Kateri medijski predvajalnik

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik danilo pravi:
Naročil sem Mecool M8S Pro+ - https://www.gearbest.com/tv-box/pp_656048.html, ker mi je prejšnji odpovedal med nevihto...

Bi pa rad dal gor samo KODI in EON...

lp
Kodi bo delal brez težav.... EON pa verjetno samo telefonska verzija. Ravno o takih primerih govorim, ko vsem odsvetujem poceni Android boxe. Dajte tisth par 10€ več in si kupite pravi Android TV.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tole je fajn opcija, ker gaming pada ne rabim. Kje pa se da kupiti "najceneje" tole opcijo? Oz. kje se bo dalo kupiti? Na njihovi web strani prodajajo USA, Canada pa še nekaj...
 
Nazadnje urejeno:

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
Ja, saj EON rabim samo tu in tam, da bom lahko nazaj pogledal kakšno zadevo, tako da me to ne bo motilo, KODI pa predvidevam da bo tudi deloval OK. Bom videl, kakšni bodo dodatni stroški, sem pa naročil EU Express...
smile-1.gif


lp
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če boš dal 150$+ si poglej tudi AppleTV. Glede na to da imaš ipad in iphone, se bo še najbolje integriral v ekosistem. Jaz imam gor plex, ki je nastavljen, da predvaja vse kar se najde na pašnikih. Netflix app obstaja. V kratkem bi naj prišel tudi amazon. Za Eon appa sicer ni, lahko pa preko air play-a predvajaš z ipada ali iphona. Enako za HBO Go.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Obstaja app MrMC, ki je v bistvu fork Kodi-ja, z določenimi omejitvami, da so ga spravili v appstore. Da se tudi side-loadat celega kodija, samo je malo bolj zapleten proces .

Imaš še pa druge appe. Infuse 4 in VLC na primer. Jaz sem zelo zadovoljen s plexom. Ne rabim nič več.
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Očitno so s Kodi 17 izboljšali podporo passthrough. Da ga lahko inštaliraš rabiš vsaj Android 5.0, veliko Minixov pa je na 4.x verzijah.

Hvala! Zgleda bom prodal Boxee Box in Minixa, pa kupil tale Xiaomi. Edino kar moti je, da daljinec nima plaY/pavza knofa.
confused-1.gif

JAz imam minix-a pa ima android 6.0.1 in imam KODI 17.4 naložen in deluje normalno.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Horhe pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Očitno so s Kodi 17 izboljšali podporo passthrough. Da ga lahko inštaliraš rabiš vsaj Android 5.0, veliko Minixov pa je na 4.x verzijah.

Hvala! Zgleda bom prodal Boxee Box in Minixa, pa kupil tale Xiaomi. Edino kar moti je, da daljinec nima plaY/pavza knofa.
confused-1.gif

JAz imam minix-a pa ima android 6.0.1 in imam KODI 17.4 naložen in deluje normalno.

Minixov je veliko... Mojega modela ziher nimas.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če imaš doma pretežno japkaste naprave, je definitvno za razmislit tudi o Apple TV. Imam Apple TV 4 in ga uporabljam predvsem za Plex, Apple Music in ostalo muziko iz telefona (ATV imam priklopljen na receiver), TV pa gledam kar preko AirPlaya (prej preko D3GO, sedaj preko EONa). Zadeva je pač integrirana v Applov ekosistem in imaš gor tudi slike iz iClouda, razna gesla lahko dokaj simpl vpisuješ s telefonom, itd. Kar se EONa tiče, ima Android TV prednost, ker obstaja native aplikacija in na rabiš telefona. Dela pa drugače EON preko AirPlaya super, ampak rabiš pač telefon/tablico za upravljanje. AirPlay je na sploh super tudi, če rabiš na hitro screen mirror ali kakšne fotke pokazat iz iPhone/iPada/Maca. Po mojih izkušnjaš iz tega vidika deluje boljše kot Chromecast. Je pa seda odvisno iz katere paltforme želiš zadeve uporabljat. Če imaš Androidni telefon, z AirPlayem ne moreš nič. Iz iOS lahko Chromecast še vedno uporabljaš za aplikacije, ki to omogočajo (npr. EON, Youtube, Plex, itd).

Poln Kodi se da sideloadat na Apple TV, vendar mislim, da je Apple veljavnost brezplačnih developer certifikatov, s katerim lahko podpišeš app, pred časom omejil iz 90 na 7 dni. Tako da, v kolikor nimaš možnosti zadeve podpisat s pravim dev certom, ki velja 1 leto, je to sideloadanje precej nepraktično, saj bi moral vsakih 7 dni app na novo podpisat in ponovno naložit. Meni to sicer ni problem, ker že nekaj časa uporabljam samo Plex. Drugače pa, kot so že durgi omenili, obstaja tudi fork z določenimi omejitvami (predvsem glede pluginov), ki je tudi v App Storeu. Kolikor vem pa precej ljudi raje uporablja kar Infuse ali VLC.

Drugače pa Apple TV dostikrat vzamem tudi na dopust, če drugega ne imamo za glasbo vrtet (Apple Music direktno na ATV ali pa iz telefona preko AirPlaya). Smo pa večkrat na ta način gledali tudi TV iz tujine tako, da sem na telefonu zalaufal VPN do doma in potem iz D3GO streamal na ATV preko AirPlaya. Morem še sprobat, kako je s tem pri EONu, ker je stream pri D3GO dejansko letel direktno na ATV mimo VPNja in je vseeno delalo, ker so geolokacijo čekirali samo na nivoju appa.

Tako, da v kolikor uporabljaš različne naprave ali sta ti native EON in Kodi zelo pomembna, je še vedno Nvidia Shield boljša izbira, sicer pa razmisli o Apple TV.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Infuse zna dekodirat TrueHD ali DTS MA in ga brezizugbno predvajat kot večkanalni LPCM zvok prek HDMI. Passthrough za TrueHD in DTS MA pa kolikor vem, res ne deluje v noben appu (posledično je tudi Dolby Atmos, kjer imaš object based audio NO-GO).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če ti je passthrough DTS-MA in TrueHD must, potem bodi pozoren tudi pri drugih playerjih. Na Nvidia Shieldu se kolikor vem da zrihtat, vsekakor pa rajei prej dobro prever. Sem bil kar presenečen, ko sem dve leti nazaj ugotovil, da na novem Sonyu z Android TV za 2k€ nikakor ne dela passthrough za DTS-MA in TrueHD, medtem ko na 5 let starem popcorn playerju to deluje BP. No preko HDMI ARC še zdaj ne vem, če obstaja kakšna rešitev, ampak tudi na zunanjih playerjih takrat ni povsod delovalo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Pa če vam pravim, na htpc dela vse, ni cele znanosti zadaj kot si jo gori opisal za usposobit osnovne stvari na apple tv. Htpc je tu kot apple pred mnogimi leti, it just works
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik header pravi:
Meni deluje passthrough DTS-MA in TrueHD na H96 pro+ (KODI) preko optičnega kabla bp.
DTS-MA in TrueHD passthrough preko S/PDIF optike ne deluje niti v teoriji, ker enostavno ni dovolj pasovne širine.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Ali ga potem KODI oz. ojačevalec spremeni/konvertira v kaj drugega?
Ker zvok, ki ga dobim sigurno ni stereo.