Katere motorje vozimo

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Je se cajt za en krog!
grin1.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Jaz sem včasih mal razmišljal, če bi kje na primorskem skupaj s prjatli rental kako skladišče, pa bi mel kr dol parkiran motor. Potem bi pa tam februarja s kolegi sedel v avto pa se čez vikend pelu do zadra. To bi šlo pomoje?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Bi slo, ce te ne zebe. Sam pozimi je prevec riskantno, folk ni navajen motoristov pozimi, pa te hitro kdo sname. Sencni deli ceste so mastni pa lahko sam letis, ni uzitka zame. 20+ more bit, da je supr. Gre tut 15+....
 

Sali

SecretAgent
Osebje foruma
14. sep 2007
289
0
16
Na obrobju Goričkega
Moja nova pridobitev je BMW K1300R črne mat barve z vso bmw opremo. 😀
Moji motorji do sedaj Suzuki GSR600 - Honda CB 1000 r in sedaj BMW.
 

Priponke

  • 2365411-image.jpeg
    165,9 KB · Ogledi: 286

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Zakon!
aplauz.gif

Kako si zadovoljen z mašino? Občasno vozim GTja z isto mašino in je poezija (sploh v primerjavi z boxerjem), menjalnika skoraj ne rabiš
smile-1.gif
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
ja, zadovoljen, moja prva ljubezen...
to je tudi razlog menjave.

sicer pa, o primerjavi mt-01 in vmax:

po moje sta dokaj medsebojno neprimerljiva motorja, pa čeprav imata kljub temu precej precej skupnega...

vmax je s svojimi 200 (ali 245, kolikor jih je imel moj) konji raketa v okvirju kruzerja, mt-01 pa za marsikoga podhranjen motor v okvirju superšportnika (z R1 si deli nihajko, vilice, zavore,...).

v normalni vsakodnevni vožnji se oba odlično odrežeta, tako v mestu kot na regionalki, avtoceste pa mt-01 ne dišijo (končna hitrost cca 180kmh), medtem ko z vmaxom potovalne hitrosti okoli 220kmh ne predstavljajo ne veternih ne drugih težav.

seveda, vodljiva sta oba, res pa da z vmaxom osmice na poligonu nisem uspel narediti...
smile-1.gif


dušo imata oba, navor pa tudi, kar omogoča leno vožnjo skorajda brez pretikanj. 5 prestav in 1700ccm motor V zasnove, to je to...

všeč sta mi v bistvu še vedno oba, je pa res da je bil mt-01 moja prva prava moto ljubezen... kar dolgo sem iskal lepega, primerno ohranjenega in kdor čaka dočaka. ta, katerega sem pripeljal domov je kot iz škatlice, brez praske!!!

dodatno sem naročil še akrapovičev stage-2 komplet, nov, samo odprta embalaža,katerega sem tudi najbrž z malo sreče našel na e-bayu. 2.250 EUR. ni poceni, pa vseeno, všeč mi je res basovsko grmenje kompleta.

če koga še kaj posebej zanima mu z veseljem odgovorim...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ne bluzi 220 potovalne z V max nisi imel nikoli. Mogoče iz LJ do kranja. pejd na nord kap z tem nakedom 220 na uro. V minhnu parkiraš za 2 dni in se vrneš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Je mel 220 potovalno
smile-1.gif
do prve črpalke, ker je bila taka poraba.

Drugače so pa to res hude gostilniške, da imaš z naked motorjem potovalno 220kmh na avtocesti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Sej pravim. verjetno je bila 220 maksimalno, potovalna pa ziher ne. Sem enkrat na tem motorju sedel v KMC. položaj podoben vsem ostalim nakedem ali pa čoperjem. Upor lufta prevelik za 220 na dolge fure. To še recimo Yamaha FJR ne zmore z dosti boljš veterno zaščito.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Mislim, da je vozil precej več, če se prav spominjam, okol 280+
smile-1.gif
, a potovalna 220 je gostilniška.

Kot si napisal, to so take sile na vrat da dolgo ne moreš tišat.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Nedolgo nazaj sem vozu BMW F650 l 2002 ali tam okrog. Vglavnem enocilidraš. Za nekeda več kot preveč Pri 140 me je hotlo dol spuknit.. Da bi tako hotu stotine kilometrov delat. Mi na misel ne pride. Moja Majesty 400, dobra vetrna zaščita 140 je v živo dosti. Potem začne pihat okoli oklepov, pa v brado, pa nenormalono glasna rata.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz mam na AC če se dolgo vozim po njej nekje potovanlno okoli 120, da je fino prijetno, za tempomat, če bi ga imel
smile-1.gif


Prej sem mel pa naked pa nad 130 nisi mogel dolgo vozit pa še nonstop umazan vizir.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
evo ti malce bluza:
v vodnjanu tankanje, cel hrvaški ipsilon od vodnjana do umaga večinoma okoli 240km/h, povprečna malce nad 200km/h, v kopru tankanje, od kopra do loma večinoma 260km/h, povprečna po gps 220km/h, tankanje, in tako naprej...
maximalna je bila 295km/h, vse merjeno po gps logu, ki sem ga imel v motorju.