Dilema - pametni telefon ali tablica?

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu pametnega telefona (android) ali tablice. Vedno bolj se nagibam k opciji, da je telefon nesmiselno menjavati, ker ga vendarle v osnovi vedno uporabljam za klice in morda kakšen SMS. Po tej strani bi mi tablica sigurno prišla bolj prav.
Pa vendar potrebujem napravo, ki mi bo omogočila:
- branje epošte
- ogled informacij na splenih straneh
- povezavo z računalniki/strežniki preko VPN povezave (rdp, vnc ipd.)
- razna orodja za analizo omrežij
- na potovanjih pa tudi ogled slik iz fotoaparata

Predvidevam, da je zgoraj omenjeno vse možno z Apple Ipad 2. Cena je res zasoljena, ampak po drugi strani pa gledam, da mi je neumno kupiti telefon kot je npr. Samsung Galaxy S2, ker bo na tablici vse bistveno bolj enostavno za delati zaradi velikega zaslona. Verjetno pa je bolje vzeti model z 3G modemom in ne samo z WiFi.

Pač pričakujem malo vaše razmišljanje in komentarje, ker je sigurno kdo že bil pred podobno dilemo.

Hvala in LP
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Iz fotoaparata boš težko gledal slike, ostalo bo šlo.

Sicer paob taki uporabi, definitivno vzami tablico.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Se strinjam ker imam sam SGS2 ter iPada in iPad je seveda lazji za upravljanje (vecji ekran) vendar je problem, ker ga nimas vedno pri sebi ter seveda iTunes. Imam tudi sam 3G izvedbo in je super vendar ga vec ali manj uporabljam doma! Nekako te mine navdusenje medtem ko me pri SGS2 zaenkrat se ni!

LP
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Sam uporabljam kombinacijo nokia e72 + ipad. Zame idealno. iPad je samo wifi, brez 3g, na internet se povezujem preko telefona (wifi). slike s fotoaparata sicer lahko gledaš, vendar potrebuješ camera connection kit.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Iz fotoaparata boš težko gledal slike, ostalo bo šlo.

Sicer paob taki uporabi, definitivno vzami tablico.

Zakaj mislis, da ne bo slo?

20110706-my6ti1a554as3jxamcr5bspuu2.jpg
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.670
1.587
113
v osnovi se moraš vprašat če boš tablico nonstop vlačil s sabo. če ne, se da vse z lahkoto delat na telefonu in na 4.3 ekranu, tudi precej na komot
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
nevem a sem edino jaz opazil, da na ipadu manjka avtorju primarna funkcija: telefoniranje?!? pa ne v smislu skype in ostalih voip appsov... klasično klicanje preko omrežja...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Vedno bolj se nagibam k opciji, da je telefon nesmiselno menjavati, ker ga vendarle v osnovi vedno uporabljam za klice in morda kakšen SMS.

Vedno bolj opažam, da je razumevanje napisanega na alterju problem ....
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Ko imaš telefon, ki zna iz omrežja pobrat praktično vse ga boš uporabljal.

Tablica je odločno prevelika za sabo vlačit. Sicer odvisno kaj delaš ampak vseeno ni tako majhna, da jo daš v žep.

Pred nekaj meseci sem nabavil Galaxy 551. Naveličal se okornosti OS na Nokii E 71. Luštna zadevca (predvsem zaradi tipkovnice), ki je pred tedni doživela nesrečo. Večino stvari se da pogledat a to ni to. Ločljivost je nekoliko majhna in kvaliteta zaslona ni briljantna. No v teh nekaj mesecih sem se ravno toliko "razvadil" da sem brez pomliseka segel po SGS2. Moram reči da sem nad njim prijetno presenečen. Kak FF se sicer nalaga kako sekundo predolgo a ni sile. So pa le vsi bookmarki pri roki... Do specialnih vsebin pa se itak splača prek namenskih aplikacij.
Edini problem je, da bo zadeva spet kam letela...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tale samsungov tab na sliki še nekako zgleda, če pa k ušesu prisloniš iPada .. to je pa res malo preveč
smile-1.gif


S tablice se pogosto pogovarjam preko skypa in zato ni treba tiščati cele plošče k ušesu ..
Zvočnik je dovolj glasen, da se razločno sliši tudi, če ga imaš na mizi.
Če natakneš slušalke, pa sploh ni problema.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Citat:
Vedno bolj se nagibam k opciji, da je telefon nesmiselno menjavati, ker ga vendarle v osnovi vedno uporabljam za klice in morda kakšen SMS.

Vedno bolj opažam, da je razumevanje napisanega na alterju problem ....
ja ker se že v osnovi želje tepejo med sabo.
po eni strani bi imel pametni telefon tipa sgs2 (se pravi bi ga menjal), po drugi pa bi uporabljal hkrati tablico in star telefon. tu se je pa treba odločiti, kaj primarno hočeš...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
sarkazem?

ja sej meni se tudi zdi čudno in neuporabno zato nekako ne štekam kaj uporabnik sploh želi vedeti... ali je lažje vseskozi nositi sabo : a: pametni telefon za uporabo mailov, vpn povezave,... velikosti 10x 5cm ali telefon + tablico velikosti 30x20. če gre za drugo rešitev se grem stavit da bo tablica (katera koli) po cca 1 mesecu začela ostajati doma in da se bo začel kupovati drugi telefon.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Hvala za vse komentarje. Sem danes nabavil Samsung Galaxy S2 in sem zaenkrat zadovoljen. Sem veliko razmišljal in je res, da imaš telefon bolj pogosto zraven kot tablico. Tisto kar bom rabil za kakšne nujne povezave pa bo tudi ekran telefona zadostoval.

LP