Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
akhm, če se greste dick contest...ajde, ja, pač testoteron šprica. jest bom letel zase. ne za alter in za fejs. in všečke :)
resno-če bo kak posnetek vsaj malo sumljiv...ne bo videl svetlobe izven moje mape na disku. pa itak...četudi grem na polje, pojma nimam, kdo je lastnik. in preden zvem, bom verjetno prej videl mini 4 v prodaji...
sicer pa...ja, posnetki in slike so pa lepi. to pa. v fejsovi skupini.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Fanta, hvala za vajina komentarja, ampak ne vem, če jaz čudno pišem ali vidva ne znata brati. To kar sta vidva napisala, vem že sam, pa nisem pri volji za igračkanje dati 600€.

Se pravi, jaz ne znam brati, ampak ti, ki znaš, si pač ali ignoriral ali spregledal del, kjer sem ti omenil, da pojdi letet s kaksnim znancem, ki ima en resen dron... potem ponovi to z nekom, ki ima dron za 100€, pa ti bo izbor precej lažji. Ali boš kupil nekaj boljšega in bil zadovoljen z nakupom (tudi kak Phantom 3 recimo) ali pač ne boš kupil ničesar... oziroma nekaj do 100... ampak preberi si prosim: preizkusi pred nakupom okvirne modele...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
To ne pije vode! Na lastni koži doživel.
Enkrat sem tukaj že pojasnjeval, kako je potekala naša obravnava, glede ”vožnje v naravnem okolju”!
Prijavila nas je fizična oseba na podlagi “zasebnih“ posnetkov na YT. Posnetke je predala kmetijski inšpektorici, katera je z tremi pomočniki, enim domačinom prehodila vso našo prevoženo potin si vmes predvajala ponetek na svojem prenosniku ter primerjala okolico. Posnela tudi z GPS napravo vso pot.
Vso naše prigovarjanje na uporabo ukradenega posnetka je preslišala. Obesila se je na kader, kjer se je videl znak o prepovedi vožnje z motornimi vozili in registrskimi tablicami saj je snemalec obstal tik pred znakom, ko smo se peljali mimo.
Ona je svoje opravila brez možnosti naše obrambe in izpisala vsakemu 2x po 400€+ stroški obravnave. Imate možnost pritožbe na okrajno sodišče.
Tako je bilo!
Ona je prijavo obravnavala in si opravičila plačo z dvigom statističnih podatkov o uspehu. Dalje pa ni njen problem, saj tudi ona ne odgovarja, oziroma ne zagovarja svojega postopka ampak okrajno sodišče izvede nov postopek. To so bile besede, katere je sama izrekla.
Če še, kdo ni ugotovil, da živimo v gnili državi bo to še ugotovi. Tudi pravno smo na psu.
Gre točno tako, kot sem napisal... Amen. V tvojem primeru, če sam ne znaš, bi prosil nekoga, da bi v posnetek umestil tudi inšeptorico... pa naj razloži kako ali kaj... ali pa bi naredil nov posnetek z ''njo'' v kadru, pa se gremo dalje...
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Je pa velika razlika med tem, ko se nekdo vozi v naravnem okolju, kjer se ne smeš v nobenem primeru, al pa če nekdo leti z dronom, kjer je sicer dovoljeno pa nima nalepke in spletnega tečaja.

So pa kazni za droniranje kar absurdno visoke, ampak spet, na nekih neobljudenih placih itak ni variante, da bi te kdo zasačil, tudi če bi kdo prijavil, preden pridejo, je leta konec.

Po YT posnetkih najt storilca je po samem posnetku skoraj nemogoče, drugo pa je odkritje osebe, ki je imetnik YT kanala.

Tudi tu dvomim, da bi vlagali napore v iskanje prave osebe, ki ima YT kanal, kaj šele, da bi potem ta oseba povedala, kdo je avtor.

Gori imamo dva primera, ko se je storilec sam razkril, ker se je pač snemal pri prekršku :) jah

In primer, ko je nekdo objavil sicer neizsledljiv posnetek na FB pod svojim pravim imenom.

Oboje je genialno oz lahko delo za inšpekcijo.
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
Jao.. Tema kateri dron kupiti, notri pa vsega in svašta..
Ajde, naj en napiše za "lesenega" 10 letnika najbolj osnovno možni dron? Kakšno leto dni nazaj jih je Petrol imel po 20eu.
Pa obvezno v Slo, ker ima tamal RD drug teden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
če je "lesen", potem mu raje ne kupi drona? ali boš pač probal, če mu z igračko za 20 eur odkriješ žilico za letenje oz igranje?
in, kamera ali brez?

aja, bolje, da je vse in svašta o dronih tukaj, kot pa razmetano pa vseh možnih temah :)
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
15. jan 2019
3.459
1.085
113
2021013113520298.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: dax

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj

heh, tale stvar ima vse, kar imajo "veliki". in to za 50 eur. kaj naj rečem...slike in papir prenesejo veliko. kako kakovostna je res ta 4k kamera, kako kakovostno je res rešeno tisto lebdenje...ampak-za 50 eur se ne moreš sekirat, če ti ga mulc razbije. in če mu ne boš ravno prepovedal, ti ga bo spravil v luft glih sredi svoje sobe :) misliš da bo vesel tega darila vsaj kaka 2 meseca ali bo kmalu hotel nekaj novega? no, 50 eur ni veliko-pa vseeno naj ve, koliko je to res vredno...
če pa pomislim, da se gresta skupaj hecat na polje (pazi, ker ima kamero, že spada pod a1 in moraš malo poznati pravila!) s tem dronom in se skupaj učita...e, pravi odnos v teh časih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bibolin

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jao.. Tema kateri dron kupiti, notri pa vsega in svašta..
Ajde, naj en napiše za "lesenega" 10 letnika najbolj osnovno možni dron? Kakšno leto dni nazaj jih je Petrol imel po 20eu.
Pa obvezno v Slo, ker ima tamal RD drug teden.

V temi je res “vsega in svasta” ... ampak izgleda si videl samo tisto, kar te ne zanima... :) ker na taksna in podobna vprasanja najdes med drugim tudi odgovore na tvoje vprasanje ;) ... Za 10 letnika je verjetno res najbolje kupiti en tak malo dron za notri po sobi spuscat... za nekaj 10€... Tak za 50€ bo ze prevelik in prenevaren... Za kaj bolj resnega in drazjega je pa se prezgodaj... Mogoce raje poisci kaksnega znanca, ki ze ima dron in greste skupaj malo probat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bibolin
15. jan 2019
3.459
1.085
113

to bo kar v redu, 10 letni hitro obvlada

če mu boš kupul dron za 10 eur, to je za deco do 6 let
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
kaj pa je tukaj slabega? razen tega, da bi podobne špeckahle kot na fejsu začele gledate od koga je slika in kako bi ga prijavili?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
V temi je res “vsega in svasta” ... ampak izgleda si videl samo tisto, kar te ne zanima... :) ker na taksna in podobna vprasanja najdes med drugim tudi odgovore na tvoje vprasanje ;) ... Za 10 letnika je verjetno res najbolje kupiti en tak malo dron za notri po sobi spuscat... za nekaj 10€... Tak za 50€ bo ze prevelik in prenevaren... Za kaj bolj resnega in drazjega je pa se prezgodaj... Mogoce raje poisci kaksnega znanca, ki ze ima dron in greste skupaj malo probat...

maš deco? pol ne bi takih pisal. 10 letnik ti dron sestavi in razstavi,ti bi mu pa jajc za 10 eur za rd kupil :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mare2