Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Očitno vsem, samo si noben ne upa nič naredit, da bi se ga odstranilo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Očitno vsem, samo si noben ne upa nič naredit, da bi se ga odstranilo.
Stanislav Krivec vodi kot prekrškovni organ vse te postopke, ki so bili uvedeni na podlagi anonimnih prijav (vsaj tako zatrjuje dotični). Tudi lani je bilo kar precej takih.
Možnost je tudi, da s kakim fake profilom vohlja po facebook skupinah. :)
 

Dronar

Zelenc'
23. jan 2021
6
13
3
Mali apdejt... postopek o prekršku zoper mene je bil po par dneh ustavljen. Zelo hitro in korektno.

Drugače pa jaz osebno mislim, da gospod Krivec samo opravlja svoje delo za katerega je postavljen in plačan. Če dobi prijavo, kakršno koli pač, jo po uradni dolžnosti mora preveriti in jo tudi je. Ne verjamem, da on samoiniciativno vohlja naokoli in sproža postopke, sploh ker sem že od parih slišal, da je vredu gospod. Po moje te prijave anonimno sprožajo določeni dronarji in ne zunanja javnost. Le ta ne teži kako si ti letel in slikal, nje ne briga, ona samo uživa v lepih posnetkih. Znotraj dronarskih vrst imamo tožibabe, ki žnarajo za vsak drek.

Lep pozdrav vsem!

Aljoša
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kar nekaj časa spremljam dron sceno. Ne bi direktno z prstom pokazal na dotično osebo, ker ga najdem skoraj povsod prisotnega.
Podal bom le njegove besede, katere je javno izrekel v enem svojem nastopu.
” Dron je dron, kateri mora biti v rokah izkušenega pilota, kateri ima licenco tudi za upravljanje letal in zaradi specifike, stabilnosti, delovanja ima vzletno težo minimalno 10 kg. Vse ostalo je igrača in bi moralo v zrak le v dnevni sobi“

Cisto prav! Dron bi imel lahko na tem forumu samo VanZ!
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Mali apdejt... postopek o prekršku zoper mene je bil po par dneh ustavljen. Zelo hitro in korektno.

Drugače pa jaz osebno mislim, da gospod Krivec samo opravlja svoje delo za katerega je postavljen in plačan. Če dobi prijavo, kakršno koli pač, jo po uradni dolžnosti mora preveriti in jo tudi je. Ne verjamem, da on samoiniciativno vohlja naokoli in sproža postopke, sploh ker sem že od parih slišal, da je vredu gospod. Po moje te prijave anonimno sprožajo določeni dronarji in ne zunanja javnost. Le ta ne teži kako si ti letel in slikal, nje ne briga, ona samo uživa v lepih posnetkih. Znotraj dronarskih vrst imamo tožibabe, ki žnarajo za vsak drek.

Lep pozdrav vsem!

Aljoša
Super, da je postopek ustavljen zoper tebe. Ampak razlog za to je, da niso uspeli najti storilca prekrska in ne da prekrsek ni bil storjen.
Glede g. Krivca. On po ZP res mora odreagirati na prijavo. Postopek bi pa moral ze ustaviti takoj, saj taksna fotografija na FB ni noben dokaz, prav tako prijavitelj ni prica. Da se mora domnevni krsitelj izjasniti o dejstvih in okoliscinah o taki banalni stvari, je korak predalec in nepotrebno delo ter obremenitev za ljudi v postopku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33 in XXXL

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Super, da je postopek ustavljen zoper tebe. Ampak razlog za to je, da niso uspeli najti storilca prekrska in ne da prekrsek ni bil storjen.
Glede g. Krivca. On po ZP res mora odreagirati na prijavo. Postopek bi pa moral ze ustaviti takoj, saj taksna fotografija na FB ni noben dokaz, prav tako prijavitelj ni prica. Da se mora domnevni krsitelj izjasniti o dejstvih in okoliscinah o taki banalni stvari, je korak predalec in nepotrebno delo ter obremenitev za ljudi v postopku.

Tako je. Na tisti FB skupini sem zasledil še vsaj 5 takih postopkov tega Krivca. Bom počakal še enega, potem pa o tem maltretiranju obvestim ustrezne organe.
 
Nazadnje urejeno:

Brp500

Pripravnik
15. jul 2016
86
33
18
G Krivec je najmanj kriv. On mora obravnavati prijavo po službeni dolžnosti.
Bolj je moteč faktor ta, kateri prijavlja
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
G Krivec je najmanj kriv. On mora obravnavati prijavo po službeni dolžnosti.
Bolj je moteč faktor ta, kateri prijavlja
Odreagirat mora ampak lahko ustavi postopek takoj. Kot sem napisal fografija ni noben dokaz, prijavitelj pa ni prica. Ce bi bil prijavitelj prica potem bi krivec imel temelj za izvedbo postopka in bil bilo smiselno pridobit izjavo krsitelja. V nasprotnem primeru popolna banalnost, krivec pa s tem ovaduhe samo vzpodbuja
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Odreagirat mora ampak lahko ustavi postopek takoj. Kot sem napisal fografija ni noben dokaz, prijavitelj pa ni prica. Ce bi bil prijavitelj prica potem bi krivec imel temelj za izvedbo postopka in bil bilo smiselno pridobit izjavo krsitelja. V nasprotnem primeru popolna banalnost, krivec pa s tem ovaduhe samo vzpodbuja
Fotografija ni in ne more biti dokaz, kajti zelo enostavno se jo ''priredi''... ampak čim začneš fotografijo ''zagovarjati'', si pač sam priznal napako, samo poskušaš obrazložiti, kako je prišlo do nje... Enako, kot policist, ki zaradi prijave pride na kraj nekega dogodka, ki se je ža zaključil, le-tega lahko očita, ampak dokazati ga je pa bolj težko (če prijavitelj ne bo šel za pričo)... če pa začneš ta dogodek zagovarjati, si ga pač posredno že priznal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
A lahko kdo svetuje kaj nabaviti za popolnega začetnika, tam do 150€ max. Pa prosim ne kot že stotič odgovor, kupi dji mini in ga potem prodaj.
Nekaj pod 249g, kar je kot razumem iz debat, meja za izpit in podobne zadeve. Gledam eachine EX5 na banggoodu, ta še velja EU Priority Line iz Kitajske brez carine in dajatev?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
A lahko kdo svetuje kaj nabaviti za popolnega začetnika, tam do 150€ max. Pa prosim ne kot že stotič odgovor, kupi dji mini in ga potem prodaj.
Nekaj pod 249g, kar je kot razumem iz debat, meja za izpit in podobne zadeve. Gledam eachine EX5 na banggoodu, ta še velja EU Priority Line iz Kitajske brez carine in dajatev?
Že stotič... karkoli boš poceni kupil, bo za brenčanje okoli hiše, ker smo danes navajeni dobrih in lepih slik že in naših telefonov, bodo s poceni dronom kot slikane s krompirjem.
Najceneje bo, če greš z nekom, ki dober dron ima, ga prosiš, da ti ga zaupa za en krog, narediš par posnetkov, ter si to ogledaš doma na računalniku. Sem bil pred isto dilemo, 3-4 leta nazaj, en dron za 100€, da obesim gor GoPro kamero, ki sem jo že imel... potem ugotoviš, da za ta denar ni gimbal-a, da s kamero ne moreš upravljati, se pravi niti ne veš, kaj slikaš, itd... pa smo bili že na 300+, kjer se boljša roba začne... na koncu je šel pa jurček, za takrat precej svežega Mavic Pro... Če bi danes kupoval, bi bil verjetno Mini2...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Že stotič... karkoli boš poceni kupil, bo za brenčanje okoli hiše, ker smo danes navajeni dobrih in lepih slik že in naših telefonov, bodo s poceni dronom kot slikane s krompirjem.
Najceneje bo, če greš z nekom, ki dober dron ima, ga prosiš, da ti ga zaupa za en krog, narediš par posnetkov, ter si to ogledaš doma na računalniku. Sem bil pred isto dilemo, 3-4 leta nazaj, en dron za 100€, da obesim gor GoPro kamero, ki sem jo že imel... potem ugotoviš, da za ta denar ni gimbal-a, da s kamero ne moreš upravljati, se pravi niti ne veš, kaj slikaš, itd... pa smo bili že na 300+, kjer se boljša roba začne... na koncu je šel pa jurček, za takrat precej svežega Mavic Pro... Če bi danes kupoval, bi bil verjetno Mini2...
Tudi jaz se pridružujem tvojemu mnenju. Če finančno ne zmoreš, kupi rabljenega DJI Mavic mini iz oglasov, sicer pa DJI Mini 2 FMC. Npr. zanjga daš
599.90€ (Prosi še za kak popust - ga boš dobil)


Čez eno leto ga komot prodaš za 499 EUR. :)

Nekako drži ceno kot Golfi. :)
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Že stotič... karkoli boš poceni kupil, bo za brenčanje okoli hiše, ker smo danes navajeni dobrih in lepih slik že in naših telefonov, bodo s poceni dronom kot slikane s krompirjem.
Najceneje bo, če greš z nekom, ki dober dron ima, ga prosiš, da ti ga zaupa za en krog, narediš par posnetkov, ter si to ogledaš doma na računalniku. Sem bil pred isto dilemo, 3-4 leta nazaj, en dron za 100€, da obesim gor GoPro kamero, ki sem jo že imel... potem ugotoviš, da za ta denar ni gimbal-a, da s kamero ne moreš upravljati, se pravi niti ne veš, kaj slikaš, itd... pa smo bili že na 300+, kjer se boljša roba začne... na koncu je šel pa jurček, za takrat precej svežega Mavic Pro... Če bi danes kupoval, bi bil verjetno Mini2...

Hvala, ampak mi nisi pomagal. Če bi hotel snemati ne vem kaj, bi dal jurja za opremo, prijavil zadevo, naredil izpit in letel. Tako bi pa že
Tudi jaz se pridružujem tvojemu mnenju. Če finančno ne zmoreš, kupi rabljenega DJI Mavic mini iz oglasov, sicer pa DJI Mini 2 FMC. Npr. zanjga daš
599.90€ (Prosi še za kak popust - ga boš dobil)


Čez eno leto ga komot prodaš za 499 EUR. :)

Nekako drži ceno kot Golfi. :)

Fanta, hvala za vajina komentarja, ampak ne vem, če jaz čudno pišem ali vidva ne znata brati. To kar sta vidva napisala, vem že sam, pa nisem pri volji za igračkanje dati 600€.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Pa vzemi kak hubsan zino ali xiaomi fimi x8 2020 model, ostalo so bledi približki, fantje vedo kar govorijo.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
....ker kupiš nek poceni šrot in potem vidiš da to ni to. Bil v isti poziciji.... Sedaj ne kupim drugega kot brand, ko korona mine
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
Hvala, ampak mi nisi pomagal. Če bi hotel snemati ne vem kaj, bi dal jurja za opremo, prijavil zadevo, naredil izpit in letel. Tako bi pa že


Fanta, hvala za vajina komentarja, ampak ne vem, če jaz čudno pišem ali vidva ne znata brati. To kar sta vidva napisala, vem že sam, pa nisem pri volji za igračkanje dati 600€.

torej poišči nekoga, ki ima recimo "igračko" mini2 in probaj(ta). tako boš vsaj vedel, kaj in kako. ampak, če zadeva ne bo imela kamere, potem se ti res ni treba niti registrirati niti narediti brezplačen izpit. v nasprotnem pa boš "moral" narediti izpit, pa če kupiš dji za 600 eur ali "kitajca" za 150 eur.