. Pravi, da večjega jajca še ni imel. Vstavljeno ima SD kartico, ampak jo sistem ne je.be. Naložene ima kakšnih 8 aplikacij, za ostalo pa javlja Ni prostora. Ti dam njegovo telefonsko, da ga boš prepričal, da ima najboljši OS za telefone na svetu in da vse deluje BP?