Kateri nov mestni avto do 9k eur je best buy?

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
mogoče v razmislek, trenutno je novi rio 1000€ cenejši, pa mislim da je daleč najboljša izbira vseh trenutno naštetih avtov v tej temi
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, zanimiv jajček. Kolk so kej redni servisi, ker micra odpade, če so servisi tolk dragi. Kaj pa hyundai i10, je to za kej?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Dacia Sandero ima zelo oster kot na zgornjem delu zadnjih vrat, s katerim sem se že parkrat skoraj fental. Pa za mulce noter pa ven lest iz zadnjih zicev je dokaj neergonomsko. Preizkušeno pri sorodnikih. Skratka, toplo priporočam družinsko testiranje kateregakoli avta, ki pride v ožji izbor.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mah, vsaj malce lep mora biti, vozilo bo uporabljala ženska.
smile-1.gif

V bistvu skoraj brezveze da sprašuješ po forumu,kateri avto,če ga bo pa ženska vozila.ne glede na to ali je sestra,mama ali žena...itak se bo ona na koncu odločila za tistega ki ji je lep,karkoli ji boš vsilil mimo njene volje,boš imel same nepotrebne probleme!
Moja recimo je "zaljubljena" v VW Pola in bognedaj da bi ji vsiljeval kakšno Fiesto,Corso ali kaj podobnega...bi bila čisto nesrečna
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hehe, mogoče imaš prav, vendar nek okvir ji moram ponuditi. Sicer je navajena na večje avte - pajero, bmw, vendar bi sedaj rada nekaj manjšega in denarnici bolj prijaznega. Včasih je imela twinga prve generacije, ki ji je bil dokaj všeč, a je šel po desetih letih od hiše, predvsem zato ker ni imel klime.
wink-1.gif


ptil: seveda.
zmaga.gif
:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Meni je zanimivo kako je vwju ratalo naredit pri UPu všečno zunanjost, noter pa je ubitačno grd. Sem se vozil poleti s pando ene 200km, jaz tega nebi imel. Me v ničemer ni prepričala. Če bi moja baba kupovala tako mini piksno bi ji predlagal toyoto iz zgornjega linka.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
A se na hibridno yarisko dobi kaj subvencije in kaksna jenpotem koncna cena.
Glede na to da fabia, clio, punto razred ni bistveno drazji od up, twingo panda razreda se vprasaj ce res rabis tako majhen avto.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A se na hibridno yarisko dobi kaj subvencije in kaksna jenpotem koncna cena.
Glede na to da fabia, clio, punto razred ni bistveno drazji od up, twingo panda razreda se vprasaj ce res rabis tako majhen avto.

Na hibride ni subvencije. Subvencije so samo na EV in hibride ki se polnijo na vtičnici. Za te zadnje je polovična subvencija se pravi 3.500 EUR. Za EV pa 7.000 EUR.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Pa saj jo lahko pobarvas, ali pa nalepko cez butnes.karbonsko
wink-1.gif


Sicer pa moja izkusnja. Ko se nekajkrat pojavis v salonu, lahko brez nekega izsiljevanja dobis se nekaj % ( do 10 % skoraj) nizjo ceno od tiste na avtonetu. Ali pa vsaj kak kos dodatne opreme. Seveda ko narocas avto. Ce jemljes nekaj iz zaloge, potem imas najbrz manj sans , razen ce bi res neko staro zalogo dobil....
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Črne kljuke, pa tiste lajsne ob strani so kr OK črne. Mam belega megana z belimi kljukami in lajsnami. Je tolk bel, da je kr pust. Raje vidim da se malo razbije monotonost.