Katera električna zobna ščetka?

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Tudi jaz imam Sonicare in jo moram zelo pohvalit. Glavna prednost je seveda "fluid dynamics"

Citat:
The brush head of your sonic toothbrush has been designed to vibrate at more than 30,000 brush strokes per minute.

This high-speed brushing action creates pressure waves and shear forces in the liquids that surround your teeth. It also generates minute bubbles that are forcefully propelled against surfaces where plaque has accumulated.

All combined, these fluid dynamics are able to disrupt dental plaque in those hard to reach areas such as between teeth and below the gum line.

This cleaning effect takes place at a distance of up to 4 millimeters (slightly more than 1/8th of an inch) beyond where the bristles of your Sonicare toothbrush actually touch.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Ja sonicare ni poceni, tudi potem so ščetke drage, ampak jaz kot kadilec in človek, ki spije kar dosti kave je ne menjam za nič na svetu. Pa nežna je do dlesni, ravno zato ker vibrira in ne kroži. Samo redno menjajte ščetke, ker se res pozna razlika, čeprav se ti mogče zdi, da še deluje dobro, daš nov nastavek gor pa vidiš, da si se motil.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.001
113
Celje
Obišči stran
Pač na zadnjega...

takole je: Imel Oral B in sedaj Sonicare. Ko je bila potrebna menjava (baterija je omagala) sem prebral en kup testov in po pogovoru z zobozdravnikom (precej dober znanec), sem se odločil za Sonicare. Predvsem bi naj bilo pri oralu "problematično" krožno osciliranje glave. Naj bi povzročalo odmik dlesni. In ker imam res malce problema v tej smeri sem se odločil za Sonicare.

Po moji oceni je oral B sšistil bolje. Ščetke so ceneše. No po testu s tabletko pa tudi pri sonicare ni napake.

V glavnem zadovoljen!
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Odločitev je padla, Sonicare bo.

Sedaj pa prosim še za kakšen nasvet, kje pogledat za ugodno ceno?
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
imel oz še imam oralb sonično, sedaj uporabljam to novo oralb z oscilacijo, pa s punco nisva opazla težav z dlesni. Sva oba bila že pri zobozdravniku (različnih) pa ni noben omenil težav z dlesni.

razlika čiščenja med staro in novo pa je tudi kr konkretna v prid novi
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Uporablja kdo ultrazvočno Emmi-dent?
Nimam izkušenj z nobeno od 'modernih' sonic itd, ne bi pa rad za brezveze pogonil 80€
smile-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
To , da Braun škodi sklenini ne verjamem, škodijo pa sklenini t.i. belilne zobne paste - dokazano !
Prav tako ne verjemem da bi krožno gibanje škodi dlesnim oz. povzroča odmik dlesni.Odmik dlesni običajno posledica paradontoze, ki se pojavi zaradi nabiranja zobnega kamna pod dlesnimi.Nekateri so za to bolj dovzetni drugi manj.
Vse to je rekla kazala, pa četudi od zdravnikov, vem pa da navijajo za Philips in ga prodajajo(so mi ga pred 1 mesecem ponujali).

Pri teh zadevah je za verjet le kliničnim študijam , ki se jih na netu kar nekaj dobi, pa še tu moramo biti previdni.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tudi pomembno je kako si umivaš zobe.Ni treba v vse skrajnosti... In z električno ščetko imaš dosti boljši nadzor in feel za ščetkanje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.338
5.853
113
pri taščici
Kako pa se opazi umik dlesni.
Kakšni dve leti sva na hofer scetkah. Jaz na tisti vrtljivi, moja na tresoci. Vrtljive ščetke so dražje od tresocih.
 

Primoz

Pripravnik
21. avg 2007
120
0
16
Nova Gorica
Jaz mam oral-b (Braun) ze drugo...prva je se vedno v delovanju a jo mal baterija heca, je pa stara cca. 8 let...zelo zadovoljen!

Lp
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kje kupujete nastavke za Oral-B? Na ebay-u ali kje ugodno tudi v Sloveniji?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ebay, ker so 50% cenej kot pri nas. nazadnje sem vzel paket 4-ih.
za drobiž pa dobiš kitajske ponaredke. jih še nisem probal, ker se kr mal bojim to plastiko tlačit v usta.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ebay, ker so 50% cenej kot pri nas. nazadnje sem vzel paket 4-ih.
za drobiž pa dobiš kitajske ponaredke. jih še nisem probal, ker se kr mal bojim to plastiko tlačit v usta.

maš kaki link, ker tudi sam kupujem 50% ceneje kot pri nas....mi je pa pri teh nastavkih nekaj sumljjivo....namreč pri "originalih" kupljenih pri nas je v škatlici zraven nastavka vedno več barvnih obročkov, pri teh z Ebaya pa samo eden, ampak škatla pa je ista kot original
rolleyes-1.gif