Kateri medijski predvajalnik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Se komu sanja, koliko bi prišel en homemade HTPC (windows), da bi bil lahko prebavil vse kar mu vržeš? Pa da lahko enostavno menjaš npr. komponente čez 5 let, ko bi rabil upgrade...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
250-300€.
Če imaš večjo kišto te ceneje pride napajalnik in večjo izbiro matičnih. Če iščeš malo ohišje si pa omejen na micro in miniATX plate. Pa pri majhnih ohišjih rabiš tudi sfx ali tfx velikost napajalnika, ki so dražji od ATX. Od ohišja je tudi odvisen velikost hladilnika (valda ne daš tega glasnega, kateri pride zraven).
Za htpc je dovolj 4 GB RAM in Pentium. Recimo za kodi. Pa grafična je že integrirana dovolj.
Če bi pa špile igral pa ni omejitve v ceni odvisno od želja.

Tako imam jaz, ohišje sem pa sam naredil.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Lahko je npr. Micro ATX.

Igric ne bom igral, bolj mi je pomemben zvok, ker bo uporabljen tudi za priklop na AV RECEIVER.

Hvala, bom malo pobrskal, pa sestavil kak seznam komponent, pa javim.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Morda bo komu pomagalo in si bo prihranil kakšno uro iskanja rešitve
smile-1.gif
: na V88 sem nadgradil Kodija 16 na 17-ko. Povsod je pisalo, da greš v Play in daš posodobi, ki pa ni prijel. Potem sem potegnil dol apk in isto namestitev ni bila uspešna. Dejansko moraš odinštalirat serijski Kodi 16 in potem gre inštalacija preko Google Playa normalno čez. Zakaj? Baje je ta serijski "prilagojen" s strani proizvajalca in zato posodobitev ne deluje, če je gor ta verzija.
Dodatke in nastavitve je seveda potem potrebno na novo namestit.

Pa ti dela kodi 17 gladko?
Ker ravno ta "prilagojena" RKMC verzija bi naj izkoriščala strojno pospeševanje...
Dobi se jo sicer tukaj: https://github.com/JamesLinEngineer/RKMC/tree/Jarvis/RKMC-Build
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Po mojem je to "fail",ker sem ugotovil da nadgrajevanje kot smo ga bili vajeni pred 10,15 ali 20 leti. ne gre več, zdaj se skoraj vse zamenja na 2 leti in ni več nič kompatibilno. Vsaj takšne imam izkušnje v službi.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.450
243
63
Pri HTPCju neko nadgrajevanje niti ni toliko nujno. Sam sem nekaj leti nabavil rabljen srednje zmogljiv HTPC z i3 cpujem za 180€. Še danes vse deluje tip top, le SSD sem vmes dodal. Sicer pa se sisteme lahko tudi še danes kar nekaj časa nadgrajuje a ne v trgovini pač pa na Bolhi. ;-)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Po mojem je to "fail",ker sem ugotovil da nadgrajevanje kot smo ga bili vajeni pred 10,15 ali 20 leti. ne gre več, zdaj se skoraj vse zamenja na 2 leti in ni več nič kompatibilno. Vsaj takšne imam izkušnje v službi.

Kul. Potem je bolje dati kakšen EUR več pa imaš mir 5 let.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
jaz mam ION 330HT in dela kodi v hd brez problema.
pa je zadeva stara 10 let.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.450
243
63
ynos: za HTPC nima smisla vlagat preveč, sploh če se ne bo gejmalo, kar nima smisla, za to kupiš raje konzolo. Pomembno je da imaš dobro ohišje,ki je tiho, dobro zračeno, tih napajalnik, kakšen Intel i3 je vrh glave za leta in leta, 4GB RAM taktudi, najmanjši SSD ... Za 300€ dobiš super HTPC za naslednjih 10 let.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
ynos: za HTPC nima smisla vlagat preveč, sploh če se ne bo gejmalo, kar nima smisla, za to kupiš raje konzolo. Pomembno je da imaš dobro ohišje,ki je tiho, dobro zračeno, tih napajalnik, kakšen Intel i3 je vrh glave za leta in leta, 4GB RAM taktudi, najmanjši SSD ... Za 300€ dobiš super HTPC za naslednjih 10 let.

Tenks. i3 bo torej dovolj za gladko prebavljanje 4k (50GB+) filmov?
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Malo morgen. Na PC z i3 (6100) , 4gb ram in Plex-om brejka prI transcodingu filma z 20gb in več. Laptop z i7 (2630qm) je sicer malo bolje, ampak po 10 minutah ga prav tako začne brejkati.

Za nemoten transcoding 4k filmov glej za varianto i5 ali i7 v povezavi z 8 gb rama.

Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
ynos: za HTPC nima smisla vlagat preveč, sploh če se ne bo gejmalo, kar nima smisla, za to kupiš raje konzolo. Pomembno je da imaš dobro ohišje,ki je tiho, dobro zračeno, tih napajalnik, kakšen Intel i3 je vrh glave za leta in leta, 4GB RAM taktudi, najmanjši SSD ... Za 300€ dobiš super HTPC za naslednjih 10 let.

Tenks. i3 bo torej dovolj za gladko prebavljanje 4k (50GB+) filmov?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če vzameš zadnjo generacijo (Kaby Lake), ki ima podpo za strojno dekodiranje 4k HEVC, bi bil tudi Pentium vredu. Samo rabiš predvajalnik, ki to podpira.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mogoče malo butasto vprašanje. Kaj pa rabi HTPC, da uspešno posreduje vse audio signale na receiver. Torej, da bo receiver zaznal dejansko DTS HD MA, True HD in podobno? Zdajšnji android HTPCji imajo vsi s tem težave npr..
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ustrezen software, ki to zna narediti. In HW, ki to omogoča, Npr. vsaj HDMI 1.3. Samo to naj ne bi smelo biti problem, ker sedaj imajo že večinoma hdmi 2.0
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Če vzameš zadnjo generacijo (Kaby Lake), ki ima podpo za strojno dekodiranje 4k HEVC, bi bil tudi Pentium vredu. Samo rabiš predvajalnik, ki to podpira.
Točno tako! Še dobro da ni privlekel "10 let" star i7...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Nič se ne zatika zaenkrat, res pa ne gledam 4K filmov, do 1080ke še pridem
wink-1.gif
.
Je pa prehod med meniji malenkost počasnejši kot pri 16ki, ampak je za preživet.

Kako pa sploh to inštaliram? A enostavne apk datoteke se ne da dobit? Ker kolikor sem gledal, so neke čudne datoteke v mapah. Pa 17ke ne vidim nikjer. Samo za 16ko piše.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Če pa preveriš spletne trgovine, vidiš da še na debelo odprodajajo Haswell, kaj šele skylake. Tako bi nekdo nepodučen prebral tale forum šel po najcenejšo i3, ki bi jo našel na spletu in bil zelo razočaran.

Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Če vzameš zadnjo generacijo (Kaby Lake), ki ima podpo za strojno dekodiranje 4k HEVC, bi bil tudi Pentium vredu. Samo rabiš predvajalnik, ki to podpira.
Točno tako! Še dobro da ni privlekel "10 let" star i7...