Kateri LED TV

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Torej kot je razvidno že iz naslova, se ne morem odločiti kateri tv bi vzel. izbiram pa med tema dvema:

http://www.mimovrste.com/artikel/1350250218/led-lcd-tv-sprejemnik-philips-47pfl6008k-12-3d#tech

http://www.mimovrste.com/artikel/1350260926/led-lcd-tv-sprejemnik-sony-kdl-42w805a-3d#tech

Na tv-je se skoraj ne spoznam vendar mislim, da sta ta 2 najboljša v tem rangu. Nekako že celi mesec premišljujem katerega izbrati. Katerega bi mi vi raje priporočili sonya (ki je meni sicer ljubši ali philipsa) prosim, da mi nekdo ki se na to spozna svetuje in mi tudi utemelji zakaj bi izbral enega oziroma drugega? Zelo bi bil hvaležen za pomoč. Aja pa še to tv se bo uporabljal zgolj in samo za filme...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hjoj Philips, sranje na kubik... Na dolg seznam stvari, ki ne delajo v redu, lahko od danes dodam še to, da pri filmih iz USB ne moreš izbrat jezika
bonk.gif
Najraje bi ga prodal, požrl 200€ minusa in kupil nekaj drugega.

Tak da še posebej za tebe, ki boš gledal samo filme, ti Philipsa toplo odsvetujem. Samsung s predvajanjem filmov nima nobenih težav, nudi tudi kar precej možnosti (recimo premikanje podnapisov naprej-nazaj), o katerih se mojstrom pri Philipsu niti sanja ne
tongue-1.gif


Kak je s Sonyjem pa naj kdo drug napiše.
 

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Velikost je 42 nič več nič manj. Tv bi uporabljal samo za gledanje blu ray filmov tako da upam, da mi boste pomagali da vendarle izberem tv kot se spodobi. Cena je max 800€ niti centa več ne dam. Že tako sem suh z denarjem...

 
Nazadnje urejeno:

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Ne sej to je bil mišlen 42 samo ta model sem zalepu gor, ker ga nisem našel v 42. Morda, če si kdo lasti sonya W8, da malo pove kako je z njim zadovoljen itd?
 
Nazadnje urejeno:

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Glede na napisano ti močno svetujem da se izogneš Sonyu in Philipsu saj nista namenjena gledanju bluray filmov iz usb ključa saj imata zakodiran sistem in zato ne pustita gledanja mkv formata. Ostaneta ti dva proizvajalca ki to dovolita. Lg in Samsung, s tem da menim da je na Samsungu lepša slika in dosti boljši vmesnik. Samsung ti bo predvaju vse žive formate, pa še dosti poceni je glede na konkurenco.
Svetujem ti da se zapelješ do Media Marketa, ima kar dobre cene za samsung, nekatere modele tudi do 200€ ceneje kot pa npr. Big Bang.
Naprimer kaj takega ti priporočam in boš še prišparal nekaj € za nakup hišnega kina

http://www.mediamarket.si/ads/tv_sprejemniki/samsung_ue42f5570_led_tv_id_1994.html
 

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Citat:
Uporabnik Punisher7543 pravi:
Glede na napisano ti močno svetujem da se izogneš Sonyu in Philipsu saj nista namenjena gledanju bluray filmov iz usb ključa saj imata zakodiran sistem in zato ne pustita gledanja mkv formata. Ostaneta ti dva proizvajalca ki to dovolita. Lg in Samsung, s tem da menim da je na Samsungu lepša slika in dosti boljši vmesnik. Samsung ti bo predvaju vse žive formate, pa še dosti poceni je glede na konkurenco.
Svetujem ti da se zapelješ do Media Marketa, ima kar dobre cene za samsung, nekatere modele tudi do 200€ ceneje kot pa npr. Big Bang.
Naprimer kaj takega ti priporočam in boš še prišparal nekaj € za nakup hišnega kina

http://www.mediamarket.si/ads/tv_sprejemniki/samsung_ue42f5570_led_tv_id_1994.html

Zdaj pa sploh ne vem kaj naj vzamem :/ . Na drugih forumih so rekli da je sony v redu tako da res ne vem kako in kaj...
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Ne želim povzdigovati neko znamko, vendar sem zadnja leta pristaš Samsunga, saj razno zaradi velikega gledanja filmov, ni druge izbire na trgu. Sony je vredu glede slike, vendar je zelo zaprt sistem in se ne da gledati iz diska/usb. Lahko pa vzameš sony in potem naknadno kupiš Hd predvajalnik npr. Xtreamer na katerega lahko potem priklopiš disk in gledaš film. S tem da se mi zdi malo butasti dajati 200€ za dodatno napravo, če pa lahko kupiš Tv ki ima to že vgrajeno. Opomnil bi te morda samo še na velikost. Če nisi ravno omejen z prostorom, bi ti raje priporočal vzeti 46" ali morda celo 50" saj kaj kmalu postane premajhna, ko se jo navadiš
Xtreamer
http://www.xtreamer.si/products/xtreamer-prodigy-black/
Samsung 46" (top zadeva)
http://www.mediamarket.si/ads/tv_sprejemniki/samsung_ue46f6500_3d_led_tv_id_1889.html
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Ko sem se jaz lani odločal za tv sem po vsem videnem izbor zožil na Samsung in LG. Na koncu sem se odločil za LG ker mi pasivni 3D bolj odgovarja kot aktivni. Do danes mi še ni žal. Preko usb vhoda prebere vse (se mi še ni zgodilo da česa nebi predvaju). Tud slika je ok.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
pa saj ne vem kaj naj napišem, saj sem svoj pogled na temo že mnogokrat v ta forum
vsak samo svojo temo odpre... in nič kaj dosti ne prebere sosednjih tem

zame obstaja le plazma
ostalo mojim očem in glavi ne gre

Panasonic ST60 je nekako optimum v tem letniku pomoje. Je sicer brez THX, a THX ni toliko vreden kot je VT serija držja sploh pri modelih pod 55" se to ne pozna.

naslednja stvar, ki jo morda velja ponoviti je razdalja gledanja
če gre za HD vsebine, ko si dlje kot dolčina diagonale *1.6 ne razločiš več detajlov
ekran z diagonalo 100cm bi torej moral gledat z razdalje cca. 1.5m

skratka 42" ekran ti bo čez par tenov premajhen

Le zakaj smo kot otroci rinili v CRT ekrane. Starši pa so nas stran vlekli. Preprosto smo želeli na razdaljo na kateri nam je bila slika naravno velika.

nenazadnje niso večji ekrani kar tako slučajno nesorazmerno dražji ker so večji
dejstvo je da so optimalnejši za človekovo dojemanje slike in to dela povpraševanje ter proizvajalcem in trgovini omogoča bolj ali manj nesorazmeren dvig cen
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Se čisto strinjam glede velikosti TV. Ekrane imamo razne 24'' in jih gledamo na pol metra, potem bi pa nekdo čez dnevno gledal metrski ekran. Če bi velikost monitorja preračunal v TV, bi moral biti vsaj 3m diagonale, da bi bilo tisto pravo doživetje.

Zato mi tudi ni jasno kako lahko kdo reče, da ne hodi v kino, ker ima doma enako vzdušje. No mogoče nekdo z zelo dobrim projektorjem, ne pa s 150cm TV
tongue-1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.461
244
63
Kakorkoli obrnemo, Panasonic plazma ima res daleč najbolj naravno in mehko sliko, posledično najmanj utrujajočo za oči. Samsung meni osebno ne potegne zaradi presaturiranih barv, premočnih kontrastov in nenaravne slike. Sony W905 mi je še najboljši kompromis LED tehnologije in naravne slike, je pa res da se mu Samsung F8000 nekoliko približa. S pravimi nastavitvami ...

KendrickLamar:

Razmisli še o Panasonic modelu ET60 (led), ki ponuja res odlično razmerje med ceno in kvaliteto:
http://www.kajkupiti.si/panasonic-tx-l47et60-led-tv

Tudi Samsung F6400 je vreden omembe, saj dobiš za 660€ odličen 46" TV ...

Sicer pa med Sony in Philips absolutno Sony!

 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.816
1.317
113
123
Če kupuje predvsem zaradi gledanja filmov potem samsung, pa še dodaten bombonček ima da lahko programe sortiraš kar na računalniku - samsung channel editor klik
wink-1.gif
 

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Mi lahko nekdo še pove kje se vidi recimo ko gledam tehnične podrobnosti, kje bi se lahko videlo ali TV podpira recimo blu ray mvk datoteke in ali bi podnapisi delovali nemoteno. Zanima me zaradi tega ker bi rad gledal blu ray filme z najboljšo kvaliteto tako da bi podnapisi delala nemoteno aja seveda bi pa to vse gledal preko HDMI kabla da ne bo pomote. Torej če kdo ve kje bi se to dalo razbrati lepo prosim....
 

KendrickLamar

Pripravnik
17. dec 2013
43
0
6
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Kakorkoli obrnemo, Panasonic plazma ima res daleč najbolj naravno in mehko sliko, posledično najmanj utrujajočo za oči. Samsung meni osebno ne potegne zaradi presaturiranih barv, premočnih kontrastov in nenaravne slike. Sony W905 mi je še najboljši kompromis LED tehnologije in naravne slike, je pa res da se mu Samsung F8000 nekoliko približa. S pravimi nastavitvami ...

KendrickLamar:

Razmisli še o Panasonic modelu ET60 (led), ki ponuja res odlično razmerje med ceno in kvaliteto:
http://www.kajkupiti.si/panasonic-tx-l47et60-led-tv

Tudi Samsung F6400 je vreden omembe, saj dobiš za 660€ odličen 46" TV ...

Sicer pa med Sony in Philips absolutno Sony!

Kje si pa ti našel tako poceni samsunga F6400 47 za samo 660€?? LINK če se da dobiti.