Kateri medijski predvajalnik

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Ali je raztegnjen stereo na 5.1, ali pa dolby digital, oz dts 5.1. DTS HD MA pa niti v sanjah ni, kot ti je ze gori napisal, ker ne gre prek optike
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik header pravi:
Ali ga potem KODI oz. ojačevalec spremeni/konvertira v kaj drugega?
Ker zvok, ki ga dobim sigurno ni stereo.
DTS-MA ali TrueHD sigurno ni. Največ kar dobiš preko S/PDIF je običajen DD oz. DTS z izgubno kompresijo (podobno kot MP3 samo da je več kanalov).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Pa če vam pravim, na htpc dela vse, ni cele znanosti zadaj kot si jo gori opisal za usposobit osnovne stvari na apple tv. Htpc je tu kot apple pred mnogimi leti, it just works
smile-1.gif

Ne vem, o kakšni znanosti govoriš. Vse to kar sem opisal, deluje out-of-the box. Priklopiš in uporabljaš. Največ kar rabiš, sta dva klika, da iz app stora naložiš aplikacijo, ki jo želiš. Sem pripričan, da je pri HTPC treba najman OS najprej namestit in kak app od kje potegnit. In še vedno osnovne stvari kot je HDMI-CEC niso ravno it just works. Kakor tudi AirPlay/Chromecast in podobni bombončki. Vem, da se da zrihtat, ni pa nikakor it just works, pa še o tem kako deluje, bi se dalo debatirat. Ne rečem, da HTPC ni bolj fleksibilen (sem ga nekaj časa tudi uporabljal), ampak da je bolj enostaven za uporabo in da kar vse dela samo do sebe, pa ne kupim.

Če misliš na sideloadanje aplikacij, ki uradno ne delujejo na ATV, je pa druga stvar. Zato sem pa napisal, da v primeru, če se potrebuje čistokrven Kodi, Apple TV pač ni najbolj primerna naprava. Marsikomu za predvajanje vsebine zadostuje Plex, VLC, Infuse ali fork Kodija, ki je v appstoreu in mu več pomenijo ostale funkcije, ki jih ta naprava omogoča. Pa tudi upravljanje s priloženim dalincem je čisto druga stvar, kot razni univerzalni dalinci, airmousi, mini tipkovnice in ne vem kaj še za HTPC.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Ja htpc je definitivno bolj geek zadeva, za tipični profil apple uporabnikov sigurno ni. Meni je super ker je fleksibilna zadeva in ker podpira hd zvok. Da apple tega v 2017 nima je tezki fail, ker receiverji ki ta format podpirajo so na trgu že 10 let. Je pa upravljanje kodija na htpc ali androidu nic kaj dosti drugače kot apple tv.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Novi Apple TV bo z nadgradnjo dobil podporo za Dolby Atmos. DTS podpore nima niti osnovne... kaj šele HD. Pač so se odločili za Dolby, DTS pa ignorirajo. Tukaj je treba razumeti, da v Applovih očeh Apple TV ni naprava za gledanje piratskih filmov. Uporabljali naj bi ga za streamanje (Netflix, iTunes, Amazon, itd)... tam boš pa imel streame v najboljši možni kvaliteti (pač bo Dolby namesto DTS). Sicer pa še vedno lahko kupite Infuse, ki zna (kot je bilo že omenjeno) dekodirat DTS-MA HD in ga brez izgube konvertirat v podport 7.1 format ter nato posredovat receiverju. Tukaj je za končnega uporabnika IDENTIČEN zvok, kot če bi direktno passthrough DTS-MA HD-ja delal. Tukaj se lahko pritožujejo samo geeki, ki vidijo, da jim receiver ne napiše pravega formata.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ja htpc je definitivno bolj geek zadeva, za tipični profil apple uporabnikov sigurno ni. Meni je super ker je fleksibilna zadeva in ker podpira hd zvok. Da apple tega v 2017 nima je tezki fail, ker receiverji ki ta format podpirajo so na trgu že 10 let. Je pa upravljanje kodija na htpc ali androidu nic kaj dosti drugače kot apple tv.

No to, da ne podpira HD zvoka ni čisto res. Nekompresiran večkanalni LPCM gre čisto lepo preko HDMIja. Dokler govorimo o klasičnem TrueHD in DTS-MA v kvaliteti zvoka ne bi smelo biti nobene razlike med tem, ali ga odkodira ATV in ga pošlje kot LPCM receiverju, ali pa ga odkodira šele receiver. V vsakem primeru bi moral do DACa v receiverju pridet isti digitalni zvočni zapis, če ga seveda kje vmes namerno ne spreminjaš (če ga ATV še kaj spremeni ali ne težko rečem). No kljub temu se mi zdi fail, da ne podpirajo passthroughja ampak tako pač je. Zadeva je pa seveda posledično tudi neuporabna za Dolby Atmos, za kar pa vsaj zaenkrat nimam niti prave konfiguracije zvočnikov.

Kolikor vem, Kodi na HTPC dela super, ampak tudi na Nvidia Shield recimo ne deluje nič slabše. Ima pa Shield prednost v obliki drugih aplikacij (EON, Netflix, Amazon,...) in Chromecasta za predvajanje iz telefona/tablice. AppleTV pa je smiselen predvsem, če imaš druge Applove naprave zaradi AirPlaya, Apple Music, iCloud integracije, itd. in zato ga imam tudi sam.
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Če ti je passthrough DTS-MA in TrueHD must, potem bodi pozoren tudi pri drugih playerjih. Na Nvidia Shieldu se kolikor vem da zrihtat, vsekakor pa rajei prej dobro prever. Sem bil kar presenečen, ko sem dve leti nazaj ugotovil, da na novem Sonyu z Android TV za 2k€ nikakor ne dela passthrough za DTS-MA in TrueHD, medtem ko na 5 let starem popcorn playerju to deluje BP. No preko HDMI ARC še zdaj ne vem, če obstaja kakšna rešitev, ampak tudi na zunanjih playerjih takrat ni povsod delovalo.
Na shieldu deluje bp
zmaga.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
To kar AppleTV dela je v bistvu boljše od pass trough. Ne zanaša se na reciver, da bo znal predvajati zvok, ampak poskrbi, da se bo predvajal v max kvaliteti, ki je na voljo. Če je prikopljen na stereo sistem bo predvajal stereo, tudi, če je izvor 7.1. Če imaš pa 7.1 sistem, bo pa predvalaj 7.1 preko LPCM.

Za mene je to super, saj pomeni, da mi ni treba menjati moje Yamahe, ki ne podpira True HD in DTS-MA, pa dobim enako kvaliteto zvoka.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Glede na vse prebrano, je Nvidia Shield še najboljši nakup. Zelo zmogljiva zadeva. Najraje bi imel HTPC, ampak bi se za podobno zmogljivi HTPC kot je Nvidia Shield, moral skeširati 500-600 EUR, kar je pa preveč.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.456
244
63
Za HTPC ki je namenjem predvajanju multimedijskih vsebin/streamanju, ne pa npr. igranju iger, ni potrebno zapraviti več kot 250€, pa imaš naslednjih 10 let mir. Če so igre tudi aktualne pa defenitivno Shield, ki defenitivno tudi je najboljši Android TV Box.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ali sploh lahko daš na kakšen TV box verzijo za Smart TV-je?

Se mi zdi, da daš na BOX-e lahko kvečjemu android app iz Play Stora, ki je namenjen tudi tablicam? Ali se motim?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ali sploh lahko daš na kakšen TV box verzijo za Smart TV-je?

Se mi zdi, da daš na BOX-e lahko kvečjemu android app iz Play Stora, ki je namenjen tudi tablicam? Ali se motim?

Lahko daš, če gre za box z Android TV in ne navadnim Androidom. Na Nvidia Shieldu deluje uradno, za Mi Box in druge bi bilo pa fino prej sprobat.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Mi Box (mednarodna verzija) ima pravi Android TV (tako kot Shield)... torej bi se načeloma moralo dati naložiti pravo verzijo EON-a (razen, če kako dodatno omejujejo).