kateri lcd

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
no 10 let star katndi tv se počasi poslavlja.začel je mešat barve izgubljati zvok.končno imam razlog da ga zamenjam z novo tehnologijo.za firme že vem al bo LG,phillips ali samsung drugega ne pride v poštev.nekako sem se odločil na podlagi tega ker le te tri firme izdelujo panele za vse znamke sveta.
nekako so mi padli v oči teli trije modeli.kolk je kej ambi light uporaben??vsi so 37 inčni
http://www.mimovrste.com/artikel/1350073827/lcd-tv-sprejemnik-samsung-le-37r81

http://www.mimovrste.com/artikel/1350101415/lcd-tv-sprejemnik-philips-37pfl7603

http://www.mimovrste.com/artikel/1350076628/lcd-tv-sprejemnik-lg-37ly95
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
jaz sem nabavil Philipsa (sicer model 9xxx) - vizuelno je pa identičen tejle 7xxx.

In če bi se še enkrat odločal bi definitivno spet izbral istega...ker dobesedno uživam od gledanju! (ambilight je pa samo pika na i...in ko ga enkrat imaš se ti zdi da brez njega sploh ne gre
evil.gif
)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
mašna steni montiranega??
ker jaz imam dnevni regal pa bi ga imel kar na podstavku.ambilight vseeno pride do izraza.če prav zastopim ambilight je tako da če jena tvju recimo morje se ozadje(stena) ofarba na modro??
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
ne noter v regalu je, tako da ambilight ne pride toliko do izraza kot bi lahko, pa vseeno mi je všeč, ker ne rabim kake druge lučke zraven za gledanje (svetloba pa se seveda prilagaja dogajanju na TV-ju!).

Jakost svetlobe se prilagaja sliki (svetla slika, močneje sveti, in obratno)...barva se prilagaja barvnim odtenkom (različno za levo in desno stran)....torej plava slika, plavo zadje, rdeča slika rdeče ozadje...itd.

Lahko pa imaš vklopljem ambilight tudi ob ugasjenem tv-.ju (npr. vijolčno oz. rdečo...za posebne priliožnosti
evil.gif
...pač nastaviš barvni odtenek - ustvairš ambient, glede na situacijo...ki o potrebuješ)..je pa res da če bi imel zadevo na steni bi res prišla do izraza (samo jaz zaradi TV-ja nisem imel namena razštelati celotne dnevne).

Se pa da prilagajati dinamiko osvetlitve (sepravi kako osvetlitev 'lovi' barvne odtenke na TV-ju...zmerno, dinamično,..).

Sicer se ne vidi dobro ambilight...vidiš pa, kje je pozicioniran TV:
452291-PICT7614.jpg
 

Priponke

  • 452291-PICT7614.jpg
    452291-PICT7614.jpg
    56,5 KB · Ogledi: 215

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.943
5.024
113
Moj glas gre h Philipsu.

Avtoformat pri Philipsu tukaj dobro opravlja svojo nalogo. Odreže emblem, a ne odreže podnapisov, ki so recimo v črnini.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
vseeno.razen 3 izdelovalcev lcd panelov me ostalo ne zanima.čeprav somi toshibe tudi simpatične.verjetno bo res kar phillips padel
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
ksz

Da uporabim kar to temo. Tudi meni se stara tv poslavlja, zato počasi ogledujem za novimi - predvsem lcd tvji, ki jih bi lahko priklopil na računalnik in občasno uporabljal tudi kot monitor. TV sprejemnik naj ne bi bil večji od 26 palcev (lepo bi bilo, da ima vse kar imajo veliki
grims-1.gif
), zato me zanima kaj priporočate. Nekaj časa sem celo razmišljal o nakupu monitorja s tv tunerjem, a dejansko ne vem katera opcija je boljša.
 

ant

Pripravnik
samo res čist zgrešeno razmišljaš: panele ima npr. ena dobra firma iste kot ena neznana, saj kot si že rekel samo nekaj firm na svetu izdeluje te panele. pri lcd tv je najpomembnejša tehnologija, ki je vgrajena v tv, torej procesorji, razne tehnologije ipd.

seveda je philips super tv, ampak težko pa rečeš, da je sony zaradi tega, ker ne izdeluje svoje panele kaj slabši. in serija w4000 je res dobra izbira.
 

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Odlična izbira. Prav tako tudi seriji V nič ne manjka.
Išem tale Sony-ev model: KDL-37V4500, zaenkrat ga še v nobeni trgovini nisem videl, tudi če vprašam po tem modelu me samo čudno gledajo. Ali je res taka exotika ali je celo za kupit? Ima kdo kakšne izkušnje?
 
Nazadnje urejeno: