Lokalno prezračevanje - Lunos, Blauberg,...???

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Uf. Ne prepušča zvokov od zunaj. Na 1. brzini tiha, na drugi je glasna, izkoristek pade na 70%. 1 na štuk, odprto stopnišče, lepo menja zrak. Seveda z drugim efektom od centralne. Ni app. Zunaj dve okrogli rozeti.
Poglej priponko 74902
Timer lahko realiziraš dozni in pustiš stikalo 1-0-2 na želeni poziciji, elektrika na to potem nima vpliva. Zadnje pojma nimam, mogoče Ream.
Odlično, hvala. Dejansko lahko potem brez težav preko smart stikala vključit/izključiš in po želji še vežeš na recimo merilnik kakovosti zraka in preko tega avtomatiziraš delovanje.
Škoda le, da sta dve luknji :(. Ampak ok.
Pa še na listi od Ekosklada je očitno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Od tega stikala, kakršen že je, je vse mehansko naprej. Jaz sem dal na 1-0-2, ker mi sosed lahko pognoji, drugi sosed zakuri in dol mimo nas tišči, life is good. On the farm.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Torej na rekuperatorju imaš mehansko stikalo za izbor stopnje 1 ali 2 oz. izklop?
Še praktične izkušnje glede menjave zraka: ga imaš v glavnem prostoru ali kje drugje? Ker jaz razmišljam da bi ga dal na drugi konec hiše, kjer je stopnišče za gor. A ti menja zrak tudi na drugem koncu nadstropja? Oz. se zazna razlika zraven rekuperatorja in na drugi strani. Recimo po uri delovanja, ne takoj seveda.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Imam v glavnem prostoru (jedilnica med kuhinjo in dnevno) in se pozna efekt po daljšem času po celem štuku in stopnišču gor, ki je vizovi. Zadeva dela in je poceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
jaz imam tudi kak mesec zdej lossnay vl100eu5, montiran je sicer v zelo veliko kopalnico, potem pa pustimo vrata odprta in prezrači še hodnik. v kopalnici ni več tistega slabega lufta, tak da načeloma dela.

imam zvezanega na šuko vtikač in preko tajmera zadeva laufa 3x3h na dan.

pri tej micki maš dve možnosti ena je s štrikecom (takim ko recimo nočno lučko prižigaš) in potem s tem štrikecom maš možnosti off,1,2, ali pa to kar mam jaz, kjer ni štrikeca pa dela nonstop. sicer monter je bil totalno nezainteresiran in ni nč povedu, zmontiru pa šel. zato sem tudi naštimal preko timerja.

edina slaba stran je, da se kar pozna, ko je zunaj mrzlo, da bolj hladen zrak piha noter, drugače je pa zelo tiha in študiram, da bi dal še eno v kuhinjo oz. dnevni prostor štuk nižje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
edina slaba stran je, da se kar pozna, ko je zunaj mrzlo, da bolj hladen zrak piha noter, drugače je pa zelo tiha in študiram, da bi dal še eno v kuhinjo oz. dnevni prostor štuk nižje.
Imaš morda kakšen infrardeč termometer? Pa bi zmeril? Ker če je 80% učinkovit, potem dejansko bi moral pihati hladnejši zrak, ne pa toliko hladnejši.

pri tej micki maš dve možnosti ena je s štrikecom (takim ko recimo nočno lučko prižigaš) in potem s tem štrikecom maš možnosti off,1,2, ali pa to kar mam jaz, kjer ni štrikeca pa dela nonstop. sicer monter je bil totalno nezainteresiran in ni nč povedu, zmontiru pa šel. zato sem tudi naštimal preko timerja.
Na kateri hitrosti pa ti deluje sedaj?
Ker osebno bi raje s štrikecom (a je dejansko fizično stikalo?), tako da recimo sam lahko spreminjam hitrost. Potem pa na samem vtikaču nastavim timer in je. Edina stvar je, če se slučajno potem ob odklopu elektrike (če ni fizično stikalo) sistem izključi. Potem pa je problem.

sicer monter je bil totalno nezainteresiran in ni nč povedu, zmontiru pa šel. zato sem tudi naštimal preko timerja.
Kje si pa nabavil in kdo ti je montiral? Kako je bilo z vrtanjem luknje? Daš morda še fotko, kako izgleda zunaj? So morda kaj poškodovali fasado, itd.?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
žal termometra nimam, lahko, da je samo občutek, ker piha, da je tolko hladnejši. je pa res, da imam zelo veliko kopalnico in samo lojtro noter in je že v štartu zelo hladna.

ne vem na keri hitrosti. naj bi po besedah monterja delalo vse avtomatsko, naj bi se samo vse prilagajalo. ja jaz bi tudi raje štrikec, čeprav trenutno dela bp in se prav čuti, da je boljši zrak v kopalnici. zato sem dal timer in vklaplja recimo od 8-11ih, pa od 14-17ih in od 21ih do 24h.

nabavil na šopsterju semptembra 2023 za 623e z montažo. ti napišem na zs.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Vprašanje ima kdo vgrajeno napravo HANSEN PRO 160 WIRELESS (lokalni rekuperator), kupujem za starša. cena je okoli 600€ z vgradnjo, kar se mi ne zdi sicer veliko. Obstaja še kaj boljšega.

Bolj gledam (men se zdi vse enako).

Predvsem mi je pomembno da ni glasno in da se da lahko filtre zamenjat.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
811
-276
43
Uf. Ne prepušča zvokov od zunaj. Na 1. brzini tiha, na drugi je glasna, izkoristek pade na 70%. 1 na štuk, odprto stopnišče, lepo menja zrak. Seveda z drugim efektom od centralne. Ni app. Zunaj dve okrogli rozeti.
Poglej priponko 74902
Timer lahko realiziraš dozni in pustiš stikalo 1-0-2 na želeni poziciji, elektrika na to potem nima vpliva. Zadnje pojma nimam, mogoče Ream.
Bi šlo to montirat tudi na tanjše stene cca 20 cm? Se da ti dve plastični cevi skrajšat?

Hvala.