Katerega bi izbrali vi...

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Od vseh naštetih Auris. Testiral nedolgo nazaj 2.2D cca. 180KM, avto je ena a, mogoče še kak A3, samo je močen na ceni.

Točno tega zdnjega sem peljal, adijo pamet kaj dela 180KM v tem avtu.
grin1.gif

E vidiš,meni se pa telih 180KM ni zdelo nič posebnega. Da ne omenim čudnih bremz, ki jih ima. Lahko pa da je samo avto mal zjeban, glede na to, da je bil testni.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Od zgoraj naštetih sem vozil Opel Astra (totalen poden od avta, menjalnik, sedenje v vozilu, lega vozila, poraba bencinskih motorjev je za moje pojme občutno prevelika), Golf V sem vozil razpon od 90, 105 ter 140 KM z dizel motorjem. Notranjost je tipična ter solidno skupaj sestavljena, lega vozila je dobra razen pri bolj dinamični vožnji, ko začne nos riniti ven iz smernice, sicer elektronika dobro umirja razmere, mi pa ni bilo všeč, menjalnik pri Golfu soliden, razen menjava iz 2. prestave v 3. zna biti problematično pri bolj dinamični vožnji. Audi A3 tudi vozil, vendar je samo pošmekana verzija Golfa. Za Renault Megan pa sploh ne bom izgubljal besed. Pa ne zato, ker je Renault ampak zato, ker je vizualno in tehnično vse nekako zgrešeno (osebno mnenje).
Kot sem že prej omenil sem v roke dobil testnega Aurisa 2.2D, ki je imel res vso opremo, usnje, xenon, itd. Ima znižano podvozje, večja platišča in se neprimerno bolje obnaša od prej opisanih. Menjalnik kratek ter natančen, sedež udobni, sestava notri na nivoju, obnašanje vozila je zelo dobro, nos ne rine ven, audio sistem mi je še posebej všeč ( ni vse v base usmerjeno
crazy1.gif
), motor je ena a, odzivnost, pospeški, končna, za ta razred več kot dobro, meni osebno zgleda še najbolje od vseh. Kar se tiče bremz pa ne vem, meni so se zdele vredu, je pa res da moraš malo bolj pritisnit nanjo, ker je mehkejša (ne zavira slabše!!!) od nemških rivalov. Za ta denar je Auris edina izbira.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne vem kaj vsi hvalite Aurisa kot da je to edino kar ste vozili. Brez zamere, avto je simpaticen na pogled, ceprav me prevec spominja na Corollo. Tistih 177 kavalov je cist spodobnih, a dalec od najboljsih. Ce potegnem konkretno primerjavo je bil vzporedno na testu Leon FR dizel varijanta s sedmimi konjicki manj, pa ce bi izbiral glede na perfomanse defitivno zmaga leon. In med vsemi bi bila moja izbira A3 (ce ga dobis za omenjen denar) ali pa Leon. Leon trpi pomanjkanje domisljije v notranjosti, sploh armaturka je dolgocasna je pa na zunaj multo simpatiko, vsaj meni. Ce bi imel denar bi vzel 2,0 TDI in paket nitro, ki naredi avto za usranih 500 eur zelo vsecen. Morda bi dodal se DSG.

Pa da se povrnem na Aurisa in kvaliteto, ki lahko da se kaze pod pokrovom, v notranjosti pa zal ne. Most med prednjima sedezema je plasticen, skripajoc, skratka zelo nahitro skup spacan. Zvocna izoliranost kabine pa je se ena zadeva s katero se auris ne more pohvalit. Pa ni napacen avto, da se razumemo.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
js bi razmišlu med auris, civicom, a3-jem in pa golfom. leon je lep zunaj...samo notri se bo pa vseeno on peljal, ford meni nikakor ne potegne, kia pa mislim da je sedaj ze cisto soliden avto ampak je vseeno nebi. opla bi kupil ce bi enkrat naredili lepo in kakovostno armaturko.

kaj pa mogoče bmw 1...samo moj predlog poleg tistih 4, ki sem jih naštel.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kaj se res da dobiti tega coupeja ali gre za nateg, ker v opombah piše da je na voljo model 1.8 sport.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Auris razočara. Kratko in jedrnato. Sem ga vozil. Glasna vožnja, glasen motor( pri 100kmh že čez 3k obratov)! Cel avto je trd.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To ne vem, nisem spraševal avtorja oglasa.

Se pa da Si dobit ja...če ne iz drugje pa iz tujine.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Moj vrstni red: (s predlogom med motorji)

- A3 2.0 TDI (Če je opcija 170 konj..seveda plus čip)
- Civic 1.8
- Golf GTI 2.0 TDI
- (potencialno še) Leon


Ostalega osebno ne bi gledal.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Auris razočara. Kratko in jedrnato. Sem ga vozil. Glasna vožnja, glasen motor( pri 100kmh že čez 3k obratov)! Cel avto je trd.

Že RAV-4 je slabo zvočno izoliran. Očitno to Toyoti ni prioriteta.
Drugače pa me edino še moti, čudne bremze. Nekako trde, in rabiš fa pritisnit, da prime. Recimo pri Volvotu e zadeva čist drugačna.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ko sem jaz kupovbal sem gledal:
- A3 Sportback
- Civic 1.8 Sport
- Astra GTC

A3:
Za 25k€ ni bio spodobne opreme. Tudi bencinskega motorja pametnega niso meli. 1.6FSI, in 2.0FSI (katastrofa). TFSI mi pa je prevec zarad zavarovanja, cene itd.. Relativno star model (2003), ceprav se ne govori nic o kaksnem novem.
Ce bi kupoval tega, bi definitivno vzel 1.8TFSI z opremo, to pa nanese na kakih 30k€ :S

Astra:
Imel sem jo na testu. Avto podhranjen (1.8 125km). Za crno barvo z opremo Sport bi moral cakat 3 mesece. Cena pa bi bla 21k€

Auris:
Imamo sluzbenega 1.4 D4D. Avto je ful prostorn, pelje se super, ampak avtu nekaj manjka oz. ni nic kaj posebnega.
In plastika znjotraj je res cenena. (predvsem tisti most na katerem lezi menjalnik).

Leon:
Od zunaj se mi ful dopade. ampak noter je pa zmazek od avta. Nevem kak lahko tak zajeb. notranjost.
armatura.
Tudi nevem kaksni so motorji. Ce ma enako paleto kot A3 potem ni pametnega mororja, kot pa mogoce nov 1.8TFSI.


Na koncu sem se odloco za civica. Ceprav je bil malo cez moj "budget", mi ni niti malo zal. Ce bi se imel enkrat moznost nakupa bi definitivno vzel Executive model. (usnje, navi, el. panoramska streha, greteje sedezev, xenon...).
Motor 1.8 je glede na performanse/porabo pomoje najboljsa izbira med konkurenco.

Edit:
Definitivno vreden ogleda
wink-1.gif

1.jpg
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Leon je še z 1.8 TFSi, u nemčiji valda, začne se pr 21.800eur.
Res je best buy, pa še gre bolš k 2.0 170ps TDI
evil.gif

Zelo podobne zmogljivosti (8,0 do sto in 213) kot taprvi Leoni z 2.0TFSi 185ps..

Dobra varjanta ke še 1.4 TSI z 125ps, cen žal še ni, je pa na voljo že čist z osnovno opremo.

FR 2.0T se pa itak ne splača uzet, ker maš Cupre sedaj zelo pocen (cca 1500eur več, z precej več opreme).. Da dizla FR sploh ne omenjam, ni smisla..
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Nov je 25k. Ampak tud za ta denar ne dobis drugje bolj poceni enako opremljenega.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Leon in njegova notranjost. Meni je Leonova notranjost čisto všečna, pa še ergonomska je po vrhu. Po svoje je sredinska konzola unikatna.

Tega ne pišem, ker bi hvalil svoj avto ampak ker mi je res všeč. Je pač vse na pravem mestu. Edino kakšen večji predal bi pa lahko premogel, to pa drži.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Jaz svojega ne morem prehvalit, (slabosti itak da ma, sem napisal v drugi temi), ce mi nebi bil vsec ga nebi kupil. Verjetno tudi ti nebi kupil leona ce ti nebi bil vsec
wink-1.gif
. Hvala bogu da mamo razlicne okuse, ker drugace bi se vsi z enakimi avti okol furali.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Leon je še z 1.8 TFSi, u nemčiji valda, začne se pr 21.800eur.
Res je best buy, pa še gre bolš k 2.0 170ps TDI
evil.gif

Zelo podobne zmogljivosti (8,0 do sto in 213) kot taprvi Leoni z 2.0TFSi 185ps..
Dobra varjanta ke še 1.4 TSI z 125ps, cen žal še ni, je pa na voljo že čist z osnovno opremo.
Sej imaš že na SEAT slovenski strani cene Leon-ov s TSI in TFSI motorjema.
1.4 TSI Stylance Nitro te pride nov cca. 19,5k EUR, 1.8 TFSI Stylance pa 21,3k EUR.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Citat:
Uporabnik krizo pravi:
civic executive - usnje, navi, sončna streha, BT.... ni da ni. ne rečem da vse to rabiš, ampak je na voljo za 20K.
pa najd A3 s tako opremo za tak denar
rolleyes-1.gif

Se popolnoma strinjam s tabo... Samo nevem, kje dobiti avto z opremo executive za 20k... Lahko tud pod zasebno sporočiš...