Katerega bi izbrali vi...

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Imate 15.000 EUR - 20.000 EUR in kupujete avto, star največ 2 leti (torej letnik 2006)... Avto naj bo funkcionalen a obenem tudi športnega izgleda med 120 in 150 konji. In seveda čimveč opreme... Dizel ali bencin - vseeno.
cool-1.gif


Kar se mene tiče, se je težko odločiti zato sprašujem za različna mnenja, za katera bi bilo dobro, da so argumentirana.

V poštev pa recimo da pridejo naslednji avtomobili (razvrščeni po abecedi):
- Alfa 147
- Audi A3
- Fiat Bravo
- Ford Fokus
- Honda Civic
- Kia Ceed
- Opel Astra
- Renault Megane
- Seat Leon
- Toyota Auris
- VW Golf

Ja odločitev je težka, sam pa bi se nekako (kar se oblike tiče) odločal med Civicom, Ceedom in Astro.

No mogoče sem zafilozofiral ampak sam res nevem kako bi se odločil v taki situaciji...
bonk.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
ceed dobiš novga z vso opremo za ta denar, drgač pa civica leon al pa focus
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
A3, Focus, Civic in Golf so izmed teh verjetno najkvalitetnejši (izdelava, motor) <- moje mnenje, da ne bo kakega pljuvanja, Ceed hvalijo ampak ga ne poznam toliko.

Moj glas gre sicer za focusa - smo ga imeli doma in je bila super zadeva, RS in ST modela zgledata hudo, če hočeš športen videz, poleg tega pa so ti modeli toliko redki, da ne boš na vsakem vogalu srečal enega. Za 15-20k€ pa dobiš z vso možno opremo 2 leti starega.

Edit: Ravno gledam cenik in stane nov 2.0 145 KM 3 vratni 16000€, z vso možno opremo pa te pride nekje 18-19k€.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kupil bi Focusa ST, ne vem kolk hočjo zadnje, ampak tisti, kateri so bili kupljeni za nekaj čez 20k€ novi mislim da se prodajajo okol 18k, zdaj ko se jih ne dobi več po dumpinških cenah.

Prednosti so res odlično povozje, zelo pogost in preverjen Volvo 2.5T motor in celo ugodna poraba za te konje, napram običnim Focusom pa tudi zgleda res veliko bolje.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Imaš pa tudi na Anetu Focusa RS za 15k€ od avtohiše Kavčič. Sicer je letnik 2003 ampak je pa ohranjen in ima le 35kkm.

Je pa bolj nervozen/neudoben avto kot ST, tudi pije par dcl več, izgled v živo in oprijem pa kompenzirata za marsikaj.
smirk-1.gif
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Do sedaj sem imel avto z več kot 200 KM in ga enostavno ne potrebujem več... Mal sem se zresnil pa umiril in mi sploh ni do neke hitre vožnje tako da je 150 KM že zadosti. Pa še pomembno je, da ne padem v zadnji razred pri zavarovanju avta. In avto ne bo starejši od 2 let, če bom dal za njega toliko kot sem napisal... Če bi kupoval starejšega, bi se "pogoji" spremenili.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Itak, da Leona. Oblikovno men najlepši od naštetih.
cheer.gif

Folk ga tut pohvali. Za ostale pa ne vem kako se obnesejo, ker
jih nisem ne vozila, niti ne poznam lastnikov.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz bi iz tega seznama izbral VAG grupo in sicer Leona. Bistveno lepši od Golfa. Če ne boš preveč zahteven pri opremi, bi znal za ta denar dobiti celo novega. Glede na podane konje očitno ciljaš na 2.0 TDI motor.

Ko sem jaz kupoval leona, mi je eden od prodajalcev rekel, da je konkurenca golfu, v bistvu isti avto z drugo karoserijo.

V bistvu gre za mešanico med alfo in VW-jem. Italjanski dizajn in nemška tehnika.

Jaz mam 1.9 TDI pa lahko rečem, da se odlično pelje. Avto je tudi precej udoben.