Katerega bi izbrali vi...

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
KSZ...

Rabljeno Fabio RS, ostanek pa vlozil v tuning in lepe feltne
smile-1.gif


Od novih pa verjetno 147JTDm, ce se dobi za tak denar.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
A3 ali Astra (dizelca). Bravo mi ni všeč za vozit (vozim samo 1.9 8V mjet).
Drugače pa vem za dve Fabiji RS, ki se prodajata (drugače ni nobene na avto.netu). Motor je 1.9 TDI PD 130KM, serijski.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Ste pa navalil z Audijem A3 ampak po pregledu avtoneta sem ugotovil da ni niti enega takega do 20.000, ki bi ustrezal mojim kriterijem.

Aktualnega Leona sem vozil in mi ni všeč, najslabša se mi zdi pa armaturka...

Mislim, da bom šel na testno vožnjo z Aurisem in da vidim kako bom zadovoljen. Tudi Kio bom šel poskusit, sam sem glede nje malo zadržan... Pač je še vedno Kia.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Bil je eden A3 Sportback (cca 2 leti star). Ampak ga je kupil bivši suxovc. Če ga želiš, je naprodaj za nekaj čez 23k€. Aja. Je pa 2.0TFSI, 200 KM, quattro. Črn, navi, ni da ni...., aja, tempomat manjka
stupid-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
sam imam Aurisa in sem zelo zadovoljen, zelo lep,odlična kvaliteta izdelave, dober občutek za volanom, neposreden volan, dal sem še felne gor.
Sem sam iskal podobne (nove) avte, Civic je bil predrag (bencinc 80 KM za 19.600 EURO
confused-1.gif
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
No saj Corolla pa Auris se mi zdita dost podobna...

Franci to pa vem h komu je šel ta sportback
wink-1.gif
Še en iz starih časov suxa...

No sej moram narest eno finančno konstrukcijo pa bom videl kako in kaj... Drugače pa je recimo po dosedanjih izkušnjah na meni najbolši vtis pustila Honda. :D
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Od vseh naštetih Auris. Testiral nedolgo nazaj 2.2D cca. 180KM, avto je ena a, mogoče še kak A3, samo je močen na ceni.

Avto.net

avto.net

Točno tega zdnjega sem peljal, adijo pamet kaj dela 180KM v tem avtu.
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Menjalnik je dobra zadevca, kratki prehodi, se ne zatika, mogoče je malo dvignjen, vendar se hitro navadiš. Najbolje, da ga sam dobro stestiraš, mene je predvsem lega prepričala ter seveda motor, mislim pa da tudi 130KM dizel odlično opravi svoje delo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Če je prvi izbor prostornost, potem sigurno Honda Civic. V notranjosti je med vsemi najbolj prostorna, hkrati tudi največji prtljažnik.
Focus mi je kul samo ST, vsi ostali so bljak. Sodelavec je kupil ST-ja, starega cca. leto dni s prevoženimi 9k km, za cca. 18k EUR. ST-ja samo malo hebe dost velika poraba tud pri bolj zmerni vožnji.
Alfa 147 je zastarela, v notranjosti je v primerjavi s konkurenco za razred manj prostora. 147-ja je za vozit dve osebi, štirje povprečni se v njej dobesedno stiskajo.
Seat Leon je od zunaj zelo lep, notranjost je pa obupno slaba (čudna armaturna plošča, vse različice brez naslona za roko, občutek cenene plastike...), pa še preglednost nazaj je ful slaba (majhni zunanji ogledali).
Golf je ljudski voz, v poštev pa pride kakšna rabljena GT verzija s 125KW.
Fiat Bravo ima dobre (turbo) bencinske motorje, za cca. 17k EUR dobiš novega z več ali manj vso opremo.
Renault Megane mi je dobesedno grd (pač stvar okusa).
Opel Astra mi kot znamka ni preveč pri srcu, 5-vratna verzija je isti papak mobil kot osnovni Golf.
Toyota Auris mi tudi deluje nekako za bolj umirjene (beri: starejše) voznike.
Kia Ceed pa enako kot Bravo ponuja največ avta za svoj denar.
Audi A3 je izmed vseh naštetih verjetno najbolje narejen, tudi materiali dost izstopajo, vendar je težko dobit kakšno rabljeno močnejšo verzijo za izbrani denar.

Sam bi dal v ožji izbor rabljenega Focusa ST (druge različice odpadejo), Hondo Civic 1.8 Sport (za 20k EUR dobiš že Type-S novo), malo rabljenega Golfa GT s 125KW, za zgornjo mejo zastavljenega denarja dobiš tudi že rabljenega GTI-ja, pa pogojno mogoče kako močnejšo verzijo Seat Leona (recimo FR).
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Ni mi jasno: dizel ali bencin-vseeno.

Letno delam zaenkrat max. 20.000 km tako da mi je res vseeno ali je dizel ali ne. Vozil sem že kar nekaj različnih avtomobilov z različnimi motorji in vsak ima svoje dobre in slabe lastnosti. Dizel ima navor in traktorski glas, bencinar pa predvsem ne ropota tolk.

Se pa bolj nagibam k recimo 1 leto staremu avtu kot pa k novemu...
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
V tem rangu civic nima konkurence. Dobiš novega za 20k in imaš res poseben avto. Tako odzunaj kot odznotraj. Tudi večina žensk pravi, da je cool
cheer.gif
. Pa še nima ga vsak klošar.
kaki audi a3, daj no. Preplačaš avto, večina rabljenih itak uvoz,... Plačaš kar nekaj več, dobiš manj. Ni pointa, edino balkanska mislenost vpliva na take nakupe.
Hehe kia
hysterical-1.gif
Saj je ql, vandar saj veš kako gledajo na voznike kij, kot na neke reveže. Mariskdo bi rekel, da si bedak, da si dal 20k za kio. Izkušnje kolega...
Nevem, odloči se sam. Jaz ne bi kaj dosti izbiral, saj pametne izbire ni.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Aja pozabil sem napisat, da se ne bi branil 5 vrat, če seveda avto ostane bolj ali manj enake oblike kot je v osnovi... Recimo po tej črti odpade Astra in v poštev pride samo GTC.

VAG hvala za izredno dober komentar! Tudi par drugih se mi zdi uporabnih tako da zaenkrat hvala vsem, še vedno pa je dobrodošlo vsako mnenje.
cheer.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Med naštetimi bi jst zbral hibrida, ker mi je že sama "barva" huda
grin1.gif
(mogoče samo da bi napise od avtohiše dol zradiral).

Na drugem mestu kakšen Leon ali pa A3.... pa mogoče kakšen Focus, če bi se odločal za športno verzijo...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Bil je eden A3 Sportback (cca 2 leti star). Ampak ga je kupil bivši suxovc. Če ga želiš, je naprodaj za nekaj čez 23k€. Aja. Je pa 2.0TFSI, 200 KM, quattro. Črn, navi, ni da ni...., aja, tempomat manjka
stupid-1.gif

Tempomat zaenkrat še manjka. Avto je pa res bomba, sem se peljal v petek. Ohranjen, kupljen v SLO, placa pa tudi na zadnjih zicih presenetljivo dovolj.