Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Starshiptroopers (Robert A. Heinlein) . Že tretjič. Top shit!

Ker?

Jaz sem ga tudi prebral zadnjič, pa ni nič notri, dolgočasna štorija o vojaku. OK razen predavanja o napakah moderne vzgoje.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Se mi je zdelo, da je bolj relativna ocena. Ne vem, če sem kakšno knjigo trikrat prebral.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Jaz sem ravno včeraj končal brati knjigo avtorice Kresley Cole: Morje ljubezni. Jo priporočam. Super knjiga je. Sem jo kupila v Mladinski knjigi na priporočilo prijateljice in ni mi žal.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
Citat:
Uporabnik Mimota pravi:
1984 od orwella. je aktualna. spet, oziroma vedno bolj.

Ha tudi jaz ravno končal 1984, zdej pa na Murakamijevega 1Q84

1984 je dobra ... gre za klasiko. Kakšna je pa 1Q84? Glede na to, da spada pod "bestsellerje", sklepam da na bistveno nižjem nivoju?

Sej nima glih neke hude podobnosti z 1984, pač dogaja se v tem letu. Murakami ima nekakšen svoj stil in ali ti je všeč ali pa ne. Sedaj sem jo že prebral in moram rečt, da mi je precej všeč, zelo dobra zgodba, ki te zelo noter povleče, ideje so super, karakterji so meni dodelani v nulo, kar mi je vedno zelo všeč. Meni osebno je Murakami z vsako novo knjigo bolj všeč (razen knjige o teku ne maram
smile-1.gif
). Občasno se sicer začne zgodbo vleči, vendar mu še pravočasno uspe bralca potegniti nazaj. Za cca 1000 strani dolgo knjigo to niti ni tako čudno. Če si fan Murakamija se splača prebrati, če Murakamija nisi še bral potem raje začni z Norveškim gozdom ali meni najljubšo Kafka na obali.

Drugače trenutno berem Šmitek - Poetika in logika slovenskih mitov
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Ljubeznoslovje od Bruna Šimleša...sem jo slučajno opazla v MK in nabavla, ker me je pritegnila ko sem jo malo prelistala...in ni mi žal, zelo prijetno presenečena.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Trilogija Fani Okiæ: Kraljestvo velike kače, Megaliti in Razpoke časa...govori o naši pravi zgodovini, brez potvarjanj, neizpodbitna dejstva, dokazane, zamolčane in zažgane prevare katoliške cerkve

majč
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.088
9.308
113
40
MB
pravkar prebral:
the world according to Clarkson
How triathlon ruined my life

berem:
The Lean Startup by Eric Ries

me še čaka:
4 hour chef by timothy ferris

uff
grin1.gif
 

amidreja

Zelenc'
5. apr 2013
1
0
1
Meni zelo berljive knjige od Tess Gerritsen, pravkar pa sem prebrala: Divji labodi, tri hčere kitajske od Joung Chang
 

Mimota

Pripravnik
12. okt 2011
95
0
6
Margaret Mazzantini - Novorojen.

Dobra zgodba, dober slog. O materi in sinu, ki gresta iz Italije v Sarajevo in odkrivata družinsko preteklost, tudi vojna tematika, ljubezenska, starševska, skratka vse, za vse okuse, ampak bolj resen roman, bi jaz temu rekla. Pa film je baje tudi posnet po njej, Penelope Cruz igra
smile-1.gif
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Mimota, tale je tud mene pritegnila ampak je do zdaj še nisem uspela prebrati. Glede na to da jo pa vsi ful hvalijo, jo bom prej ali slej! Ena frendica jo je prejšnji teden brala in je tud rekla, da je zgodba zelo dobra in čustvena. Dodano na seznam must read
smile-1.gif


Sicer pa me prej čaka še tale - Agatha Christie, Ledeni pogled ... miss Marple spet na delu hehe
smile-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Ken Follett, Propad velikanov . Za vse, ki imate radi knjige z zgodovinsko tematiko. Gre se o družinah različnih nacionalnosti v času prve svetovne vojne in ruske revolucije, njihove zgodbe pa so medsebojno povezane. Napeto branje, za tiste ki radi razmišljate. Meni je bilo všeč, čakam na prevod drugega dela (mislim da ga še ni).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
State of Fear - Michael Crichton - malo za prevetrit poglede na globalno segrevanje (sicer fikcija, ki jo kot vedno podpre z mnogo dejstvi - dejansko so linki do literature na koncu knjige).

Shit My Dad Says - Justin Halpern - 10/10 - konstanten smeh ob prebiranju.

The Girl with the Dragon Tattoo, The Girl Who Played with Fire in The Girl Who Kicked the Hornets Nest - Stieg Larsson - super knjige, priporočam.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
J. Cronin The passage: obetaven začetek in nerazumljivo nadaljevanje: skakanje v prostoru in času, pretirano opisovanje osebnih občutkov v postapokaliptičnem času. Pa je to šele prvi del trilogije z 800+ stranmi. Pravkar prehajam k zadnjim poglavjem. Je kdo bral?
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.127
56
48
122
Winston Churchill - Druga svetovna vojna: državnikov pogled na dogajanje pred in med vojno. Malo me je zmotilo, da prevečkrat ponovi, da je imel prav v vsaki stvari.

Henri Charrière - Metulj: kako pobegniti iz vsakega zapora. Če ne bi bil stil pisanja preveč amaterski, bi bilo super. Si moram enkrat pogledat še film.

Henning Mankell - Oko leoparda: Šved, ki se poda na izlet v Afriko in tam ostane. Vzporedna zgodba iz mladosti in odraslosti ter lep pogled na to, zakaj se belci ne bodo nikoli zmogli asimilirati v Afriki.

LP
 

Mimota

Pripravnik
12. okt 2011
95
0
6
Trenutno se navdušujem nad 3 sekunde od Hellstroma in Roslunda, zgodba (kopirano z emka): Piet Hoffman živi dvojno življenje. Eno z ljubljeno družino (ženo in dvema sinovoma), ki jo želi za vsako ceno zaščititi. In drugo, tajno življenje, v katerem vsak dan zre smrti v oči. Hoffman je najboljši tajni operativec švedske policije, za njegov obstoj pa ve samo ena oseba. Potem ko se predaja mamil, pri kateri sodeluje, grdo ponesreči, se mora spopasti z najtežjo nalogo do zdaj – vtihotapiti se mora v zloglasni švedski zapor in priti živ iz njega…

Zelo napeto branje!

Sicer pa priporočam tudi od Dese Muck Čudežna bolha Megi ... to je serija knjigic za otroke ... imam nečake ki so čisto nori na tele zgodbice
smile-1.gif
Je pa namenjena vzgoji otrok v zvezi z domačimi živalmi, z nasveti veterinarke, ampak je res simpatično napisana. Desa Muck je dobila kar nekaj točk pri meni.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
A to sem tud jaz vidla na emki, tko da bo to moje naslednje branje.

Drugače pa mi je zadnje čase zelo všečen Arto Paasilinna finski pisatelj, ima preprost in hecen slog pisanja, zgodbe so predvsem o odpadnikih družbe. Nekaj nasovov: Tuleči mlinar, Dedu za petami, Očarljivi skupinski samomor....

Pa še malo zgodovine, zakaj smo tu kjer smo. Samir Amin: Evrocentrizem.

Prebrala sem ceu kup babje literature, mogoče kakšno le zanima, naj navedem le najbolj zabavno Josie Lloyd in Emlyn Rees: Jack in Amy.


majč