Kateri medijski predvajalnik

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Če ti cena ni problem, vzemi Nvidia Shield. Sicer pa res Xiaomi Mi box.

V planu je uporaba samo za Eon (tvja mi ne podpirata instalacije. Sta sicer smart samo..)
4k ne rabim. Zvok nič posebnega. Toliko da se poročila pogledajo
wink-1.gif


Nvidia je skoraj 3x drazja. In ne vem ce bom kaj druga od njenih moznosti uporabil.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz sem nabavil Mi Box TV za v spalnico in načeloma EON deluje OK. Malo me pa moti, da HDMI-CEC ne deluje tako, kot bi moral. Največ kar mi je uspelo, da se box ugasne skupaj s televizorjem, samo se potem ne prižge nazaj. Z dalincem od TV mi ga ni uspelo uporabljat. To bi bilo za EON super, ker mi na original dalincu manjka številčnica in CH+/-.

Na istem TVju je recimo HDMI-CEC z RaspberryPI deloval BP in dalinca sploh nisem imel. Ravno tako z Apple TVjem ni problemov. Če zbudim Apple TV z njegovim dalincem, se zraven prižge tudi TV in gre na pravi input. Ko dam Apple TV v spanje, lepo ugasne TV. Komande na dalincu od TVja (gor/dol/levo/desno, potrditev, nazaj, itd.) gredo lepo na Apple TV. Poleg tega AppleTV prepozna TV in potem z dalincem od ATV kontroliraš direktno tudi glasnost na TVju (preko IRja, ki je vgrajen v dalinec, čeprav le ta v osnovi deluje preko bluetootha). Na Mi BOXu pa je HDMI-CEC vsaj zaenkrat žalost. Lahko edino upam, da pofiksajo v kakšnem prihodnji verziji softwarea.

Pa pri sliki mam nekako občutek, da ni scalana na resolucijo zaslona čisto tako, kot bi morala biti (če pogledam kak logo od kanalov pri EONu). Ne znam točno opisat ampak na Sonyu z Android TV tega nisem opazil. Bom probal naredit kak screenshoot, če bo ratalo.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.458
244
63
Odvisno kaj točno so tvoje želje. XSIDE je lepo opisal kaj in kako deluje na Mi Boxu, če ti je to ok, defenitivno nima smisla zapravljat 3x več za Shield ali AppleTV, glede na to da dobiš Xiaomi Mi Box za 59 € ... Če pa želiš vso funkionalnost in si zato pripravljen tudi dosti več plačat, pa imaš tudi boljše opcije ...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Če ti cena ni problem, vzemi Nvidia Shield. Sicer pa res Xiaomi Mi box.

V planu je uporaba samo za Eon (tvja mi ne podpirata instalacije. Sta sicer smart samo..)
4k ne rabim. Zvok nič posebnega. Toliko da se poročila pogledajo
wink-1.gif


Nvidia je skoraj 3x drazja. In ne vem ce bom kaj druga od njenih moznosti uporabil.

Ja, samo na nvidia Shieldu lahko emulatorje poganjaš za SNES pa Megadrive
cheer.gif
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Če ti cena ni problem, vzemi Nvidia Shield. Sicer pa res Xiaomi Mi box.

V planu je uporaba samo za Eon (tvja mi ne podpirata instalacije. Sta sicer smart samo..)
4k ne rabim. Zvok nič posebnega. Toliko da se poročila pogledajo
wink-1.gif


Nvidia je skoraj 3x drazja. In ne vem ce bom kaj druga od njenih moznosti uporabil.

Ja, samo na nvidia Shieldu lahko emulatorje poganjaš za SNES pa Megadrive
cheer.gif

Enako velja za vse ostale android boxe.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Citat:
Uporabnik Emaster pravi:
KSZ

...že vemo s katerim od teh boxov z "Gearbesta" deluje Eon ?

Hvala...

Do sedaj potrjeno s strani uporabnikov:

Xiaomi Mi TV
Mecool M8S Pro+
Beelink: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?lkid=11622937

Sicer ga ne uporabljam, ker nimam Telemacha, sem pa za hec naložil EON gor in prišel brez težav do vnosa up. imena in gesla, tako da predvidevam, da bi zadeva morala delovati.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še kratko vprašanje: kateri daljinec za te zadeve predlagate?
Predvsem me matra, da se z original daljincem ne da ''scrollat'' po YouTube-u, itd.
V načinu miške je pa zadeva itak mučenje samega sebe, poleg tega niti ne moreš dol it.
 

mocco

Pripravnik
28. sep 2008
120
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Citat:
Uporabnik Emaster pravi:
KSZ

...že vemo s katerim od teh boxov z "Gearbesta" deluje Eon ?

Hvala...

Do sedaj potrjeno s strani uporabnikov:

Xiaomi Mi TV
Mecool M8S Pro+
Beelink: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?lkid=11622937

Sicer ga ne uporabljam, ker nimam Telemacha, sem pa za hec naložil EON gor in prišel brez težav do vnosa up. imena in gesla, tako da predvidevam, da bi zadeva morala delovati.

za android TV verzijo vpraša samo za kodo .brez imena in gesla.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
To tudi mene zanima
smile-1.gif
Meni namreč ne dela. Najde ga, ko pa dam kaj predvajat pa en čas spinner suče, pol pa prekine.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Plex in Netflix ne delata. Youtube sicer dela, samo pri veliko videjih nista sinhronizirana video in zvok.