Kateri LED TV

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Ne iščem plazme :/. Zanima me glede tistega, ki sem ga zalepil gor, če je v redu ker imam zdaj na ibziro 4 kose in kot sem prebral bi naj bi ta 6500 najboljši. Zanima me tudi kako je s tem ali se ga da lahko na steno ali to ni možno??
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
To sem zase spraševal.
tongue-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Se čisto strinjam glede velikosti TV. Ekrane imamo razne 24'' in jih gledamo na pol metra, potem bi pa nekdo čez dnevno gledal metrski ekran. Če bi velikost monitorja preračunal v TV, bi moral biti vsaj 3m diagonale, da bi bilo tisto pravo doživetje.

Zato mi tudi ni jasno kako lahko kdo reče, da ne hodi v kino, ker ima doma enako vzdušje. No mogoče nekdo z zelo dobrim projektorjem, ne pa s 150cm TV
tongue-1.gif
Mogoče zato, ker imam doma celo veliko boljšo sliko kot to žalost v koloseju?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik KendrickLamar pravi:
Mi lahko nekdo še pove kje se vidi recimo ko gledam tehnične podrobnosti, kje bi se lahko videlo ali TV podpira recimo blu ray mvk datoteke in ali bi podnapisi delovali nemoteno. Zanima me zaradi tega ker bi rad gledal blu ray filme z najboljšo kvaliteto tako da bi podnapisi delala nemoteno aja seveda bi pa to vse gledal preko HDMI kabla da ne bo pomote. Torej če kdo ve kje bi se to dalo razbrati lepo prosim....
blu ray niso mkv datoteke. Blu ray so mislim, da m2ts datoteke.
Za podnapise pa ti more podpirati srt format (dostikrat, ga moraš dati pod istim imenom kot film, le končnica je namesto recimo mkv-ja, .srt).
Najbolje, da kupiš bluray predvajalnik oz player, vse ostalo je približek.

Jaz sem vzel samsungov LCD zaradi podpore formatov, kar je bila dobra odločitev a mi je zelo žal, da nisem za isti denar vzel večjo Panasonicovo plazmo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Se čisto strinjam glede velikosti TV. Ekrane imamo razne 24'' in jih gledamo na pol metra, potem bi pa nekdo čez dnevno gledal metrski ekran. Če bi velikost monitorja preračunal v TV, bi moral biti vsaj 3m diagonale, da bi bilo tisto pravo doživetje.

Zato mi tudi ni jasno kako lahko kdo reče, da ne hodi v kino, ker ima doma enako vzdušje. No mogoče nekdo z zelo dobrim projektorjem, ne pa s 150cm TV
tongue-1.gif
Mogoče zato, ker imam doma celo veliko boljšo sliko kot to žalost v koloseju?

Zato pa se hodi v Cineplexx
wink-1.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Doma imam Panasonic 32, Lg 42 in Samsung 32 inč. Najlepšo sliko ima panasonic. Lg vs Samsung... hmm odvisno od modela. Pojdi v trgovino in poglej. Za blue ray imata oba super sliko, razlike so pri slabši ločljivosti, kjer je samsung malo boljši. Filme rolam z dokupljenimi playerji (WD), ki so v mreži.
Aja pa izogni se Media marketa, ker sem imel probleme z njimi pri uveljavljanju garancije.
Dobre izkušnje imam z bigbang in mojtv.com
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.461
244
63
Če želiš najbolj naravno in mehko sliko - SONY

Če želiš najboljšo multimedijsko podporo in nabor funkcij - SAMSUNG

Če želiš kompromis med A in B - PANASONIC
 

SUSI26

Zelenc'
25. jan 2014
5
0
1
Zdravo, tudi sam nameravam v bližnji prihodnosti kupiti televizor zanima me predvsem lepa slika in pa da bo znal brati bluray iz USB. Po nekaj brskanja sem dobil tele dva modela ki sta cenovno identična in me zanima kaj je sploh razlika med njima razen da ima prvi 200 hz prvi pa 100 hz. Kaj se mi bolj splača? Imate morda še druge predloge iščem pa tv 46palcev, cena pa tam do 550. Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore in vas pozdravljam.

http://www.cyberport.de/samsung-serie-6-fernseher-ue46f6170-7910-9GA_1134.html

http://www.cyberport.de/samsung-fernseher-serie-6-ue46f6270-silber-7910-9G9_1134.html
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mal pod ceno oz na začetku opisa imaš z rdeče napisano " Details zur Energieeffizienz" To klikni pri obeh tv-jih, daj si oba okna en zrven druzga, pa boš videl razlike;)
na hitro sem opazil razliko v porabi, hercih in število hdmi vhodov...
 

Miles

Zelenc'
16. sep 2011
14
0
1
Tudi jaz kupujem en nov TV. Kaj pravite na samsung 42f5000? npr. mimovrste
Ne rabim nekih smart opcij, samo čim več za čim manj denarja. Po ocenah sodeč je to kar dober nakup, ne vem pa kakšna je slika. Bi se mi bolj splačalo vzeti manjšega pa s hitrejšim osveževanjem?
Razdalja do tv je sicer cca 3m, prej še več, tako da bi bil manjši hitro premajhen...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ta model je menda super,vsaj kar se bral teste po netu. Pred pol leta ga ni bilo za dobiti (velikost 39"), drugače bi sigurno vzel ta model.
 

Miles

Zelenc'
16. sep 2011
14
0
1
Ja, sem tudi jaz bral v glavnem same pozitivne stvari. Pa je dovolj teh 100 Hz CMR oz. 50 Hz resničnih ali se to na tako velikem zaslonu vidi?